Sari la conținut

Accident pe Mihai Bravu


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Cel putin sper ca sunteti toti de acord ca viteza excesiva a dus la producerea accidentului, oriunde se afla ala cu dacia daca ala cu bmw-eul nu mergea ca bezmeticu nu murea nimeni! Inca o chestie in Franta de exemplu daca esti prins cu 200 la ora se considera ca pui in pericol viata tuturor(cu masini si fara) celor care participa la trafic, masina cu care te deplasezi e considerata o arma si esti arestat pe loc si masina iti e confiscata!(chestia asta o explica pe Discovery un posesor de Ferrari)

 

Asa ca daca baietu cu bmw-eul avea un pic de cap nu mai murea un om degeaba si nu mai ramanea un copil orfan!(si chiar nu conteaza daca era tigan, roman sau chinez)

:cheers: :banana: :banana: :banana: :what: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cel putin sper ca sunteti toti de acord ca viteza excesiva a dus la producerea accidentului, oriunde se afla ala cu dacia daca ala cu bmw-eul nu mergea ca bezmeticu nu murea nimeni! Inca o chestie in Franta de exemplu daca esti prins cu 200 la ora se considera ca pui in pericol viata tuturor(cu masini si fara) celor care participa la trafic, masina cu care te deplasezi e considerata o arma si esti arestat pe loc si masina iti e confiscata!(chestia asta o explica pe Discovery un posesor de Ferrari)

 

Asa ca daca baietu cu bmw-eul avea un pic de cap nu mai murea un om degeaba si nu mai ramanea un copil orfan!(si chiar nu conteaza daca era tigan, roman sau chinez)

:cheers:  :banana:  :banana:  :banana:  :what:  :lol:  :lol:

Esti hilar omule...fara suparare...am vazut pe la TV o replica...THE GOLDEN RULE IS---HE WHO HAS THE GOLD MAKES THE RULES...si cum Romania este tara care a ridicat spaga si coruptia la rang de arta se potriveste ca o manusa...daca ala a avut sa dea 50K's euro pe seria 5 stai tu linistit ca mai da tac-su inca 10k's ca sa scape boragul de parnaie :lol:

 

 

Voi ce credeti..??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu este in primul rand discutia maturitatii soferului, cel cu bmw-ul, in special, dar in general romanii nu au bunul simt de a respecta partenerul de trafic.

Bibi, ca asa il cheama pe cel cu bmw-ul, ca orice pustan de 18 ani, vroia sa impresioneze un prieten...

conluzia e ca pana nu vom ajunge la o mentalitate de trafic, nu cum este in germania, ca e prea departe, dar macar ca in ungaria, va fi altceva...

 

HELLRYDER, multumesc pentru felicitari, dar s-a intamplat decat sa fiu acolo (si dupa poza ta, am fost peste drum unu de celalat), atata tot. Oricum, multumesc!

Editat de babolat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Aici nu este in primul rand discutia maturitatii soferului, cel cu bmw-ul, in special, dar in general romanii nu au bunul simt de a respecta partenerul de trafic.

Bibi, ca asa il cheama pe cel cu bmw-ul, ca orice pustan de 18 ani, vroia sa impresioneze un prieten...

conluzia e ca pana nu vom ajunge la o mentalitate de trafic, nu cum este in germania, ca e prea departe, dar macar ca in ungaria, va fi altceva...

 

HELLRYDER, multumesc pentru felicitari, dar s-a intamplat decat sa fiu acolo (si dupa poza ta, am fost peste drum unu de celalat), atata tot. Oricum, multumesc!

Pe prietenul cu pricina l-a impresionat cu siguranta.

Eu as fi curios cum i-ar explica Bibi unei fetite de cativa ani de ce nu s-a mai intors tatal ei in seara aia in care a coborat sa-si mute masina de vis-a-vis pana in fata blocului... si de ce s-a adunat toata familia o saptamana mai tarziu, imbracata in negru si au mers plangand la un loc cu multe cruci?! Crezi ca ar reusi Bibi sa ii explice?

Pe mine in definitiv nu ma intereseaza cine e sau ce face "Bibi" m-a impresionat faptul ca o fetita o sa creasca singura pentru ca intr-o seara, un anume "Bibi" a vrut sa fie demonstrativ. Si eu am avut 18 ani, si nu mi-au dat parintii pe mana un bolid. Sigur, situatii sunt mii si mii, fiecare procedeaza cum il taie capul. Din pacate insa, in tara asta legea este selectiva.

 

Salutari,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu este in primul rand discutia maturitatii soferului, cel cu bmw-ul, in special, dar in general romanii nu au bunul simt de a respecta partenerul de trafic.

conluzia e ca pana nu vom ajunge la o mentalitate de trafic, nu cum este in germania, ca e prea departe, dar macar ca in ungaria, va fi altceva...

ne mai trebuie si infrastructura nemtzilor sau a ungurilor..adica strazi...si vine si mentalitatea impreuna cu ele...ce....n-atzi vazut nemtzi sau unguri injurand la volan?...fac si ei asta cand sunt in Ro.... :cheers: ...cand se vad pe stradutzele astea mici cu gropi si le mai taie si cate un romanache fatza...cedeaza nervos :banana:

am avut si eu BMW cand eram pustan....(16 ani).....mai tzine si de noroc sa nu nenorocesti pe vreunu'....ca nebunii am facut....slava Domnului.....treaba e ca nu le constientizezi atunci...wake up kids!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"care in momentul in care a surprins Dacia circula cu viteza excesiva, intrucat, cu putin timp inainte de impact, se luase la intrecere cu o alta masina straina."

 

Cred ca asta spune tot.

Daca shoferul din dacie va fi declarat raspunzator ... inseamna ca justitzia nu este numai oarba dar shi proasta.

 

Oricum tipic baiat da bani gata cu figuri shi fitze. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
In partea dinspre Mihai Bravu se intampla accidentul. Dacia venea dinspre Iancului si s-a incadrat pe linia de tramvai asteptand sa faca stanga pe o straduta laterala. Deci nu mi se pare ca ar fi gresit cu ceva, manevra fiind permisa. Cat despre neacordat prioritate e cam asa: cand iese avionul din pasaj PE LINIA de tramvai cu 200+ kmh, ce dracu sa mai vezi?! Ca daca la 60 kmh faci 16 metri intr-o secunda, la 200 kmh faci cam 50 metri intr-o secunda, iar distanta dintre iesirea din pasaj si locul accidentului nu e mai mare de 100-150 metri. Deci cam 2-3 secunde. Pai in 2 secunde daca ai plecat de pe loc nu te mai uiti inca o data sa nu iasa un F16 din pasaj! Sau poate ca amaratul doar astepta pe linie si asta cu BMW-ul nici nu l-a mai putut evita... la viteza aia ce sa mai faci!? Oricum, sper sa scape ala din Dacie si cu siguranta va mai fi un rasist in plus!

 

Ry.

foarte bine zis...bravo ...ai mare dreptate cu F16 :grinbandit:

am si eu un BMW fratilor care fuge destul de tare ..dar nu fac fratilor d`astea in oras..mai dau si eu cu 100-130 dar unde se poate si unde nu este nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai poate sa aibe omu' BMW ca sar comunistii cu gura pe el :laugh:

 

P.S. In Dacia aia antica si cu bicicleta daca intrai o facei praf :grinbandit:

adevarat si lucrul asta.. :banana:

am vazut in poze cam multa rugina..si din descriere am inteles ca mergea cu 200+ si ala din BMW nu a patit nimic....

am stat eu un pic si m-am gandit...din ce era facut oare BMW-ul ala ?? ca din ce stiu eu la 200+ se cam face praf orice masina... intamplator am vazut cum s-a facut tot un BMW care a lovit un caine la 180 ( nu la 200 si) era cam muci in fata..

eu totusi cred ca se cam exagereaza un pic vis-a-vis de viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Daca ar trebui sa ne gandim de fiecare data cand viram la stanga la unu' care vine pe contrasens cu 200 nu am ami vira niciodata.Ciorile astea analfabete nu ar trebui sa aiba carnet. Ideea cu 10 clase minime obligatorii sau 12 pentru a putea lua carnet mi se pare excelenta. Desi probabil ca ar pacali-o si pe asta cu complicitatea militienilor. Eu sunt din sud (jud. teleorman) si acolo nu-i mai controleaza nimeni. Vin de la furat din spania si fac ce vor. Am vazut odata cum l-au batut vreo sase pe unul de 16 ani si cand a venit politia cine credeti ca a luat amenda. Va da-ti seama ca pustiul ala care nici nu mai putea sa vorbeasca deci nu a putut schita nimic. Asa ca scapa cine poate de boratii astia!!!

Poate ca a e timpul sa facem ceva cu ei...de fapt ne-am oprit inutil acum vreo 40 de ani....in tara asta toti lasa capul in jos in fata lor! s-a ajuns la situatii ultra aberante ca epilogul de la Haldareni .Rusine romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...