Sari la conținut

Se Da Una Bucata Mz Es 175


a_deea
 Share

Postări Recomandate

MZ ES 175, din 19....vara, mai exact 1962.

 

Zace nemiscata de 1 an in garaj si mi-e mila de ea. Poate cineva o scoate la lumina. Nu ma intrebati cati bani a mancat motorasul asta ca nu va spun. Nu o sa-i recuperez niciodata dar poate o scoate cineva in lume ca la mine o sa o manance rugina si e pacat de ea.

 

post-9641-1190882444_thumb.jpg

- inmatriculata, numere noi, ITP valabil pana in 2008, asigurarea cred ca a expirat luna trecuta

- nu mai e in varianta originala

- incaltari noi noute, nu s-au plimbat decat 2 km

 

Daca ma intrebati ce mai trebuie facut la ea ca sa si mearga

- mai trebuie lucrat la avans ( o ia inapoi din cand in cand )

- din cauza farului la care nu am reusit sa gasesc un bec halogen care sa se potriveasca si sa fie si pe 6 V, mananca curent si bateria s-a dus.

 

In rest, saua este incomoda si pe alocuri cromul a inceput sa o ia usor la fuga ( deh, treaba romaneasca ).

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeap! :finger:

Sincer nu as da-o, dar timp de ea nu am si poate i-ar placea si ei sa se plimbe macar din cand in cand.

avand in vedere grupul de oameni in care te "invarti" pot sa pun pariu ca la ea nu au umblat niste nepriceputi, deci, chiar recomand motorul asta oricui :eek:

 

hai un UUUUP de la tata :moron:

 

PS: eu in locul tau nu l-as vinde si l-as tine frumos acoperit, pt ca e feelingu ala de comunista, si cum MZ-u are ring ding dong-ul specific, face ca o plimbare de weekend sa fie extraordinara(asta pt ca tu deja ai ceva in V, ca altfel, te increzi in el si te duce orisiunde chiar cu viteza bunicica) :lol:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de bine te inteleg deea :kick:

Era o vorba in "Povestea lui Harap-Alb" si anume ca: "voinic tanar, cal batran nu se potrivesc la drum"

Ador MZ-ul ES mi se pare cea mai tare comunista (nu sariti, doar ii a mea nu?) dar nu ii ce vreau eu acuma, sa merg fara griji ca ma lasa cand mi`e lumea mai draga, fara sa verific jumate de motocicleta inainte de plecare, putin mai multa putere, sa ma urc si sa plec fara griji, sa ma pot baga oriunde.. da, Dominator scrie pe mine :blink: (adica la El dOmInAtOr sper eu :blink: )

Anyway il poti lua pe un UP, bafta la vanzare si cine stie poate o sa mai suiere MZ-ul tau cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de bine te inteleg deea :)

Era o vorba in "Povestea lui Harap-Alb" si anume ca: "voinic tanar, cal batran nu se potrivesc la drum"

Ador MZ-ul ES mi se pare cea mai tare comunista (nu sariti, doar ii a mea nu?) dar nu ii ce vreau eu acuma, sa merg fara griji ca ma lasa cand mi`e lumea mai draga, fara sa verific jumate de motocicleta inainte de plecare, putin mai multa putere, sa ma urc si sa plec fara griji, sa ma pot baga oriunde.. da, Dominator scrie pe mine :kick: (adica la El dOmInAtOr sper eu :blink: )

Anyway il poti lua pe un UP, bafta la vanzare si cine stie poate o sa mai suiere MZ-ul tau cuiva.

 

:blink: :) deci o vinzi si tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa vroiam dar a mea ii 50% bucati, dezmembrata, am vrut sa o reconditionez dar as fi bagat prea multi bani pe care nu i-as fi recuperat si oricum tot japoneaza vroiam. Ce ii diferit fata de MZ-ul lui deea ii faptul a mea ii 100% originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O vinzi pana la urma???? :blink:

 

Cat de bine te inteleg deea :blink:

Era o vorba in "Povestea lui Harap-Alb" si anume ca: "voinic tanar, cal batran nu se potrivesc la drum"

Ador MZ-ul ES dar nu ii ce vreau eu acuma, sa merg fara griji ca ma lasa cand mi`e lumea mai draga, fara sa verific jumate de motocicleta inainte de plecare, putin mai multa putere, sa ma urc si sa plec fara griji, sa ma pot baga oriunde..

Moncher, am fost cu Trabi, un soi de MZ care a halit steroizi, pana in Frantza. i o sa mai merg, de fapt acolo o sa cam locuiesc. Si il iau cu mine, si pe Trabi, si MZ-ul. N-are haz sa nu faci nimic la fier. Pe Trabi l-am segmentat in nici 2 ore intr-o benzinarie in Cehia :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

dau si eu cu parerea daca nu se supara nimeni: are un ghidon oribil.

si inca ceva: fa-i o reclama mai buna, nu asa: "un mz care m-a umplut de nervi si zace pedepsit in garaj".

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Nu-i fac bre. Pe mine m-a umplut de nervi pt ca:

- am fost blonda si nu stiam in ce ma bag...orice comunista as fi luat

- pedala nu e de mine

- a inghitit bani cat mi-as fi luat un enduro relativ ok

- mi-am spart capul sa o inmatriculez

- de atunci am facut 18.000 km cu motorul. Cu ea as fi invatat mecanica dar m-as fi dat maxim 3000.

 

 

Si ca sa-i fac putina reclama: Pret negociabil. Mai lasam. Chiar mi-e mila de ea ca zace asa saracuta. Plus ca datorita ultimelor schimbari din viata mea am nevoie de echipament nou. :D

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...