Sari la conținut

Motorul special al lui Indian Larry


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Suna ciudat dar cred ca l-a facut din dragoste pt. aste doua generatii de HD.

Putini ar face asa ceva, eu as fi facut knukle cu shovel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super interesanta idea de doua in unul...chiar imi place foarte mult....miar fii placut sa vad ansamblarea si modificarea adusa cilindrilor si chiuloaselor pt a da randament si a se potrivii in accelasi bloc motyor....intrebarea este ce bloc motor are:?????

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, desi am ceva habar de motoare, nu prea stiu diferentele intre tiferite tipuri de motociclete. De exemplu care e diferenta intre shovel, panhead, si alte denumiri? Poate puteti sa-mi dati o adresa de site unde sa gasesc explicatii despre fiecare in parte.

V-as fi recunoscator si promit o bere celor care ma ajuta sa-mi maresc cunostintele la capitolul moto. Ca doar nimeni nu s-a nascut invatat. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii. Raman dator. Va astept la o bere miercuri seara la Ploiesti, sau joi in Escape tot in Ploiesti. Sa-mi dati nr de telefon sa vorbim. Si daca sunteti din Bucuresti, miercuri de dimineata vin sa vad un motor acolo. Poate ne intalnim. :laugh:

 

Pentru Blakrider. Tot respectul si multumesc pentru raspuns. Am mai prins eu niste discutii despre tipurile de motoare (vorbeai cu Roby), dar atunci nu am inteles mare lucru. Cu prima ocazie cand vin in Sibiu te invit la un pahar de vorba despre motoare. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul asta a fost Discovery Channel Winner in 2004 parca.

Mai am pe acasa prin reviste niste motoare cu bloc de shovel si chiulase de pan, arata super. Oricum cat si despre restul motocicletei este intradevar cecva tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...