Sari la conținut

Enduro 4t 125cc


frodo92
 Share

Postări Recomandate

frodo man uite aci un videoclip tare cu un DT..

 

una peste alta...si eu m-am reprofilat...ma bag la coclauri..in primavara o sa imi iau motoru ptr ca acum e cam aiurea vremea...eu vreau sa imi iau ktm lc2 din 97-98...il iau din germania ptr ca ma duc eu si stiu ce vreau...ar mai fii si varianta yamaha dtr 125(a se citi dt125r)...am mers pe dt si stiu cam "ce poate"...revenind la subiect...iti recomand cu caldura ktm lc2 dar nu stiu daca gasesti in stare buna in tara...numai sa ai pe cineva sa iti aduca de afara...sau daca tot vrei DT si vrei cu roti de supermoto iti iei DTX125...sau DT 125X cum vrei sa ii zici..care este supermoto din fab...eu vreau sa imi iau cu roti de cross ptr ca vreau sa fac enduro, dar imi iau cumpar eu si roti de supermoto ptr oras.. bafta la invatat(ptr permis :burnout:)

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:P

frodo man uite aci un videoclip tare cu un DT..

 

una peste alta...si eu m-am reprofilat...ma bag la coclauri..in primavara o sa imi iau motoru ptr ca acum e cam aiurea vremea...eu vreau sa imi iau ktm lc2 din 97-98...il iau din germania ptr ca ma duc eu si stiu ce vreau...ar mai fii si varianta yamaha dtr 125(a se citi dt125r)...am mers pe dt si stiu cam "ce poate"...revenind la subiect...iti recomand cu caldura ktm lc2 dar nu stiu daca gasesti in stare buna in tara...numai sa ai pe cineva sa iti aduca de afara...sau daca tot vrei DT si vrei cu roti de supermoto iti iei DTX125...sau DT 125X cum vrei sa ii zici..care este supermoto din fab...eu vreau sa imi iau cu roti de cross ptr ca vreau sa fac enduro, dar imi iau cumpar eu si roti de supermoto ptr oras.. bafta la invatat(ptr permis :D)

:D mersi mult man.

OFF: vezi ca se poate vorbi si frumos? pana acuma ne certam mereu pe forum :bounce:) ei, eram si eu cam imatur, etc. in fine.

ON: deci as prefera un ktm, husqvarna sau yamaha. la ktm ar fi cam toate de 125cc, la husqvarna ar fi wre 125 si sms 125 (am impresia k e supermoto :P) si la yamaha ar fi dt-ul. Dupa cate am vazut eu toate aceste modele se gasesc foarte rar in romania mai ales ktm-urile. eu totusi as merge pe ktm si yamaha. am cea mai mare incredere in astea doua si sunt cele mai bune pt enduro. :D Si cat despre ktm, eu zic ca le da clasa la toate. e taticul enduristelor :P :burnout: Mersi mult pt post si poate ne mai vedem pe aici. :P Salutari :cheers: a, si imi pare bine ca te dai pe enduro :bier:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa..si in legatura cu cuplul DT`ului...are 13 Nm la 6500 rpm si KTM`ul are 11 Nm la 6800 rpm...oricum mai mult decat XT`ul care are 8 nm

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa..si in legatura cu cuplul DT`ului...are 13 Nm la 6500 rpm si KTM`ul are 11 Nm la 6800 rpm...oricum mai mult decat XT`ul care are 8 nm

ok frate. mersi mult de tot. de asta chiar aveam nevoie. aceasta mica diferenta dintre xt si ktm se cunoaste la ceva? app. cu power valve cum sta treaba? la ce foloseste si are vreuna ? ca la asta chiar nu ma pricep, poate imi poti explica tu.

 

--- Mesaj completat în 09 Nov 2007 21:31 -------------

Nu ai pentru ce :P

Sincer.......cumparati 2T ca 4T(nu are vlaga) :D

Asfalt uscat

Bafta.....numai bine

:cheers: :bounce:

asfalt uscat si tie. Sau mult noroi :burnout: cum vrei u :P) :P Multa bafta si ms pt raspunsuri :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica mentiune...xt-ul ala micu' are cam 12 Nm, si DT-ul 13 :burnout:. Diferenta cea mai mare care o vad e la greutate (care conteaza).

 

dar pentru ce vrei tu, ia DT, numa sa nu-l chinui prea mult pe drum.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica mentiune...xt-ul ala micu' are cam 12 Nm, si DT-ul 13 :cheers:. Diferenta cea mai mare care o vad e la greutate (care conteaza).

 

dar pentru ce vrei tu, ia DT, numa sa nu-l chinui prea mult pe drum.

 

numai bine

aha. ok man! dar un ktm ce ar avea? de ce neaparat un dt? :bounce: mie mi-ar place si xt ca se aude super si nu trebuie tinut atata in ture si e 4t dar nu ai ce afce cu el la enduro, mai ales la ce vreau eu sa fac cu el. o seara frumoasa! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ktm n-are nimic mai putin ca e de 2 ori mai scump :burnout:. Si intretinerea tot asa.

 

am zis dt pentru ca spuneai de enduro. daca ai de gand mergi doar pe offroad si foarte putin mers pe sosea, atunci dt e varianta cea mai ok (pret, piese, calitate, etc...asta desigur pentru un motor de inceput, ca dupa aia se complica putin lucrurile). Daca crezi ca o sa mergi mai mult pe sosea decat pe off, atunci cu siguranta xt!.

 

in fine, te hotarasti tu ce faci, oricum indiferent ce iti iei o sa fie momente cand o sa vrei altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ktm n-are nimic mai putin ca e de 2 ori mai scump :P. Si intretinerea tot asa.

 

am zis dt pentru ca spuneai de enduro. daca ai de gand mergi doar pe offroad si foarte putin mers pe sosea, atunci dt e varianta cea mai ok (pret, piese, calitate, etc...asta desigur pentru un motor de inceput, ca dupa aia se complica putin lucrurile). Daca crezi ca o sa mergi mai mult pe sosea decat pe off, atunci cu siguranta xt!.

 

in fine, te hotarasti tu ce faci, oricum indiferent ce iti iei o sa fie momente cand o sa vrei altceva.

ok mna. :cheers: mersi pt sfat! iti dai seama k nu poti avea mereu ceea ce-ti doresti :bounce: :burnout: o sa ma hotarasc si o sa aleg :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in leg cu power valve...la DT se numeste YPVS...adica yamaha power valve system...la aprilia de ex se numeste RAVE...adica rotax ajustable variable exhaust...si da..au ...si DT`ul si ktm`ul :burnout:

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in leg cu power valve...la DT se numeste YPVS...adica yamaha power valve system...la aprilia de ex se numeste RAVE...adica rotax ajustable variable exhaust...si da..au ...si DT`ul si ktm`ul :burnout:

mersi pentru traducere man, dar ai putea sa-mi spui si la ce foloseste acest sistem? e ceva de genul: la un anumuit numar de ture iti da o forta suplimentara sau cum sta treaba? ceva cum ar fi un sistem NOS? :cheers:) Daca am gresit va rog sa nu ma injurati :bounce:) si sa nu radeti de mn.

 

eu motor vreau sa mearga foarte bine pe enduro dar sa mearag cat de cat si pe strada , intelegeti voi? vreau ceva care sa coste in jur de 2000 euroi si sa fie buna, frumoasa, etc. ce model ar fi bun? dt-ul, ktm sau husky wre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok mna. :cheers: mersi pt sfat! iti dai seama k nu poti avea mereu ceea ce-ti doresti :bounce: :burnout: o sa ma hotarasc si o sa aleg :P

 

tu nu ai spus inca ce fel de enduro vrei sa faci cu moto.Ca daca vrei pe la campie pe camp e bun xt-ul. Doar sa ii schimbi cauciucurile pt enduro ca pe mine nu m-a lasat in nici o panta si am mers si in postavaru si pe poteci etc. Pana la urma o sa vezi ca o sa conteze si ofertele pe care le gasesti atunci cand o sa vrei sa iti cumperi moto ca daca vrei noi de ex DT-ul nu se ma fabrica(cel putin asa stiu eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu ai spus inca ce fel de enduro vrei sa faci cu moto.Ca daca vrei pe la campie pe camp e bun xt-ul. Doar sa ii schimbi cauciucurile pt enduro ca pe mine nu m-a lasat in nici o panta si am mers si in postavaru si pe poteci etc. Pana la urma o sa vezi ca o sa conteze si ofertele pe care le gasesti atunci cand o sa vrei sa iti cumperi moto ca daca vrei noi de ex DT-ul nu se ma fabrica(cel putin asa stiu eu)

:burnout: o sa iau sh. nu se merita sa dai pe un 125cc in jur de 4000 euroi. vreau ceva in jur de 2000. si vreau sa urc cu el penti mari, vreau sa ma dau pe forestier, sa urc pe munte, nu la campie :cheers:. deci hard :bounce:

 

--- Mesaj completat în 11 Nov 2007 10:54 -------------
am aflat de la mai multe surse ca la ktm sunt piesele foarte scumpe si doar daca ai banu gros pe u iti permiti ktm. eu vreau un motor cu acre sa incep si sa nu bag foarte multi bani in el. intelegeti? ca incepator nu vreau sa stau sa repar la ea prea mult, mai ales sa cumpar piese si mai ales scumpe cum sunt la ktm. si husky cred ca merge cam pe acelasi drum si nici nu prea am auzit lumea sa o laude, doar pe cei care vor sa o vanda.

 

eu acum as merge pe : Honda CRM 125 si Yamaha dt 125. am gasit un CRM125 cu 2000euroi super frumos si bun. e din 99 dar arata ca nou. este impecabil. Am atasat si cateva poze. ce parere aveti despre acest model? defapt despre aceste doua modele: dt si crm

post-20685-1194770654_thumb.jpg

post-20685-1194770685_thumb.jpg

post-20685-1194770737_thumb.jpg

post-20685-1194770802_thumb.jpg

post-20685-1194770940_thumb.jpg

post-20685-1194771019_thumb.jpg

post-20685-1194771207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca gasesti nu sta pe ganduri..i-ati CRM nu se compara cu ktm sau cu dt...din diferite puncte de vedere...

in ce sens nu se compara cu ktm si cu dt? este mai bun? daca da din ce puncte de vedere? ce plusuri si ce minusuri are acest model? are cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai puternic decat DT`ul si mai usor de intretinut decat KTM...este f bun ptr ce iti trebuie tie

ok bro :D :what: Are careva acest model? sau cunoaste cineva mai bine acest model? as fi interesat de ceva pareri in legqatura cu CRM 125. :hug: GoodBye :)

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok bro :eek: :eek: Are careva acest model? sau cunoaste cineva mai bine acest model? as fi interesat de ceva pareri in legqatura cu CRM 125. :what: GoodBye :hug:

 

 

Honda CRM 125:enduro,30 CP,monocilindru,2 timpi,racire apa,9500-10.000 r.p.m,este si un model limitat la 8.7Kw,6viteze,rezervor 10litri,118kg.

:) :moto: :D

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CRM 125:enduro,30 CP,monocilindru,2 timpi,racire apa,9500-10.000 r.p.m,este si un model limitat la 8.7Kw,6viteze,rezervor 10litri,118kg.

:) :D :hug:

asfalt uscat

ok frate. mersi. dar ceva pareri? adica in comparatie cu un ktm de 125 sau o yamaha dt125 cum este? sunt piesele bune si ieftine fata de celelalte doua modele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,dar era si un KTM :)

Ti-e iti trebe mai mult pentru(asfalt sau coclau) ????

KTM-Coclau

CRM-50%asfalt 50%coclau

nu as zice de ktm ca este 100% coclau si CRM 50% coclau si 50%asfalt.

La CRM hai sa zicem ca este vreo 40%asfalt si 60% enduro iar la KTM vreo 20%asfalt si restul enduro.

adica dupa parerea mea le poti folosi pe ambele pe asfalt. eu o sa merg foarte mult pe asfalt dar voi afce si hard :hug: deci imi trebuie un hard mai soft asa :D) adica un CRM ca sa pot merge fara probleme pe asfalt. alte modele nu prea mai stiu care sa fie rezistente, fiabile, etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as zice de ktm ca este 100% coclau si CRM 50% coclau si 50%asfalt.

La CRM hai sa zicem ca este vreo 40%asfalt si 60% enduro iar la KTM vreo 20%asfalt si restul enduro.

adica dupa parerea mea le poti folosi pe ambele pe asfalt. eu o sa merg foarte mult pe asfalt dar voi afce si hard :hug: deci imi trebuie un hard mai soft asa :D) adica un CRM ca sa pot merge fara probleme pe asfalt. alte modele nu prea mai stiu care sa fie rezistente, fiabile, etc....

 

Cool ca iti cumperi Honda Crm,dar ce an?

Eu la anu imi iau Aprilia rs si pe la 17-18 ani vreau un KTM 250 exc :)

Felicitari si spor la invatat pentru carnet si eu tre sa ma pun sa invat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool ca iti cumperi Honda Crm,dar ce an?

Eu la anu imi iau Aprilia rs si pe la 17-18 ani vreau un KTM 250 exc :)

Felicitari si spor la invatat pentru carnet si eu tre sa ma pun sa invat :what:

ok frate. spor si tie. eu nu ma iau akm de invatat. tre sa ma iau de invatat putin la scoala k am teze, etc :hug: apoi invat pt carnet. si pana in martie oricum mai e. :D Si da, CRM as vrea sa-mi iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...