Sari la conținut

Ziua Motociclistilor Din Romania


Placebo
 Share

Ziua Motociclistilor Romani  

129 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Doresc introducerea acestei info in memoriu ... avem fix 24 ore ... pana maine la ora 13:00 ... ce data are mai multe voturi ... castiga.

 

Discutiile preliminare si interminabile A I C I ! ! ! ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 septembrie . Sa coincida cu ziua Bucurestiului .

 

Si eu m-am gandit la asta ... dar este bine sa coincida cu ziua Bucurestiului? Pe de alta parte sa fie o zi fara insemnatate este cam aiurea. Macar pe 20 o sa ramanem cu o amintire si o sa zicem la batranete "ehe, nepoate, ziua motociclistilor este din douamiisapte cand s-a organizat un mare miting ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate 13 iunie - Ziua Academiei Forțelor Terestre.

In plus nu stiu daca isi aduce cineva aminte de 13 iunie 1990...Bucuresti...Universitate...minieri.

Parerea mea este ca ar trebui fixata o zi la inceputul sezonului moto. Cu acel prilej sa ne revedem, ne "incalzim" si aducem aminte conducatorilor auto ca redevenim parteneri la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ziua motociclistilor din ROMANIA, si nu a celor din Bucuresti. E ciudat sa coincida cu ziua vreunui oras.

Pe de alta parte, motociclistii "renasc" primavara. Din punctul meu de vedere, ar fi nimerita o zi din primavara. Poate chiar 1 martie. Daca nu, alta din primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ziua motociclistilor din ROMANIA, si nu a celor din Bucuresti.

 

Sunt de acord in principiu cu orice data, dar in nici un caz ziua unui oras. Ma gandesc ca daca e ziua motociclistilor o sa se faca diverse intruniri in toate orasele, si nu cred ca ar fi frumos ca in orasul X sa se zica...."hai sa luam motoarele si sa mergem la zilele orasului, ca sa ne serbam pe noi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au mai spus si altii pe aici legat de ziua unui anume oras .... totusi e Ziua motociclistilor din ROMANIA nu din Bucuresti .... si asa motociclistii au fost material de campanie pro base si pro altii :lol: unii chiar la nunti la manelisti ;) .... acuma mai lipseste Vanghelu' sa ne cheme, ca tot e ziua Bucurestiului, la el acolo la concertele pre electorale .... :)

 

Deci orice alta data fixa care nu se suprapune cu ziua unui oras ..... poate chiar si la inceput de sezon si la sfarsit .... acum daca e ziua motociclistilor nu trebuie sa fie bikers party neaparat la bucuresti .... parerea mea :D si sa se poata organiza local diverse campanii .... pai daca e bikers party ... vine tot omu ca la zilele ploiestiului admira motociclisti ranga bea un mic, mananca o bere si pleaca acasa si spune "mooooaaama ce cretini e baicarii aia!!! beti, tureaza motoare ....... las ca mai vad eu unu' in trafic si-l invat cei sapte ani de acasa!"

 

 

Parerea mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate 13 iunie - Ziua Academiei Forțelor Terestre.

In plus nu stiu daca isi aduce cineva aminte de 13 iunie 1990...Bucuresti...Universitate...minieri.

Parerea mea este ca ar trebui fixata o zi la inceputul sezonului moto. Cu acel prilej sa ne revedem, ne "incalzim" si aducem aminte conducatorilor auto ca redevenim parteneri la trafic.

 

 

Mda...o zi la inceputul sezonului mi se pare si mie o idee buna !

 

Dar fiind nou pe acest forum, ma supun majoritatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zi la inceputul sezonului , nu mai devreme de sf lunii martie , pentru a avea cat mai multi participanti.

Vara se pleaca in concedii si nu mai vine mai nimeni. Tot asa ar trebui pusa si intrunirea de la Bucuresti , sa vina lumea si sa se dezmorteasca , la faza asta baietii de la Ploiesti au fost mai isteti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e totusi vorba de Ziua Motociclistilor, Marat. Nu a zis nimeni de MotorRock Bucuresti (sau Biker's Party sau.....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este destul de riscant la inceput sau sfarsit de sezon, riscul de timp urat ( frig si ploi) este mare.

 

Precum am spus propuneti date concrete.

 

 

Ok. Daca inceputul primaverii poate fi friguros, atunci inceputul verii cred c-ar fi ok. 1 iunie.

Ma tot leg de un inceput deoarece in fiecare an motociclistii incep un nou sezon, dupa o lunga "hibernare".

Ma gandesc ca-ar fi frumos ca Ziua Motociclistilor sa reprezinte un inceput. 1 iunie reprezinta inceputul verii. Slabe sanse sa ninga atunci, asa ca.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 iunie e ziua Copchiluiui

 

Da, si care e problema?

 

--- Mesaj completat în 18 Sep 2007 23:30 -------------
Poate, asocierea zilei copilului cu cea a motociclistului, ar fi un + de imagine pentru noi. Si pe de alta parte, motocicletele nu sunt niste jucarii pentru copii mari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si care e problema?

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Sep 2007 23:30 -------------</small><br/>Poate, asocierea zilei copilului cu cea a motociclistului, ar fi un + de imagine pentru noi. Si pe de alta parte, motocicletele nu sunt niste jucarii pentru copii mari?

 

Si d'aia ai tu doua motoare pensionare ca'tzi place sa te joci :) ... la marsul de maine sa vi cu o banderola alba pe bratul drept si ne vedem la 17:00 -17:30 In piata constitutiei. Vezi poate il convingi si pe "aliantza de otel" sa vina tot cu banderola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si care e problema?

Problema e ca se fac destule actiuni in acea zi - si daca vrem sa facem si noi ceva cu sprijinul Primariei pot sa ne dea jet ca e nu-stiu-ce parada, ca sustin alte actiuni & stuff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si d'aia ai tu doua motoare pensionare ca'tzi place sa te joci :D ... la marsul de maine sa vi cu o banderola alba pe bratul drept si ne vedem la 17:00 -17:30 In piata constitutiei. Vezi poate il convingi si pe "aliantza de otel" sa vina tot cu banderola.

 

 

Problema mea e ca din doua jucarii, acum nu mai am niciuna :) BMW-ul ierneaza undeva in afara Bucurestiului (la o suta de km de Buc), iar KTM-ul e bolnav si zace in spital :lol: (adica, pana-mi vine piesa de schimb, sta desfacut intr-un service)

Ramane sa vin si sa va aplaud de pe trotuar :) , ca un pieton amarat ce sunt :D

Oricum, salut initiativa voastra si va tin pumnii ;)

 

ps- Pana la urma, ce zi ati ales pentru ziua motociclistului?

 

--- Mesaj completat în 19 Sep 2007 13:39 -------------

Problema e ca se fac destule actiuni in acea zi - si daca vrem sa facem si noi ceva cu sprijinul Primariei pot sa ne dea jet ca e nu-stiu-ce parada, ca sustin alte actiuni & stuff

 

 

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea e ca din doua jucarii, acum nu mai am niciuna :) BMW-ul ierneaza undeva in afara Bucurestiului (la o suta de km de Buc), iar KTM-ul e bolnav si zace in spital :lol: (adica, pana-mi vine piesa de schimb, sta desfacut intr-un service)

Ramane sa vin si sa va aplaud de pe trotuar :) , ca un pieton amarat ce sunt :D

Oricum, salut initiativa voastra si va tin pumnii ;)

 

ps- Pana la urma, ce zi ati ales pentru ziua motociclistului?

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Sep 2007 13:39 -------------</small><br/>

Corect.

 

Daca vrei sa te implici dar nu ai motor poti sa ne ajuti cu coordonarea evenimentului la punctul terminus. Daca poti vino astazi la ora 19:30 la Ursu' la bar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa te implici dar nu ai motor poti sa ne ajuti cu coordonarea evenimentului la punctul terminus. Daca poti vino astazi la ora 19:30 la Ursu' la bar.

 

 

Daca aveam roti, va ajutam cu tot ce puteam. Oricum, eu vreau sa va vad in P-ta Constitutiei. Poate voi fi acolo chiar in interes de serviciu.

Sper ca acest eveniment sa fie un succes. Ar fi frumos sa fie cea mai mare defilare moto de pana acum, in RO.

Poate si vremea va tine cu noi.

Aveti grija la baieteii smecheri cu figuri (in cap) moto acrobatice. Ar fi pacat sa vedem la televizor stiri de genul: la mitingul motociclistilor, din cauza inconstientei acestora, au fost raniti grav 3 pietoni care admirau defilarea.

Multa bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...