Sari la conținut

Noul meu BIKE! Chopper-lowrider


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

Thanx, guys! Stiu, ca roata de masina, mai ales guma sucks, dar bicicleta asta a fost asa de bine modificata, balansata, ca aproape nimic nu se simte din dezavantajele roatei de auto. Dupa cum stiu eu, a fost modificata in Alba Iulia, dar nu stiu de cine, un prieten a cumparat de acolo, de la el am luat. M-a costat putin mult (1100 euro), dar de trei ani, cand este in Mures, si de cand stiu eu motorul, numai bujiile au fost schimbate si merge foarte bine si acum, iarna, in minus 3 grade (ca plimb cu el, evident). Imi place lungimea, numai in curbe mai lungi se simte, ca impinge fata afara, dar cu putin forta poti sa tii pe drum linistit.

Pt. Black: SĂśrdĂśgĂśk este un joc de cuvinte - sĂśr inseamna bere, ĂśrdĂśg diavol, ĂśrdĂśgĂśk diavoli. Asa impreuna sĂśrdĂśgĂśk iese diavolii berei sau asa ceva, dar chiar pt. ca este joc de cuvinte nu iese prost sau infantil. Acum am infiintat Brotherhood-ul pe ruinele Black Hearts MC, si am facut Brotherhood, ca sa nu repetam greselile noastre din trecut. Cand va veni timpul, o sa fim MC iarasi. Din avatar nu iese, ca era prea lung, dar numele fratiei este SĂśrdĂśgĂśk Old School Biker Brotherhood. Toti stim, ce inseamna asta, mai ales old school :blink: ! Si mai ales bere :P !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Black: SĂśrdĂśgĂśk este un joc de cuvinte - sĂśr inseamna bere, ĂśrdĂśg diavol, ĂśrdĂśgĂśk diavoli. Asa impreuna sĂśrdĂśgĂśk iese diavolii berei sau asa ceva, dar chiar pt. ca este joc de cuvinte nu iese prost sau infantil.

Eu am inteles sĂśr si dĂśgĂśk, nu sĂśr si ĂśrdĂśgĂśk. Probali din cauza suprapunerii celor 2 caractere Ăśr.

Oricum, ultima oara dupa ce mi-am facut plinul cu sĂśr, am ajuns (lusta mĂĄsnapos) dĂśg. :blink: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect,....numa MC nu prea stie lumea ce e...

 

 

B.

Exact pentru asta nu facem inca MC. Acolo trebuie maturitate. Maturitatea spiritului de fratie. Cei, cu care am facut, au stiut despre asta, si atat. Cei care am ramas si membrii noi, stim ce este un MC. Exact de-aia n-o sa fim MC. Poate dupa doi-trei-zece ani, si multi km impreuna... o sa vedem noi... dar atunci va fi ceva adevarat, nu circ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles sĂśr si dĂśgĂśk, nu sĂśr si ĂśrdĂśgĂśk. Probali din cauza suprapunerii celor 2 caractere Ăśr.

Oricum, ultima oara dupa ce mi-am facut plinul cu sĂśr, am ajuns (lusta mĂĄsnapos) dĂśg. :P :huh:

Da, ai dreptate, este un joc de cuvinte cu mai multe sensuri. Daca intelegi asa: sĂśr si dĂśgĂśk, inseamna bere si animal mort ( cuvantul e folosit ca sinonima si pt. cei lenesi), dar noi la SĂśrdĂśgĂśk intelegem ce am scris mai devreme, deci bere si diavoli micuti si agresivi . :blink: Am vrut ceva, ce ne caracterizeaza si are si un pic umor - bikerii sint cel mai lejeri pe lumea asta de ce sa avem nume de Matrix, sau Conan, cand: B) ! Dar totusi... ,,nu te lua de ei....'' :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit intre nepre! :blink:

Si ce bine ma simt!! :P

Cat despre roata: distantierele nu mai sunt, prietenul de la care am luat a modificat putin roata, acum este ok. Eu am crezut, ca tu ai modificat, vazand stilul fierului tau - te-am asteptat in topic. Daca nu tu ai fost ,,faptasul'', nu stii, cine e? Ca a facut o munca foarte buna. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ok, ai dreptate cu reply... nu stiu cuvintul corect, ce sa scriu in loc de asta. Hai, sa-mi spuneti, omul invata pana moarte (si nu numai.. B)  )

problema era ca ora care o avea kerosen in momentul postarii era cu 7 ore inaintea ceasuluii nostru...deci comul de unde a scris el avea ceasul setat prost si tot ce scriam noi intra inainte pt ca la el era 7 seara si la noi 1 dupa amiaza...si tot ce intra inainte de 7 seara intra inaintea raspunsului lui kerosen...problema rezolvata...totul este ok acum:))))))) :P al dracu problema la asta nu mia trecut prin cap nici o data ca se va intimpla :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mumos tare noul tau bike..sa-l calaresti sanatos....mi-ar placea sa strang si eu asa frumusete intre picioare sa o simt cum toarce sub mine....anyway sa ai parde de sosea buna si ne vedem la drum... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...