Sari la conținut

Leonardo 250


dRR69
 Share

Postări Recomandate

Ce performante mai vrei de la un 250? :scratch: .

plus ca ii un 4 timpi,nu prea ai ce sa ii faci.la cele in 2 timpi,exista multe kituri.

Eu ,la al meu(de 150),i-am scos filtrele din toba.

Are demaraj mai frumos,plus ca suna mai bine.

Singura buba ii ca se mai aud mici "fosnituri"...de acumulare de gaze...cand reduc in frana de motor,dar merita.

la lumini,poti sa ii pui becuri xenon.ale mele ma cam deranjeaza,anume galbenul produs.

...aa,si vezi de benzen.baga cu cifra octanica mare(100),si ulei bun(motul,recomandat lor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce performante mai vrei de la un 250? :blink: .

plus ca ii un 4 timpi,nu prea ai ce sa ii faci.la cele in 2 timpi,exista multe kituri.

Eu ,la al meu(de 150),i-am scos filtrele din toba.

Are demaraj mai frumos,plus ca suna mai bine.

Singura buba ii ca se mai aud mici "fosnituri"...de acumulare de gaze...cand reduc in frana de motor,dar merita.

la lumini,poti sa ii pui becuri xenon.ale mele ma cam deranjeaza,anume galbenul produs.

...aa,si vezi de benzen.baga cu cifra octanica mare(100),si ulei bun(motul,recomandat lor)

salut ,dar unde gasesc kituri pentru motoare?eu am un suzuki let's 2 si as ceva idei de tuning...ms :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tot caut un filtru de aer pentru el , dar nu se potriveste prinderea pe carburator , toate pe care le-am gasit sunt de ~42-44 mm si eu am nevoie de ~ 48 . un sfat, unde pot sa gasesc... chiar cu comanda on-line ? eu sunt din craiova... multumesc

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 14:44 -------------
toba , de unde trebuie taiata k sa scot filtrele ? pot s-o stric ?:blink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti zic sincer de ce am inlocuit-o...

Mi s-a rupt un filtru...era rupt un filtru.si am fost nevoit sa il scot.

Atata ca baiatu` a mai modificat cate ceva(la traseu)/

mie imi place mai mult fara filtru.

sunetul se apropie mai mult de o cbr 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tot caut un filtru de aer pentru el , dar nu se potriveste prinderea pe carburator , toate pe care le-am gasit sunt de ~42-44 mm si eu am nevoie de ~ 48 . un sfat, unde pot sa gasesc... chiar cu comanda on-line ? eu sunt din craiova... multumesc

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 14:44 -------------</small><br/>toba , de unde trebuie taiata k sa scot filtrele ? pot s-o stric ?:laugh:)

http://www.easyparts.nl/showarticles_info/...Ø38mm.html uite filtrul asta vreau eu sa-l iau....e pt modelele Yamaha Aerox,Bw's,Neo's si altele :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...