Sari la conținut

Sfatuiti-ma Si Pe Mine... [!]


Frana
 Share

Postări Recomandate

Bine v-am gasit tuturor.. sunt nou pe forum :lol:. De curand ma tot bate gandul sa imi iau motocicleta, in proportie de 80% vreau enduro... eu fac 16 ani in mai , insa nu asta e problema , ca am pe unde sa ma plimb fara carnet. Principala problema e ca am in jur de 1.60 - 1.64 inaltime ... si nu prea ating cand ma dau pe enduro. Pe o honda NSR 125 de exemplu ating aproape cu toata talpa :eek: ... asa , acum va intreb, cam ce enduro imi recomandati , care sa fie nu foarte inalt (sau daca e inalt sa se lase undeva pe la 780 - 800 mm inaltime sa) , sa arate frumos , sa fie in 2T si... nush :moron:. Oricum nu stiu sigur daca iau din romania motoru...

 

Ce am vazut pana acum care sa imi placa sunt : yamaha xt 125 si yamaha tdr 125. Astept raspunsuri , ty :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit tuturor.. sunt nou pe forum :rock:. De curand ma tot bate gandul sa imi iau motocicleta, in proportie de 80% vreau enduro... eu fac 16 ani in mai , insa nu asta e problema , ca am pe unde sa ma plimb fara carnet. Principala problema e ca am in jur de 1.60 - 1.64 inaltime ... si nu prea ating cand ma dau pe enduro. Pe o honda NSR 125 de exemplu ating aproape cu toata talpa :what: ... asa , acum va intreb, cam ce enduro imi recomandati , care sa fie nu foarte inalt (sau daca e inalt sa se lase undeva pe la 780 - 800 mm inaltime sa) , sa arate frumos , sa fie in 2T si... nush :cheers:. Oricum nu stiu sigur daca iau din romania motoru...

 

Ce am vazut pana acum care sa imi placa sunt : yamaha xt 125 si yamaha tdr 125. Astept raspunsuri , ty :moron:

 

 

YAMAHA XT 125 cm3 :finger: :lol: Parerea mea :eek: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aparut expertii pokemoni peste noapte @ forum, ei nu dorm.. ei asteapta..

 

:blink:

 

 

Subscriu ce a zis bronto :kick:

 

XT 125 am mers pe el si e misto (eu am vreo 90 kg) deci cu tine sigur trage de rupe, daca a tras cu mine..

 

Te descurci tu, o lasi mai jos..vezi ce si cum,succes :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thx. Mie mi-e frica ca daca o las mai jos sa nu fie prea joasa... de mers pe camp o sa merg insa nu f des. o sa merg 65 % pe sosea si restu "pe camp" :blink:. Oricum , am gasit o yamaha tdr cu 14 mii kilometri an de fabricatie 2000 , 17kw , fooaaaarte bine intretinuta , etc. la 1800 euro (oricum pretul se va mai reduce in urma tratativelor :blink: poate o scot pe la 1650) :kick: insa e din Germania :-S

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octav nu ii mai da idei ca moare mama de inima :blink: . El vrea motorul mai mult ca sa iasa la plimbareala prin oras,de aceea am zis k nu se pune problema sa mearga fara carnet.Tot ce pot sa ti zic draga frn este ca pana prin mai ai tot timpul sa te gandesti ce motor vrei..si sa mai astepti (iarna mai scad preturile la motoare)

p.s ca sa ajunga in camp, tot trebuie sa iasa pe strada, Sau crezi ca va sta cineva dupa el sa l duca si sa-l aduca? :blink:

asfalt uscat tutror

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai pustiu ia ma carnet invata si ia carnet ca ai tot timpul din lume sa il iei nu esti la facultate nu lucrezi nu dai bac esti liber..si dup'aia mergi si legal de ce esti fraier ? in 2-3 saptamani l'ai luat daca esti baiat destept si mergi peste tot nu numai pe coclauri + nu mai stai cu frica sa nu te prinda..ca daca te prinde 4 ani interdictie sa mergi sper ca stii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

bai pustiu ia ma carnet invata si ia carnet ca ai tot timpul din lume sa il iei nu esti la facultate nu lucrezi nu dai bac esti liber..si dup'aia mergi si legal de ce esti fraier ? in 2-3 saptamani l'ai luat daca esti baiat destept si mergi peste tot nu numai pe coclauri + nu mai stai cu frica sa nu te prinda..ca daca te prinde 4 ani interdictie sa mergi sper ca stii :kick:

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...