Sari la conținut

Cam cati cai poate sa bage o"Dnepr"


hoinar
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DARK-RIDER-82

SERIOS? :huh: EU MI-AM LUAT NIPRU' DIN PRIMA , AM MERS PRIMA OARA PE UN NIPRU(ADIKA L-AM TINUT SI EU DE COARNE SI I-AM DAT PANA PRAJEAI OUA PE CILINDRI :wave: ) E PRIMA MOTOCICLETA PE CARE AM MERS SI NU AM CAZUT ... crede cine vrea . e foarte usor de strunit ( PAREREA MEA :ph34r: ) DA' LAS CA POATE NE VEDEM PE LA VREO INTRUNIRE SI MAI VB LA O BERE (fara alcool off course) TE SALUT :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Serios. :huh: Oricine poate calari un Nipru, nu despre asta e vorba. Dar cand ajungi intr-o situatie dificila pe drum, tre' sa eviti un posibil accident: na, atunci nu e indiferent, ca ce conduci ca ,,boboc''. Ma intelegi? Un Nipru de 250-300 de kile poate sa-ti rupe gatul, daca esti incepator, si nu ai reusit sa tii pe drum. ETZ-ul e mai usor, mai slab, mai usor de condus, mai usor de scos dintr-o situatie de accident, blabla. Experienta vorbeste, nu vorbesc despre ,,am bagat in viteza, pot sa merg cu el''. Capisci? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hoinar

 

Ca sa primesti raspunsuri mai la obiect:

- intre 30 si 50 caluti ... 50 ajungi daca umbli la el ... lin mod normal 32-35 kai

 

-iti poti lua nipru ca prima motocicleta ... toata treaba este sa nu uiti ca ai sub tine muntele de 260 de kile si sa te dai viteaz, k o sa te doara...

 

-in rest, pot sa-ti spun ca este o motocicleta usor si ieftin de intretinut si daca ai respect pentru ea, n-o sa te lase in drum ...

 

 

 

 

p.s. daca vrei nipru, poti sa ma suni la 0722.208.807 si mai discutam sa te lamuresti ce e cu MT - urile [minunea tehnicii sovietice] :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

capisci capisci ...:moron: eu m-am dat cu el da' despre vreo situatie de accident.... nu prea am intalnit doar ca am calcat un pui de gaina pe un drum de tara la bunici si a venit unu dupa mine (cica sa ma dea in gat la politie ca n-am permis ... :wave: ) da s-a rezolvat destul de lejer OK recunosc cred ca nici o ora de mers pe motocicleta nu am (nu radeti va rog :huh: )da' recuperez eu .... candva!

 

 

 

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robybiker, Niprul din pozele tale s-a vandut in toamna asta unui baiat din Craiova. Este adevarat, motocicleta este superba! Pretul insa nu il stiu. La "Vanzari" am vazut ca cerea pe ea parca 1700 euroi (oricum nu cred ca a scazut foarte mult din pret).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hoinar, toate motoarele boxer sunt cam la fel de late. Daca nu iti plac, nu iti cumpara! Nu te obliga nimeni! :banana:

Daca nu iti plac boxerele (ex: nipru, m72, ural, bmw etc.), cred ca ai putea sa te orientezi spre o motocicleta cu cilindrii in V- vrei exemplu? ok HARLEY-DAVIDSON.

Ce zici, asta merge? Sau este tot acra? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robybiker, Niprul din pozele tale s-a vandut in toamna asta unui baiat din Craiova. Este adevarat, motocicleta este superba! Pretul insa nu il stiu. La "Vanzari" am vazut ca cerea pe ea parca 1700 euroi (oricum nu cred ca a scazut foarte mult din pret).

stiam ca niprul sa vindut inainte era al prietenului meu romica din timisoara...dar nu stiam cine la cumparat...te salut roby :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis ca o sa iau moticicleta aia neaparat pentru a agata gagici-vreau sa am un motor. Recunosc ca am inca destul de multa minte de pusti teribilst in mine si...

Am 22 de ani, daca suntei atat de curiosi.

Voi aveti microbul motoarelor in sange.

Poate n-o sa mai ganesc tampenii dupa ce o sa-mi iau motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura problema ar fi ca baiatul citeste forumul de suficient de mult timp. Ar fi trebuit sa inteleaga pana acum ca, chiar daca "prinde" destul de bine la unele tipe faptul ca ai motor, acesta nu trebuie sa fie unul din motivele principale pentru care ti-l cumperi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...