Sari la conținut

Am Luat-o Si Eu, 07.09.2007


Motzoi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

off-topic Thomas scuze ca sunt offtopic dar trebuie sa raspund la @Reverse;

Reverse ne cunoastem ? eu cred ca nu ! ai dat vreun sfat bun sal ajuti pe bietul motociclist sa nu mai greseasca data viitoare, asa din lunga ta experienta pe 2 roti, de 2 ani ? nu ! dar noi cei "restul" iti provocam scarba, scuzane, dute si date cu motoru poate asa nu o sati mai fie scarba sau mai bine nu citi sau nu ne intereseaza parerea ta despre noi sau ...; am folosit "noi" pentru ca suntem o comunitate aici pe forum, chiar daca nu ne cunoastem, si cred ca trebuie sa ne ajutam unii pe alti cu sfaturi, nu sa ne facem in toate feluri; chiar daca am carnetul de o luna dau sfaturi pentru ca astept ca un alt motociclist cu experienta sa ma corecteze daca gandesc gresit putand sa ma corectez sa merg corect , dar se pare ca sunt luat peste picior, oare noi incepatori nu avem voi sa postam nimic ? iar daca postam primim raspunsuri de genul "a fost acest topic, este vechi, uite aici ...", " ce prost esti", "esti idiot", oare cititul manualui de mers pe 2 roti ne ajuta ? eu zic ca intamplarile altor motociclisti si rezolvarile lor ar trebuie sa completeze acel manual

scuze Motzoi ca stric topic cu inca un offtopic, in loc sa primesti sfaturi esti catalogat in toate feluri

multumesc de intelegere, asfalt uscat

PS:@Reverse nu te astepta la inca un raspuns din partea mea, nici mesaj privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah sa-mi F..T ,daca ala avea motor mai mare de 125cc nimeni nu mai comenta nimic, dar daca e mai mic,hai sa-l ardem. Asta e si motivul pentru care avem R6,Fireblade,ZX-17R , nu cumva sa ne facem dracu de (cuvant urat). :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplarea face ca ma cunosc cu acest baiat , asa ca nu trebuia sa-i scriu vreun sfat pe forum cand puteam sa-i bag sfaturi la un suc ... si oricum , nu puteam sa ma bag peste sfaturile date de VOI , expertii...

PS:@Reverse nu te astepta la inca un raspuns din partea mea, nici mesaj privat

 

vai , ma simt ignorat ...o sa ma duc sa ma pedepsesc pentru treaba asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah sa-mi F..T ,daca ala avea motor mai mare de 125cc nimeni nu mai comenta nimic, dar daca e mai mic,hai sa-l ardem. Asta e si motivul pentru care avem R6,Fireblade,ZX-17R , nu cumva sa ne facem dracu de (cuvant urat). :)

 

 

Aici intervine din nou mentalitatea,n-ai observat pe strazi cand e unu cu mamaliga in geam,cum ii sar toti in cap si nu-l mai scapa din claxoane? :) Sau vreun ,,baiat adevarat'' cu jeepu cand o ia pe linia de tramvai ,,si rupe tot'' ridicand imensi nori de praf.... Fenomenul asta se numeste SHMECHERIE.

 

Scuze pentru offtopic!

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici intervine din nou mentalitatea,n-ai observat pe strazi cand e unu cu mamaliga in geam,cum ii sar toti in cap si nu-l mai scapa din claxoane? :) Sau vreun ,,baiat adevarat'' cu jeepu cand o ia pe linia de tramvai ,,si rupe tot'' ridicand imensi nori de praf.... Fenomenul asta se numeste SHMECHERIE.

 

Scuze pentru offtopic!

 

 

Fenomenul acesta se numeste PROSTIE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil off-topic...

Eu am picat cu motorul in timp ce urcam o bordura, stand pe loc. (am pus piciorul in omd stupid intr-un loc unde asfaltul era muuult mai jos). In schimb cand a facut un destept dreapta de pe banda 2 direct prin mine...nu am picat. Am mers cash vreo 10 m cu spatele blocat si cu fata in frana. Am oprit, m-am dat jos si apoi au inceput sa imi tremure picioarele. Apoi am vazut negru si m-am indreptat cu viteza catre masina :). Cand franezi din senin...fa-o cu fata...da imediat compensezi cu spatele. Cu cat viteza e mai mica, cu atat e mai necesara compensarea asta cu spatele. Spatele te indreapta...daca nu il folosesti risti sa te implanti in frana fatza si sa strici o tranta de toata frumusetea. Daca e sa iti derapeze fata, daca ai si spatele pus, sunt sanse sa nu iti fuga motorul instant. Faptul ca e franat spatele iti mai acorda putintel timp sa revii in echilibru. Nu am permis de multa vreme, nu am mii si mii de kilometri. Eu zic doar ce am constatat in putinii km ce i-am facut. Si pana acum mi-au fost de folos toate teoriile astea "seci"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...