Sari la conținut

Bujii Bune Pentru Motoarele De 49 Cc


Septimius
 Share

Postări Recomandate

La mn la scuter pe bujie scrie Super si un cuvant nu mai tin minte...oare ii ceva de capu ei ?? =))

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 23:09 -------------</small><br/>La mn la scuter pe bujie scrie Super si un cuvant nu mai tin minte...oare ii ceva de capu ei ?? =))

pai daca e super ... e cea mai buna ... nu ? :crack:

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-mi spune si mie care-i diferenta intre iridum pt motor in 2t si alealalte?

in primul rand daca se merita la pret ca ii scumpisoara, in al2-lea rand care-i mai buna pt motor cadurabilitate in timp

 

Mi'am luat eu in vara NGK Iridium BR7HIX cu 55lei. Observatii...electrodul este cat un varf de ac, motorul merge mult mai uniform decat cu ce aveam inainte(probabil bujia pusa de fabrica-Denso) si sunt recunoscute pt. fiabilitatea mult mai mare decat o bujie normala. Cu siguranta este o alegere foarte buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

frate.......nush dak tie ti se potriveste bujie NGK pe Garelli 100% nu se potriveste, pt k bujia aia i cu filet mai lung i mai subtire, presupun k i pe carburatie scuteru, si nu am vazut pana acuma la scutere pe carburator bukie Ngk, oricum bujia NGK da performante bune la un scuter de tip pe injectie.......cauta cev bujie bosh eventual pt scuteru tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu clau nu exista pentru carburatie, de-aia am eu pe al meu motor pe carburatie NGK BPR8HS... :crack:

 

De unde ai tras concluzia asta? Doar daca sunt mai noi si cica mai moderne motoarele pe injectie sa nu se fabrice si pentru alea pe carburatie? Iti zic eu ca gasesti pentru orice tip de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate.......nush dak tie ti se potriveste bujie NGK pe Garelli 100% nu se potriveste, pt k bujia aia i cu filet mai lung i mai subtire, presupun k i pe carburatie scuteru, si nu am vazut pana acuma la scutere pe carburator bukie Ngk, oricum bujia NGK da performante bune la un scuter de tip pe injectie.......cauta cev bujie bosh eventual pt scuteru tau

 

firma NGK fabrica sute de tipuri de bujii pentru tot felul de motoare...si uite surpriza pt tine...eu am pe carburatie si am bujie NGK BP7HS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate.......nush dak tie ti se potriveste bujie NGK pe Garelli 100% nu se potriveste, pt k bujia aia i cu filet mai lung i mai subtire, presupun k i pe carburatie scuteru, si nu am vazut pana acuma la scutere pe carburator bukie Ngk, oricum bujia NGK da performante bune la un scuter de tip pe injectie.......cauta cev bujie bosh eventual pt scuteru tau

Inseamna ca trebuie sa umblii mai mult in lume! Multi avem pe carburatie si avem bujii NGK... Firma mentionata face modele de bujie pentru foarte multe tipuri de motoare.

 

 

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

caut o bujie pe iridium dar nu stiu codul....E pt Aprilia sr 50 ditech din semnatura .Conteaza ca e motor morini???sau e aceasi ca si la altii? ar mai fi varianta bujia cu platina .In carte am ca standard CPR8-E ,sau BPR8HS.Voi ce aveti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...