Sari la conținut

Cui Puantou


Postări Recomandate

du-te frate la suzuki. (b&S) iti vor aduce cuiul in 3 saptamani.

mare atentie celor care dau sfaturi. mai deschideti si voi abecedarul ca nu strica...

cuiul pontou se inlocuieste impreuna cu scaunul acestuia! si in nici un caz nu poti face o astfel de piesa in romanica. si daca s-ar putea face ar iesi o tiganie. "parerea mea"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te frate la suzuki. (b&S) iti vor aduce cuiul in 3 saptamani.

mare atentie celor care dau sfaturi. mai deschideti si voi abecedarul ca nu strica...

cuiul pontou se inlocuieste impreuna cu scaunul acestuia! si in nici un caz nu poti face o astfel de piesa in romanica. si daca s-ar putea face ar iesi o tiganie. "parerea mea"

:D :ok:

Si de obicei nu au nici un fel de o-ring, calca fier pe fier acolo de aceea se schimba si scaunul. Cam greu sa faci o-ring rezistent la benzina. La strungar... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :ok:

Si de obicei nu au nici un fel de o-ring, calca fier pe fier acolo de aceea se schimba si scaunul. Cam greu sa faci o-ring rezistent la benzina. La strungar... :eek:

 

Mai frate se pare ca nu ai demontat niciodata un mikuni

Scaunul cuiului poantou are pe exterior un o ring pentru a etansa scaunul fata de carburator. daca o ring-ul e terminat si am intalnit destule situatii de acest fel (din diferite cauze ...vechime, carburant necorespunzator,solutii magice de curatat etc ) benzina trece pe langa o-ring desi cuiul inchide

in astfel de situatii cel mai bine e de schimbat tot kit-ul (cui scaun si toata armata de o ring-uri si garnituri)

la strungar nu e nicio sansa pt scaun iar pt cui nici pe atat acesta avand varful nitril sau ceva asemanator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am demontat de mai multe ori un mikuni, si cel pe care il numesti tu o-ring este de fapt o simpla garnitura. Nu te-am contrazis defel. Normal ca daca schimbi tot schimbi si garnitura. Eu credeam ca vrei sa spui ca exista un o-ring intre cui si scaun. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...