Sari la conținut

De Vanzare


red_snake
 Share

Postări Recomandate

Ba nenea eu nu m-am luat casca ca sa fac atletism si sa dau cu capul de zid.Eu am zis ca am cazut la (50km/h) si n-am nimic pentru ca e buna de fibra si cat de cat te protejaza.

gicule tata, Cracky se referea la faptul ca daca pici cu acea casca(sau fara) chiar la o viteza mica, esti pe lumea ailalta :laugh: TU, spui ca ai cazut cu una de razboi de fibra, dar aia deja e un fake al unei casti de razboi!!!Ai vazut vrodata una de razboi?Chiar pe cea din imagine...E de metal si e foarte grea, iar protectia este doar impotriva gloantelor din razboaiele mondiale :laugh: Nici pt alea, ca am vazut multe gaurite de glont!!!Oricum, ca protectie, o casca din WW2 e invechita, dar, ca feeling, este o casca excelenta, foarte buna pt parada si intruniri, dar, cam atat!!!

 

Si cred ca la faza cu alergatul, era un fel de simulare a unei caderi in cap cu o asa casca :wink: NU recomand sa aveti parte de incidente neplacute cu asa ceva!Eu am varianta germana de SS-ist(@Cracky, iti suna cunoscuta coincidenta? :wave: ) si sunt mandru cand o port...

 

Casca aia e foarte ok, si sunt curios daca mai urmareste vanzatorul toicul, sa puna o poza cu interiorul sa vad cum e facut, daca e original, sau macar restaurat dupa original!!

 

Toate cele bune :friends:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

halo ... wolfie ... + sectia revoltati :laugh:

cateva mentiuni ... de la 50 fix trebe inmatriculat (check) ... dar e ciclomotor (ca pedale si putere) deci nu trebe A1 :wink: ... complicat :friends:

acu despre casca : legea zice ca tresa ai casca omologata ... noroc ca habar nau politzaii cei alea certificari, ca pe sula ar fi toate castile luate din piata de la chinezi si rusi + toate castile nazi la moda nichelate si cromate ... (+ sa nu uit ... si casca - asigurata in toate punctele prevazute)

in completare : ce ii mai nasol e ca daca dai cu bostanu de un stalp sau mashina de vine din sensu alalalt ... poa sa ai si aer comprimat sau sistem hidraulic in loc de creieri ca tot nu scapi ... ( cu carboane si alte modficari genetice in concordanta cu tehnica de ultima ora si portofelele columbenilor )

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O casca de razboi respectiv din otel daca are interiorul facut ca ca carte e la fel de buna ca orice "braincap" din plastic.Dar repet interiorul sa fie facut cum trebuie si nu pus doar de forma pe principul merge si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uha...chiar k a iesit cu bomba topicul asta.Multumesc pt ingrijorare si k incercati sa ma preveniti de eventuale incidente neplacute.

Aceasta casca miam luato pt k vroiam una de mai bine de un an si pt feeling.K si casca principala am un mizar open face restu 2 comuniste vechi si un nolan N25.

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uha...chiar k a iesit cu bomba topicul asta.Multumesc pt ingrijorare si k incercati sa ma preveniti de eventuale incidente neplacute.

Aceasta casca miam luato pt k vroiam una de mai bine de un an si pt feeling.K si casca principala am un mizar open face restu 2 comuniste vechi si un nolan N25.

amu scoatece scoatece ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce puenti intrebari cum ar fi "voi purtati castile astea cand mergeti cu motorul?"Inteleg k trotineta e la moda da totusi...este democratie fiecare are libera exprimare.No Comment

Raspunsul la intrebarea "voi purtati castile astea cand mergeti cu motorul?" Da port si se poarta asa ceva cand merg/se merge cu motorul.Poate nu sunt asa (cuvant urat) sa ma arunc in cap cand vad o gaura de canal crezand k ii o tinta.

Si eu am de gand sa port casca asta la parade evenimente sau cand ma taie capu.Stiu k nu imi confera protectie dar daca stam sa o luam asa.

 

 

ai perfecta dreptate..te sustin...ce atat daca si iar daca...omu isi pune pe cap ce vrea si gata! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din fericire am aflat un caz fericit de protectie al acestei casti

 

calare pe ij, franat brusc un tir in fata lui, apoi franat si motor => motor cu furca varza,motociclistul a intrat cu capul in tir si casca n-a avut nici pe dracu, ba chiar a lasat urma in oblonu de duraluminiu al tirului si capul motociclistului foarte ok....deci, se pare ca-s rezistente :bigstar: interiorul era facut dupa cel original, din piele stransa in siret...dezavantajul acestor casti este acela ca daca bagi un drum lung cu asa ceva pe cap, risti sa te dai joc de pe motor cu cativa centimetrii mai mic :D

 

am o vaga impresie ca aceste casti n-au fost turnate, ci facute prin presare a metalului...daca e asa, rezista cu siguranta :bigstar:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...