Sari la conținut

Furtune Frana +ambreiaj


Postări Recomandate

este necesar atunci cand se schimba lichidul de frana sau lichidul de ambreiaj(ambreiaj hidraulik) sa curatam conductele cu alcool industrial?asa am citit pe un forum ca s-ar depune ceva pe conducte si numai alcoolul curata.

Rog raspuns urgent trebuia sa schimb lichidul de frana si ambreiaj deja a capatat o culoare destul de inchisa.

Multumesc anticipat!!!

 

--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 11:30 -------------

este necesar atunci cand se schimba lichidul de frana sau lichidul de ambreiaj(ambreiaj hidraulik) sa curatam conductele cu alcool industrial?asa am citit pe un forum ca s-ar depune ceva pe conducte si numai alcoolul curata.

Rog raspuns urgent trebuia sa schimb lichidul de frana si ambreiaj deja a capatat o culoare destul de inchisa.

Multumesc anticipat!!!

nu ma ajuta nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

este necesar atunci cand se schimba lichidul de frana sau lichidul de ambreiaj(ambreiaj hidraulik) sa curatam conductele cu alcool industrial?asa am citit pe un forum ca s-ar depune ceva pe conducte si numai alcoolul curata.

Rog raspuns urgent trebuia sa schimb lichidul de frana si ambreiaj deja a capatat o culoare destul de inchisa.

Multumesc anticipat!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Aug 2007 11:30 -------------</small><br/>

nu ma ajuta nimeni?

Salut.. eu is mai nou, dar operatia am facut-o si eu la mine.. frana nefolosita de ani de zile, deci culoare aiurea, apa in el ca e hidroscopic... e bine sa cureti cu alcool, de ce anume nu stiu nici eu, dar am avut si eu pe acasa alcool industrial si am spalat cu el.. a iesit brici. Ideea cred ca e ca ceea ce speli sa se si evapore, astfel incat sa nu lase urme, si sa nu absoarba apa. Lichidul de frana, odata ce a prin umezeala prea multa, sau dupa vreo 2 ani de utilizare, nu mai este la fel de eficace, deci... trebuie schimbat obligatoriu.. in cartea tehnica mai zice si sa nu stai cu capacul de la rezervorul de lichid prea mult desfacut... ca prinde umezeala.. sper ca am ajutat cu ceva, chiar daca poate cam tarziu.. numai bine :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...