Sari la conținut

In Data De 22.09.2007 Vin La Noi In Tara Aproximativ 200 De Motoare


Barna
 Share

Postări Recomandate

Nu am auzit de unguri manelisti, insa nu am vazut nici unul sa treaca(in vizita/plimbare) la est de lacul Rosu- chaile Bicazului. Toti se opresc acolo de zici ca se termina harta. In fine. Nu e rostul aici pentru asemenea discutii.

Laudabila initiativa lor, cu atat mai mult cu cat a fost vorba de niste copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde ati scos asta cu casa de copii de etnie maghiara.Ceea ce am auzit este ....ca in Deva este o casa de copii cu peste 200 de copii de toate etniile si toate religiile si ca sunt sprijiniti de biserica catolica din Deva , sunt incurajati sa mearga la biserica de care apartin ...sunt sprijiniti in scoli si chiar in facultati.

 

Am auzit si faza ca un calugar care strange fonduri pentru aceasta casa de copii a ajuns pana la festivalul de la Sziget de unde a primit promisiunea ca foarte multi bikeri vor veni sa doneze bani si bunuri.

 

Este de apreciat fapta bikerilor din Ungaria... :finger:

 

 

Eu spuneam ca si chiar daca ar fi fost o casa de copii numai cu copii de etnie maghiara :lol: tot era un gest laudabil ..... si oricum ar fi ....tot e laudabil ce au facut :moron:

 

Astept ziua in care o sa faca romanii o chestie de genul acesta .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

per ansamblu este laudabila initiativa lor nu spun nu dar in acelasi timp parca nu asta era scopul iesirii lor .. si da , daca s-ar organiza o donatie la unguri as veni cu cea mai mare placere :finger:

 

ps : nu am chef sa intru in polemici pe tema asta .. so i`m out

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spuneam ca si chiar daca ar fi fost o casa de copii numai cu copii de etnie maghiara :moron: tot era un gest laudabil ..... si oricum ar fi ....tot e laudabil ce au facut :finger:

 

Astept ziua in care o sa faca romanii o chestie de genul acesta .....

Hm,ti-ai propus sa traiesti mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

I-am intalnit pe ungurii in OMV din Dej, unde ii asteptau clujeni pentru ai conduce spre cj, un lucru foarte frumos din parte lor, daca mai puteau astepta o ora am fi mers cu ei pana in deva, da nu sa putut intarzia atat.

As vrea sa vad la noi o chestie de genu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...