Sari la conținut

Bucuresti - Buzau - Vulcanii Noroiosi


bogdan!
 Share

Postări Recomandate

Credem ca am facut invidiosi pe cativa de pe forum cu plimbarea la targoviste, asa ca ii invitam si pe altii sa ne insoteasca in plimbarea de saptamana viitoare pe traseul urmator:

 

Bucuresti - Buzau (oprit pentru haleala) - Vulcanii nororiosi

Intoarcere spre Buzau -(e un drum foarte dragut) - Ploiesti (probabil haleala) - Bucuresti

 

Distanta totala cam 280 km.

 

Pana acum suntem 3, mai asteptam si pe altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Credem ca am facut invidiosi pe cativa de pe forum cu plimbarea la targoviste, asa ca ii invitam si pe altii sa ne insoteasca in plimbarea de saptamana viitoare pe traseul urmator:

 

Bucuresti - Buzau (oprit pentru haleala) - Vulcanii nororiosi

Intoarcere spre Buzau -(e un drum foarte dragut) - Ploiesti (probabil haleala) - Bucuresti

 

Distanta totala cam 280 km.

 

Pana acum suntem 3, mai asteptam si pe altii

Buna idee, daca nu plecati in weekend-ul asta, vin si eu ca nu mai am ce face prin gropanesti :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni... dar stau in BV! :smoke:( Daca puteti face o modificare de traseu... B-Pitesti-Valea Prahovei-BV-Poiana BV si un camping poate... ar fi ceva...

eu m-as baga si asa.

ar fi marfa un camping in brasov si a 2 a zi iar calare spre vulcani :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa va felicit pt. initiativa si va asteptam cu bratele deschise. Daca hotarati sa ajungeti si la Bv si apoi sa veniti pe Valea Buzaului e o idee grozava desi nu stiu cat de multi s'ar baga. Drumul dintre Bv si Bz este de nota 20+, in felul asta apucati sa vedeti si traseul facut de noi weekendul asta. Orice hotarare ati lua noi suntem mai mult decat dispusi sa ne alaturam voua si sa va indrumam pe raza judetului nostru.

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma incanta ideea sa-mi las cureaua pe serpentinele de la brasov :ok: eventual trecem pe-acolo la intoarcere, cu contactul luat :ok:

 

Drumul dintre BV si BZ trece pe la barajul de la Siriu, nu? Ca pe acolo e super peisajul. Daca avem timp cand si daca ajungem pe langa siriu, poate dam o fuga pana la mine la Varlaam s-o punem de-un gratar, rafting cu scuterul :smoke: sau vedem :P

 

Bafta :agree:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu cristi, el a zis ca e ok Bucuresti - Buzau - Vulcani - Brasov (innoptat) - Bucuresti, eu sunt pentru din mai multe motive:

 

- nu e asa de aglomerat pe dn1 vineri spre bucuresti

- nu vreau sa urc cu 30km/h pana la brasov

- poate stam cu cortul daca are cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu cristi, el a zis ca e ok Bucuresti - Buzau - Vulcani - Brasov (innoptat) - Bucuresti, eu sunt pentru din mai multe motive:

 

- nu e asa de aglomerat pe dn1 vineri spre bucuresti

- nu vreau sa urc cu 30km/h pana la brasov

- poate stam cu cortul daca are cineva

eu am doua corturi. unul de 4 unul de 2.

intrebare: luam si femele cu noi ?

( cause im a sex addict si 48 de ore chiar si 36 e o pedeapsa cumplita pt mine :smoke: ) sau gasim ceva pe drum?

saci de dormit n-am decat unul asa ca...imprumut cu placere cortul dar saci...n-am!

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma deranjeaza serpentinele, din contra, sunt inebunit dupa ele, dar omori cureaua cu urcatul...

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 18:59 -------------
nu ma deranjeaza serpentinele, din contra, sunt inebunit dupa ele, dar omori cureaua cu urcatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca scuterele nu sunt facute pentru asa ceva, trebuie sa-ti asumi riscul.

Oricum pana la vulcani nu-s cine stie ce pante, deci acolo siguri mergeti... apoi mai vedem. :smoke:

 

Apropo cand veniti? 30 sau 31? Pe 31 plec :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credem ca am facut invidiosi pe cativa de pe forum cu plimbarea la targoviste, asa ca ii invitam si pe altii sa ne insoteasca in plimbarea de saptamana viitoare pe traseul urmator:

 

Bucuresti - Buzau (oprit pentru haleala) - Vulcanii nororiosi

Intoarcere spre Buzau -(e un drum foarte dragut) - Ploiesti (probabil haleala) - Bucuresti

 

Distanta totala cam 280 km.

 

Pana acum suntem 3, mai asteptam si pe altii

 

vad ca v-ati pus serios pe treaba :smoke: . sper sa aveti parte de o expeditie cat mai placuta, cu cat mai multi participanti si localnici primitori ! bafta :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca plecam pe 30 ( si cred ca ar fi mai indicat ) imi iau si eu zuza cu mine...

deci ramane pe 30? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce sa zic... ar fi cam 3 portiuni mai abrupte de vreo 1-2km care ar face problemute pt. un scuter.

In rest drumul este format din urcari si coborisuri destul de line, asfalt foarte bun.

Sa va faceti o idee: crettz a facut 3 ore si un pic de la Buzau la Brasov (intrare)... doar 2-3 opriri de 5 min.

 

P.S. imi plac fotografiile tale, sper sa ne onorezi cu cateva poze pe drum :agree: Compact sau DSLR?

Editat de ybres
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

big problem:

Rombaer nu poate ramane peste noapte, Cosminake la fel, propun sa rupem traseul in doua si sa facem vulcanii noroiosi pe 30 si Brasov in primul weekend daca nu se supara cineva...

Ar fi aiurea sa plecam cinci de exemplu si a doua zi sa ramanem doi.

Votati? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu! Stai linistit ca se aduna multi din Buc! Fac pariu! Spre Buzau o sa meretzi vreo 25-30 si spre BV o sa continuati 20-25! Depinde! Gandeste-te ca suntem multi ielevi p-aci si stem in vacanta ce pana mea! Nuh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu! Stai linistit ca se aduna multi din Buc! Fac pariu! Spre Buzau o sa meretzi vreo 25-30 si spre BV o sa continuati 20-25! Depinde! Gandeste-te ca suntem multi ielevi p-aci si stem in vacanta ce pana mea! Nuh?

25-30 :agree: :smoke: Greu e sa aduni 15 oameni la o intrunire, dar sa-i mai si duci din bucuresti raman maxim 5. Oricum sper sa fim cel putin 6.

 

E buna ideea sa ne intoarcem in aceeasi zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25-30 :smoke: :ok: Greu e sa aduni 15 oameni la o intrunire, dar sa-i mai si duci din bucuresti raman maxim 5. Oricum sper sa fim cel putin 6.

 

E buna ideea sa ne intoarcem in aceeasi zi.

unde sunat aia 20 de "ielevi" ca nu-i vad nici pe trasee saptamanale nici aici, nicaieri...

ielevi iesiti la lumina!

haideti sa misunam!

:agree:

deci raman Vulcanii fiorosi pe 30 August ?

si Brasov alta data?

Bogdan?

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...