Sari la conținut

Concurentii romani la Paris Dakar 2005


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

ooooo maria ta!!!

hai cu povesti si poze ca abia asteptam.

 

-daca am calculat bine la cistigatorul etapei de azi pe speciala viteza medie a fost de 105 km.ora. tare nene, tare

-Romeo a avut cam 63km.ora. si intr-adevar 150 la un moment dat.

too much for me

-in clasamentul debutanti e pe 49 iar la amatori pe 90.

 

- stie cineva dece la CP1 avem listati doar primii 81 de concurenti iar la CP2 si CP3 sint toti? in aceeasi idee la Romeo poate ati obs ca timpul la CP1 nu a aparut deloc desi la un moment dat a trecut de CP2 si Cp3 si au aparut timpii in dreptunghiulete.

Editat de sc11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 731
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ooooo maria ta!!!

hai cu povesti si poze ca abia asteptam.

 

-daca am calculat bine la cistigatorul etapei de azi pe speciala viteza medie a fost de 105 km.ora. tare nene, tare

-Romeo a avut cam 63km.ora. si intr-adevar 150 la un moment dat.

too much for me

-in clasamentul debutanti e pe 49 iar la amatori pe 90.

 

- stie cineva dece la CP1 avem listati doar primii 81 de concurenti iar la CP2 si CP3 sint toti? in aceeasi idee la Romeo poate ati obs ca timpul la CP1 nu a aparut deloc desi la un moment dat a trecut de CP2 si Cp3 si au aparut timpii in dreptunghiulete.

le mai scapa si lor cate o upgradare a timpilor...

oricum romeo e tare domle ! doameajuta sa-i dea bataie pana la capat !!!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Domnul sa imi mearga bine si o sa concurez si eu la Dakar!! Sponsori?! Gasesc eu. Ca locuri de antrenamente . . Baragan si pe Litoral!! Dakar. . .visul meu!!! Numai cand vad filmarile alea din helicoipter si imi dau lacrimile!!! Argghhh, , ,inca o ora si 20 pana la transmisia pe Eurosport!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Domnul sa imi mearga bine si o sa concurez si eu la Dakar!! Sponsori?! Gasesc eu.  Ca locuri de antrenamente . . Baragan si pe Litoral!! Dakar. . .visul meu!!! Numai cand vad filmarile alea din helicoipter si imi dau lacrimile!!!  Argghhh, , ,inca o ora si 20 pana la transmisia pe Eurosport!!

frate, iti urez sa ajungi la dakar si asa imi doresc si mie.

dar uite care e intrebarea : voi vedeti pe iritrack concurentii in timp real, sau mi sa parut mie ca baietii vorbesc despre asta si nu am inteles eu bine ? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti pe acul de jos, dupa CP3 oscileaza stanga-dreapa, chiar in dreptul literei O de la ZOUERAT

 

Important e ca a terminat cu bine etapa :P

Stage 6 - SMARA - ZOUERAT

Stage standing: 131

Overall standing: 129

bai frate, spune-mi si mie unde urmaresti tu etapa 6 pe iritrack, ca mie nu imi da sa vad decat etapa 5 maxim ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog. . timp real . . .diferenta de fus orar si de refresh la initrack. . initrack are butonu ala de reload. . . si iti arata, in viteza mare, parcursul unui pilot/echipaj da in fast motion, cu vitezele aferente pe segmente de circuit.

da frate asta am vazut, dar voi ati urmarit etapa 6 ? asta va intreb !? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa alegi mai intii etapa de la insiruirea aia de etape de sus. apoi anumite functii (CP, track, traseu) se vor referi doar la etapa aleasa

 

scuze nui bine. trackul e intotdeauna pe etapa curenta. io nu inteleg cum tia arat tie azi etapa 5

 

la abandonuri vad ca azi a fost trecut vulliet. nu e el colegul lui romeo?

 

revin again. am gasit. vezi ca la ecranul de iritrack e si buton cu review etape. sa nu fi fost pus pe 5 ca iti arata etapa 5

Editat de sc11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa alegi mai intii etapa de la insiruirea aia de etape de sus. apoi anumite functii (CP, track, traseu) se vor referi doar la etapa aleasa

 

scuze nui bine. trackul e intotdeauna pe etapa curenta. io nu inteleg cum tia arat tie azi etapa 5

 

la abandonuri vad ca azi a fost trecut vulliet. nu e el colegul lui romeo?

 

revin again. am gasit. vezi ca la ecranul de iritrack e si buton cu review etape. sa nu fi fost pus pe 5 ca iti arata etapa 5

bai rechine, sunt un bou !

exact cum ai spus. la review a stage eu vedeam ca acolo nu iti poti alege decat pana la etapa anterioara ! merci mult ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai baieti !

francois, prietenul llui romeo cu care mergea cot la cot a abandonat. mie teama de moralul lui romeo mai ales ca urmeaza maine etapa aia de curatare ! :blink:

Francois a abandonat, dar a mai ramas Ettiene Vulliet (fac parte din aceeasi echipa). Din pacate se pare ca Ettiene nu are echipament de localizare si nu poate fi vazut pe iritrack numai dupa ce trece de punctele de control. Etapa de azi va fi criminala. Sa le tinem pumnii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GMT e Greenwich Mean Time, adica din Anglia. Acolo probabil este GMT minus 2-3  ore, cum la noi este GMT plus 1 sau 2 parca.

azi sint in mauritania. dc intrai la pagina ce am scris-o mai sus, alegi africa si order dupa tari vei gasi ca mauritania are aceeasi ora cu GMT

 

"Current UTC (or GMT/Zulu)-time used: joi 6 ianuarie 2005 11:21:33

UTC is Coordinated Universal Time, GMT is Greenwich Mean Time.

Internet time: @514 .beats"

 

Mauritania - Nouakchott joi 11:21"

 

bai Aka la noi e cu plus 2. iti poti da seama si dupa ora de transmisie a reportajului seara. citi ani ai?

Editat de sc11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa deschidem o disputa pe tema GMT acum? Nu ne mai luam de experienta lui Romeo, ne luam de GMT acum si tragem de urechi pe cine nu a intrat pe marele site despre UTC< GMT< PCR. Maine din ce o sa mai starnim vreun simun? Hai sa ne batem cu fesh-fesh si cine inghite mai mult nisip da berea.

 

PS: cred ca am mai multi ani ca tine, dar nu ma omor sa dau date stiintifice riguroase inainte de prima cafea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati cu prostiile :blink:

Mai bine injurati-l pe luzarul de comentator de la Eurosport care n-a pomenit decat la sfarsitul emisiunii: "sa uram succes participantilor si in special romanului Romeo Dunca"

Pe alte posturi nu am vazut nimic la stirile sportive... Sau?

 

Pe portiunile pe care "barosanii" au mers cu 130-150 km/h Romeo n-a bagat mai mult de 70km/h (cel putin asta am vazut pe iritrak). Cred ca e chestie de experienta. Si mai am impresia ca a pierdut destul de mult timp la start...

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la asta ma gandeam acum 10 minute, cstelia.. .telepatie?! . . Astia de la Eurosport abia spun doua vorbe despre Romeo si posturile nationale ne f. .t la cap zilnic cu fotbalul, dar nici macar nu pomenesc de Romeo. Pana una alta raliul Dakar este unul dintre cele mai importante evenimente sportive din perioada asta dar ei ne piseaza zilnic cu transferurile lui Gigi si alte stiri de 2 lei.

 

Dakar update: Romeo a facut deja 104 km azi, mai are 565.

 

Nasol e de cel care e in frunte, care trebuie sa faca prima "urma" pe nisip. Pentru cei din spate e oarecum mai usor sa se tina dupa urme. Mai bine sa mearga Romeo cu 70 dar sa ajunga la Dakar, decat sa-i dea in gura si sa riste inutil.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...