Sari la conținut

Toba Termignoni


Postări Recomandate

salut, rog pe cei care mai au toba Termignoni pe motocicleta, sa se uite si sa-mi spuna daca este undeva inscriptionat pe ea sigla firmei sau daca scrie vreo ceva pe undeva inscriptionat Termignoni, eu cand am cumparat motocicleta, am luato cu toba asta Termignoni, si acum vad ca are abtibildul lipit, dar nu scrie nicaieri pe ea inscriptionat nimic, decat undeva pe spate in dreptul scaritei : "FOR RACING USE" , abtibildul il pot lipi si eu, vreau sa stiu daca chiar este Termignoni!

Editat de pinnutz_789
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu termi pe moto......eu am de carbon....si am avut si eu aceeasi intrebare...aparent daca exista un E pe toba inseamna ca nu e omologata (ptr strada) ...... iar pe a mea, pe langa E-ul ala apare gravat si Termignoni

Editat de greenkey14
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am acum o poza cu a mea.....dar, din cate imi amintesc (ptr ca aia mica e in reparatii pe moment) inscrisurile se afla undeva in zona indicata in poza.......se poate la fel de bine sa ma insel.....dar cel putin in privinta "E"-ului......stiu sigur ca e p-acolo....

post-15937-1188077638_thumb.jpg

Editat de greenkey14
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am acum o poza cu a mea.....dar, din cate imi amintesc (ptr ca aia mica e in reparatii pe moment) inscrisurile se afla undeva in zona indicata in poza.......se poate la fel de bine sa ma insel.....dar cel putin in privinta "E"-ului......stiu sigur ca e p-acolo....

 

auzi, poti sa-i faci o poza cand vine din reparatii? si sa o pui pe acest topic, te rog?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-ul acela inseamna ca este omologat :agree:

 

Citez Dinicutu : " Bai, puneti ma ce vrei pe ea, tu imi arati E-ul de pe piesa schimbata, verific omologarea, si esti ok, n-ai E-ul.. ar fi bine sa ti-l gravezi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E-ul acela inseamna ca este omologat :agree:

 

Citez Dinicutu : " Bai, puneti ma ce vrei pe ea, tu imi arati E-ul de pe piesa schimbata, verific omologarea, si esti ok, n-ai E-ul.. ar fi bine sa ti-l gravezi"

 

Inseamna ca persoana pe care am intrebat-o era prost informata si in acest caz imi cer scuze......Cat despre poza.....cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a venit vb. de Dinicutu. Tocmai am trecut RAR-ul cu FZ6-ul meu si nicaieri nu se specifica faptul ca am tobe LeoVince omologate. Nici decibelii nu sunt trecuti. Este sau nu in neregula ? Thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15937-1188336500_thumb.jpgpost-15937-1188336533_thumb.jpggata pozele...imediat upload

merci mult ! acum sunt sigur ca toba mea nu este termignoni si este doar un abtibild lipit ! bine ca nu am dat banii inca pe motocicleta, ca am luato de la un prieten care vine maine din franta si vorbesc eu cu el !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult ! acum sunt sigur ca toba mea nu este termignoni si este doar un abtibild lipit ! bine ca nu am dat banii inca pe motocicleta, ca am luato de la un prieten care vine maine din franta si vorbesc eu cu el !!

 

 

Nu ai dreptate

Eu am luat un termi din Germania ( reprezentanta Honda ) si nu are gravat nimic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si acea gravare iti garanteaza ce ?

Ca e originala ?

Uite un link http://www.termignoni.at/img/Honda_h063.jpg spune-mi unde vezi gravura .

 

In alta ordine de idei , eu am luat-o de la reprezentanta Honda din Munchen - avea o multime de modele disponibile pe stoc si mi-au dat garantie + 100% suportul lor .

Pentru mine asta a facut mult mai mult decat o gravura .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...