Sari la conținut

Scanteiii


Dark-
 Share

Postări Recomandate

Salutare prieteni, am un RS125 din 2004 si in seara asta, la o liniutza, mi.au zis niste prieteni ca imi ies scantei din toba....e de bine? e de rau??? Scuze ca am deschis un topic doar pentru o banala intrebare .. :) :)

Editat de Dark-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni, am un RS125 din 2004 si in seara asta, la o liniutza, mi.au zis niste prieteni ca imi ies scantei din toba....e de bine? e de rau??? Scuze ca am deschis un topic doar pentru o banala intrebare .. :) :)

Nu`i de rau...mai toate rs`urile alergate asa fac.

Ps.ai toba sport?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu fie bucati de segmenti :) flacari daca scoate nu este problema,cam toate motoarele scot,dar scantei dinalea care cad pe asfalt eu nu as crede ca e normal, mie mi-a facut asa cand mi s-a topit bujia si arunca bucati de bujie sau de piston pe toba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea are cum sa fie bucati de segmenti, nu are nicio legatura bujia(chiar daca se topeste) cu teava de esapament. Oricum am auzit de la mai multi cu RS ca au patit chestia asta ...dar nu stiu daca e de rau sau nu ?;) inca nu m.am convins.... daca mai stiti cate ceva, spuneti-mi. :) pls

 

--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 16:04 -------------

mie mi-a facut asa cand mi s-a topit bujia si arunca bucati de bujie sau de piston pe toba

hah, Cum sa ajunga bucati de bujie topita in toba omule?:D) trebuie sa treaca prin carburator, asta daca se duce in rezervor, si carburatorul are o sita....deci nu are cum, era de la altceva. :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RS-urile noi, tobele au in "spatele" sitei un fel de burete. Din ala se desprind bucatele mici care ies sub forma unor scantei :). Si mie imi ies scantei cand merg cu ea in forja. La viteze mici nu face asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea are cum sa fie bucati de segmenti, nu are nicio legatura bujia(chiar daca se topeste) cu teava de esapament. Oricum am auzit de la mai multi cu RS ca au patit chestia asta ...dar nu stiu daca e de rau sau nu ?:) inca nu m.am convins.... daca mai stiti cate ceva, spuneti-mi. :D pls

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 16:04 -------------</small><br/>

hah, Cum sa ajunga bucati de bujie topita in toba omule?:D) trebuie sa treaca prin carburator, asta daca se duce in rezervor, si carburatorul are o sita....deci nu are cum, era de la altceva. :) :lol:

;) ce vorbesti tu frate? ce treaba are carburatorul cu evacuarea?, nu te supara da daca spui treburi dinastea ma faci sa cred ca nici nu ai ridicat vreodata rezervorul,am vazut motorete care si-au "scuipat" segmentii pe toba si tu spui ca nu are cum?apropos carburatorul nu are sita ci rezervorul,ceea ce numesti tu site la carburator sunt jigloare,daca vrei un argument in plus la ce spun intreaba-te daca evacuarea se face prin carburator

Trotinl stie el ceva,se intampla ca vata aia de sticla din toba sa se arda,eu nu am avut probleme de genul(scaneti si altele) decat in cazul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...