Sari la conținut

Baie La Dunare Pentru Cei Care Nu Ajung La Mare


bandi
 Share

Postări Recomandate

salutare confrati,

 

puteti sa imi spuneti unde se poate face baie in Dunare, in cazul unui picnic de o zi, cu plecare din Bucuresti? am avut ocazia sa ma balacesc in cazane, langa orsova, cand am stat la o pensiune misto, si de-atunci mi-e gandul la inca o baie. insa 400 km dus pentru o baitza e cam mult...

 

deci: locuri sigure, curate, aproape, pentru baie in dunare. shoot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam baieti. sa inteleg ca nu-s asa multe locuri... :)

 

am mai vazut niste camperi (pescari amatori probabil) pe drumul de la cernavoda la ion corvin, poate cei din zona pot sa confirme si sa sugereze niste locatii? mai ales ca erau in amonte de centrala nucleara :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu toata vara am mers la Giurgiu - cauta pe vreo harta de gen wikimapia - Gostinu - hai ca pun eu un pin acolo - e undeva la sud de Giurgiu, accesul e relativ usor, se intra in lunca si se ajunge pana pe malul Dunarii. Eu toata vara am cam ars-o pe-acolo, cu niste prieteni din Giurgiu, la gratar si baitza. Se inoata foarte bine, insa trebuie ceva grija la curenti, nu te ineaca, dar daca ai reflexele neantrenate e posibil sa te sperie un pic. De asemenea, e bine sa ai grija sa revii pe mal tot pe unde ai plecat, altfel risti sa gasesti curenti care nu te lasa sa atingi malul, desi e la un metru de tine. Cred ca ajung si in week-endul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...