Sari la conținut

Apelez La Cunostintele Voastre


TIBYYY_00
 Share

Postări Recomandate

silviu c stie..asteapta ca vine el si iti explica in asa fel incat o sa crezi ca motocicleta pe care vrei sa o cumperi are si roata de rezerva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silviu c stie..asteapta ca vine el si iti explica in asa fel incat o sa crezi ca motocicleta pe care vrei sa o cumperi are si roata de rezerva

 

 

 

=))) deci ai niste glume`n tine de ma faci sa rad...mai ales cu "ochi de metalurgist" ...sau "istoria metalurgica" ....dar totusi vad ca tu nu termini....vad ca dupa ce s`au inchis topicurile alea 2 ..tu tot incerci sa pui paie pe foc .....sincer yo sunt fan honda si daca as alege o moto din cele 4 marci japoneze topu`l ar fi :honda,kawa,yamaha,suzuki ...parerea mea , dar asta nu inseamna ca treb sa critici si celelealte marci ...ca firma aia sudeaza mai bine , ca celalta foloeste pistoane din titan si bla bla.....va certati prosteste .....asta e parerea mea si sper sa nu aud comentari ...ca "Ce se baga si "copilu`" asta care are un amarat de scuter ..este doar parerea mea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:bounce: tare faza cu sergiukawa..... mai oameni , DAR intalniti-va si rezolvati-va dreaqului problemele... ca doar nu aveti 15 ani... sau mai putin :moto: .......

 

 

am fost OFF-TOPIC, ACUMA HAI SA FIU ON-TOPPIC:

 

exista de 900cmc XJ diversion? habar nu aveam...

 

eu zic ca ar fi un motor bun, numa de ar fi racit cu lichid motorul... ca la ce temperaturi au inceput sa fie pe la romani... e recomandata racirea cu lichid!

 

 

XJ de 600 e chiar o motocicleta buna! asta de 900cmc sigur e la fel de buna! (poate cu mai mult "nerv" :hug: )

 

CIAO! :D

 

 

 

--- Mesaj completat în 31 Aug 2007 21:57 -------------
asta din 2003 e chiar dragutza! :)

post-2592-1188586646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: tare faza cu sergiukawa..... mai oameni , DAR intalniti-va si rezolvati-va dreaqului problemele... ca doar nu aveti 15 ani... sau mai putin :) .......

am fost OFF-TOPIC, ACUMA HAI SA FIU ON-TOPPIC:

 

exista de 900cmc XJ diversion? habar nu aveam...

 

eu zic ca ar fi un motor bun, numa de ar fi racit cu lichid motorul... ca la ce temperaturi au inceput sa fie pe la romani... e recomandata racirea cu lichid!

XJ de 600 e chiar o motocicleta buna! asta de 900cmc sigur e la fel de buna! (poate cu mai mult "nerv" :D )

 

CIAO! :bounce:

<small>--- Mesaj completat în 31 Aug 2007 21:57 -------------</small><br/>asta din 2003 e chiar dragutza! :D

Multumesc mult pt raspuns dar chiar nu aveam nici macar habar de aceasta motocicleta, nici macar cum suna. am o cunostinta care a avut asa ceva (600 cmc) dar care i s-a bulit din mers pompa de ulei si i s-a facut praf mtorul, si tocmai de-asta am si apelat la cunostintele voastre in speranta ca este cineva care mai are si daca a avut probleme cu ea. as prefera si de 600 nu conteaza dar ca fapt divers vreau sa stiu cum se comporta. Inca o data multumesc :moto: bafta!

A si legat de racire...cam nasol ca am observat ca nu are radiator...deci la temperaturile noastre de 50 de grade trebuie sa mergem cu gheata la noi. :D

Editat de TIBYYY_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

pai atunci... lasa XJ-ul si reorienteaza-te :moto: ZIC EU! eventual catre un model enduro de la YAMAHA(sau orice marca japoneza, NU?)

 

yamaha TT-600 e chiar dragutza, si merge si cu 120km/h la drum intins (nu cred ca iti trebuie viteza... uita-te cati mor pe viteziste...) , consuma si putin (intreaba-i pe cei care au TT, sau au avut) , te duce si pe drumuri mai putin bune, in conditii de relativ confort :hug: fata de XJ-600 sau de 900!

 

PANA LA URMA E ALEGEREA TA , DAR INTOTDEAUNA A FOST MAI BUN UN LUCRU POLIVALENT... ca doar traiesti in ROMANIA :bounce: !

 

sper ca te-am indrumat bine!

CIAO! :D

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 10:22 -------------
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_tt_600_r_1998.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-unul dintre numerele revistei engleze BIKES (parca... o am acasa daca vreti un scan) de la inceputul acestui an era un test comparativ intre 4 motociclete second... Suzuki GS500, Kawa ER5, Honda CB500, si Yamaha Diversion 600. Foarte tare comparativul si extrem de bine detaliat. In final, motorul cu cea mai mare suma a calitatilor a fost CB-ul de 500 cu toate ca avea o cilindree inferioara fata de diversion. Daca esti interesat iti pot face scanari ale comparativului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni va multumesc pt aspunsuri. deci cred ca ar fi cazul sa ma reorientez :D sincer m-ar fi batut gandul si la un enduro dar eu sunt un pic cam scund (1,75) si nu prea ma acomodez bine pe enduro. de aceea optam pt turing. dar atunci o sa imi schimb marca spre suzuki gse sau bandit de 600. vad eu in functie si de buget. bafta tuturor!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in locul tau sincer as merge pe un hornet....fiindca mie imi sunt foarte dragi....si am auzit numai lucruri bune despre ea...[;us ca e cea mai frumoasa....

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 14:42 -------------

=))) deci ai niste glume`n tine de ma faci sa rad...mai ales cu "ochi de metalurgist" ...sau "istoria metalurgica" ....dar totusi vad ca tu nu termini....vad ca dupa ce s`au inchis topicurile alea 2 ..tu tot incerci sa pui paie pe foc .....sincer yo sunt fan honda si daca as alege o moto din cele 4 marci japoneze topu`l ar fi :honda,kawa,yamaha,suzuki ...parerea mea , dar asta nu inseamna ca treb sa critici si celelealte marci ...ca firma aia sudeaza mai bine , ca celalta foloeste pistoane din titan si bla bla.....va certati prosteste .....asta e parerea mea si sper sa nu aud comentari ...ca "Ce se baga si "copilu`" asta care are un amarat de scuter ..este doar parerea mea....

ai inteles gresit nu critic celelalte firme...doar ma enerveaza cand vine cineva si denigreaza o firma in favoarea celeilalte....

eu niciodata nu am spus ca virgula kawasaki e mai buna decat restul....

am spus doar ca e cea mai buna pt mine si asa va fi mereu....

in plus am spus in nenumarate randuri ca mi-as dori un cbr din 20003...954-le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

MAI TIBBYY , SI EU CAT CREZI CA AM? 1,76m , si asa de bine stateam pe un KLR de 650 :moto: totul era pana ma suiam pe el :D (DE PLIMBAT CU EL TREBUIE SA RECUNOSC CA NU AM INCERCAT...TOTUSI... :D nu ca nu ar fi mers...!

 

 

si oricum au suspensii moi enduroaicele si se mai lasa dupa ce o incaleci! NU-I RAU DACA AI 1,75 ! atingi cu varful DAR ATINGI PAMANTUL!

 

e cea mai buna motocicleta "ENDURO" pentru conditiile din Romania!

 

astea mici de pana in 600, te cam zdruncina pe drumuri mai proaste... si am o banuiala ca nu toate drumurile din romania sunt ca EUROPEANA.... aia fina, de poti sa-i dai 260km/h in linie dreapta... nu ca as avea cu ce sa merg cu 260km/h... si oricum nu cred ca ar bine sa te risti... viteza ideala: 120/130km/h UNDE SE POATE! :) ca politia sta si te asteapta...

 

 

incearca un XT SAU TT DE 600 (s-ar putea sa-ti placa :bounce: )

 

ciao! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am mers cu un xj de 900 dar nu diversion, una mai veche. Nu prea mai tin monte bine ca eram cam beat (proprietarul era si mai beat si nu mai era instare sa o duca acasa). Tot ce tin minte era ca ceasurile alea se miscau cu ghidonul si ma ameteau si mai tare. Am vazut-o si treaz si mi s-a parut f bine finisata, tobe cromate, jenti f misto vopsite, bordul misto lucrat. De remarcat ca motocicleta e f veche dar arata excelent si merge si f bine (vorba lui Paul SR :D )

Dar nu inteleg de ce se discuta chestia asta la motociclete de viteza, xj e orice numai motoreta de viteza nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI TIBBYY , SI EU CAT CREZI CA AM? 1,76m , si asa de bine stateam pe un KLR de 650 :moto: totul era pana ma suiam pe el :D (DE PLIMBAT CU EL TREBUIE SA RECUNOSC CA NU AM INCERCAT...TOTUSI... :D nu ca nu ar fi mers...!

si oricum au suspensii moi enduroaicele si se mai lasa dupa ce o incaleci! NU-I RAU DACA AI 1,75 ! atingi cu varful DAR ATINGI PAMANTUL!

 

e cea mai buna motocicleta "ENDURO" pentru conditiile din Romania!

 

astea mici de pana in 600, te cam zdruncina pe drumuri mai proaste... si am o banuiala ca nu toate drumurile din romania sunt ca EUROPEANA.... aia fina, de poti sa-i dai 260km/h in linie dreapta... nu ca as avea cu ce sa merg cu 260km/h... si oricum nu cred ca ar bine sa te risti... viteza ideala: 120/130km/h UNDE SE POATE! :D ca politia sta si te asteapta...

incearca un XT SAU TT DE 600 (s-ar putea sa-ti placa :bounce: )

 

ciao! :hug:

stii care e treaba imi plac foarte mult motocicletele enduro si daca zici ca avem cam aceeasi inaltime si nu ai treaba cu ea atunci am sa ma gandesc mai bine la ce vreau asa ca am de ales intre enduro si turing. multumesc mult pt sfaturi tuturor si o cam inchei pt ca maine plec la armata(ma angajez) si nu o sa mai intru pe aici. multa bafta tuturor si ASFALT USCAT IN CONTINUARE. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...