Sari la conținut

Zapada Mieilor Pe Vf Vaida


adiy
 Share

Postări Recomandate

Duminica dimineata pe la ora 12 l-am sunat pe Claudiu (red rat) si i-am propus o endureala pe un munte pe care fusesem cu ceva ani in urma.

pe la 12:30 am plecat toti doi (sa para gasca mai mare) pe traseul bv-sacele-bradet iar imediat dupa primul pod de la iesirea din bradet am luat-o stanga pe o ramasita de drum forestier in care a sapat apa si pe care l-a umplut cu bolovani.

ascensiunea a continuat prin paduri de pin si poieni cu jnepenis, iar ninsoarea care incepuse a adaugat un mare plus de frumusete peisajului si la ceea ce pt mine inseamna ''enduro panoramic''.

din culme in culme am ajuns la partea cea mai frumoasa-golul alpin- pe care l-am strabatut pe creasta destul de intinsa.

pe la ora 16 am hotarat sa coboram pt a mai avea ceva nou de vazut si altadata. am gasit niste urme care pareau sa fi fost candva un drum si am lasat creasta in stanga si am coborat pe drumul pe care numai viiturile l-au mai cutreierat in ultimii ani.

l-am cutreierat si noi si am dat in valea doftanei (pe la jumatatea distantei dintre bradet si campina) apoi am ajuns la bradet-un ospat la carciuma.

a urmat hard enduro pana-n brasov unde ne-am cam chinuit cu motoarele noastre cam grele pt asa ceva.

 

asa ca o impresie finala...cred ca daca era soare era o excursie frumoasa dar cotidiana totusi.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...