Sari la conținut

Noul Kawasaki Zx-10r ?


Judas Iscariot
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...

Link:

 

http://zx-10r.net/forum/showthread.php?t=45920

 

Ca veni vorba despre designul actual, era o discutie pe threadu' Honda si la un moment dat aparuse comparatia intre aia si asta.

Bun....din profil ar fi o idee de ceva... cumva... Insa cind o vezi din fata te-apuca pandaliile. Pai ca sa te-ascunzi dupa carena aia tre' sa fii ca biscuitu' pe dunga si sa ai MAXIMUM 1 metru 55 si 40 de kile. Cu bataie pe cintar. Frate, adica nu se poate, pe mine nu ma cheama Dani Pedrosa, da-o-n harbuzu' ma-sii de treaba!

La care se adauga semnalizatoarele pe...tija oglinzilor(!!!!). Asta cind aveau solutia eleganta si aerodinamica folosita pina acum, cu ele pe carene.

Si la urma, motul pe rahat: Bai, nu erau bune tevile alea pe care in 2006 le pusesera in sfirsit unde le era locul. (ma rog, nu toata lumea era de acord cu ele ca estetica, da' fata de asta noua, ale mele sint facute de Michelangelo...) Mai oameni buni, deschideti linku' ala si uitati-va ce TROMPETA de esapament au putut sa-i plezneasca. :cheers: Fuck me, parca nici aia standard de la Yamaha Warrior nu e in HALUL ala....

Deci, sorry, dar conteaza si cum arata, mai ales cind asta genereaza probleme de functionalitate si mai ales de aerodinamica.....

Si da, sint ofticat, pt. ca ma minca in Kur sa vad ce-i cu ea, poate le lasa cu un buy back. Iarasi sorry :)

 

P.S. Comos: probabil cu vreo 4 (sau 5?) cai mai mult decit 2006(7) la blana. Acelasi mid-range sau aproape.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au vrut sa iasa in evidenta cu ceva..

sa sparga tiparele..

something totaly new...

numai ca new in acest caz nu e neaparat si good

mie unu mi se pare nasoala...si ma stiti fan KAWASAKI pana la moarte ce draq...

raman la parerea ca dupa zx7r cea mai frumoasa motocicleta din lume ramane GSXR... dupa 2005 adika k5 beyond....

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni s au candit ca e buna si la drum lung asa ca au pus acea "plita" pe lateral.....sau iti poti face freaza, intrebuintari are.... :cheers:) sunt uimit cat de inestetica este pertotal... da ce naiba i-au facut gaura aia imensa in fata ?!?!?! Parerea mea este ca modelul acesta chiar va ajunge piesa de colectie.... :| sectiunea micul verde....agitat .

 

Sa le uram succes..!

 

P.S. : Sunt fan 2 roti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...