Sari la conținut

Cati Kilometri Faceti Cu Scuterul Lunar?


dezkreator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am avut cu scuterul meu cea mai lunga calatorie in toamna 230 km ...pe tot parcursul drumului am oprit de vreo 5 ori si am mancat o data la ceva han (vai ce buna mancare am mancat atunci :P).

Calatoria in sine nu a fost plictisitoare caci nu oam facut singur ci cu 2 prieteni.

Scopul calatorie a fost sa vedem un concert de muzica!

Nu am avut nici o problema tehnica...numai atat: Ni s-au fost terminat tutunul si nu gaseam altul pana la Petrom in peco :makeout:

Sper pe viitor sa fac o excursie mai extra si mai lunga :wink:

Cius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai lunga calatorie am facut'o in iunie anul trecut cu ocazia intrunirii Bull Bikers Party de la BV, ce'i drept pe parcursul a 3 zile, totalizand de la plecare la intoarcere 476km. In prima zi am facut Buzau-Nehoiu-Intorsura Buzaului-Brasov-Dirste(campingul unde s'a desfasurat intrunirea). A doua zi am facut Dirste-Predeal-Dirste-prin oras putin-Poiana Brasov-Dirste. Iar a 3-a zi drumul de intoarcere Dirste-Brasov-Intorsura Buzaului- Nehoiu-Buzau.

 

 

Poze din Poiana Bv. post-13602-1200095926_thumb.jpgpost-13602-1200095965_thumb.jpg

Poze din Predeal post-13602-1200096011_thumb.jpgpost-13602-1200096079_thumb.jpg

Poze de la Siriu post-13602-1200096122_thumb.jpgpost-13602-1200096200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curios nu cati km ati facut cu scuterul lunar ci sunt curios cu ce scuter si cati km a avut cea mai lunga calatorie pe scuter

O sa ma credeti nebun sau mincinos, dar nu-mi pasa :P Aprilia Rally LC 70cc , 1150 de km(intr-o zi), din care aproximativ 600 cu pasagera :makeout: Am condus cam 21 de ore, cu ceva pauze la benzinarii si restaurante. Turul a fost Bucuresti - Constanta(turul orasului) - Vama veche - Constanta. Desigur cu ture prin statiuni si iar in Constanta. Desi am avut viteza de top 100km/h si o medie de 75km/h, nu as mai repeta tura de forta, e prea obositoare! La finalul calatoriei, care a durat 4 zile(am si dormit si mers pe jos :makeout: ), am adunat 1730km. Benzina nu mai zic cat m-a costat(ma ia durerea de cap), doar faceti un calcul la un consum mediu de 5l/100km

 

 

 

Bafta! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma credeti nebun sau mincinos, dar nu-mi pasa :makeout: Aprilia Rally LC 70cc , 1150 de km(intr-o zi), din care aproximativ 600 cu pasagera :makeout: Am condus cam 21 de ore, cu ceva pauze la benzinarii si restaurante. Turul a fost Bucuresti - Constanta(turul orasului) - Vama veche - Constanta. Desigur cu ture prin statiuni si iar in Constanta. Desi am avut viteza de top 100km/h si o medie de 75km/h, nu as mai repeta tura de forta, e prea obositoare! La finalul calatoriei, care a durat 4 zile(am si dormit si mers pe jos :makeout: ), am adunat 1730km. Benzina nu mai zic cat m-a costat(ma ia durerea de cap), doar faceti un calcul la un consum mediu de 5l/100km

Bafta! :wink:

asta da aventura...tre sa fii nebun sau sa ai vointa sa parcurgi 1000 de km intr-o zi :makeout:

am facut si eu odata vreo 200 km Galatzi-Tecuci+ plimbari :makeout:,dar urmeaza la vara sa ma duc la mare si la munte cu el(sau poate cu viitorul motor) :makeout: ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma credeti nebun sau mincinos, dar nu-mi pasa :makeout: Aprilia Rally LC 70cc , 1150 de km(intr-o zi), din care aproximativ 600 cu pasagera :makeout: Am condus cam 21 de ore, cu ceva pauze la benzinarii si restaurante. Turul a fost Bucuresti - Constanta(turul orasului) - Vama veche - Constanta. Desigur cu ture prin statiuni si iar in Constanta. Desi am avut viteza de top 100km/h si o medie de 75km/h, nu as mai repeta tura de forta, e prea obositoare! La finalul calatoriei, care a durat 4 zile(am si dormit si mers pe jos :makeout: ), am adunat 1730km. Benzina nu mai zic cat m-a costat(ma ia durerea de cap), doar faceti un calcul la un consum mediu de 5l/100km

Bafta! :wink:

si segmentii ce ziceau :P , daca era AC =)) numai ajungeai tu acasa

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si segmentii ce ziceau :P , daca era AC =)) numai ajungeai tu acasa

Segmentii ii am si acum si sunt super multumiti de viata care o duc :makeout: Temperatura mi-a stat tot timpul constanta. Daca aveam racire pe aer, normal ca nu puteam sa fac atatia kilometri, aruncam o groaza de timp pe pauzele de racire :makeout:

 

 

Bafta! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...