Sari la conținut

Accident 8.11.2007 - Bucuresti-bd Iuliu Maniu-sala Bgs


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Trecere de pietoni, masinile opresc, un scuter vine blana din spate pe mijlocul benzii II si se infige in spatele unui Mercedes cu nr rosii (nu au fost urme de franare). Stopurile Mercedesului ii functionau, am stat martori la masuratori si verificari.

Scuterul - carene fata/laterale muci Scuteristul , dupa spusele celui care i-a tinut capul pana a venit salvarea si l-a linistit, cam mirosea a alcool. Din pacate se pare ca avea fracturi la maini si picioare si era in stare de soc cand l-am urcat in ambulanta. Politia ne-a solicitat sa-i luam scuterul si casca in service (accidentul intamplandu-se in fata service-ului), sa nu-l lasam pe strada. Ideea e ca pana la aceasta ora nu ne-a contactat nici o ruda sau Politia legat de acest scuter (am lasat numere de telefon si nume pt contact). Nr de inmatriculare la primarie - B 04455

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca pana la aceasta ora nu ne-a contactat nici o ruda sau Politia legat de acest scuter (am lasat numere de telefon si nume pt contact). Nr de inmatriculare la primarie - B 04455

 

O fi fost furat sau scuteristul nu s-a trezit nici acum din betie... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri Politia a verificat nr prin statie, nu aparuse dat ca furat.

Dar nu era mai simplu sa verifice la primarie cine e proprietarul? Sau inregistrarea la primarie e o pura formalitate, si dupa aia hartogarii aia pierd hartiile? Eu as tinde spre a doua varianta, dat fiind ca dupa ce i-am intrebat de ce mie nu mi-au scris si stampilat nimic in Cartea de Indentitate A Vehiculului, un istet de sef de acolo a zis ca daca sunt nemultumit ei imi iau certificatul de inregistrare inapoi, si sa ma duc sa mi-l inmatriculez daca nu sunt multumit de prestatia lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul ce a dat prin statie sa verifice daca era sau nu furat ne-a spus ca ei nu au baza de date cu vehiculele inmatriculate la primarii si drept urmare nu ne poate ajuta. Scuteristul nu avea nici un act la el, telefonul mobil era descarcat/inchis... si in continuare nimeni nu ne-a contactat in legatura cu scuterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul ce a dat prin statie sa verifice daca era sau nu furat ne-a spus ca ei nu au baza de date cu vehiculele inmatriculate la primarii si drept urmare nu ne poate ajuta. Scuteristul nu avea nici un act la el, telefonul mobil era descarcat/inchis... si in continuare nimeni nu ne-a contactat in legatura cu scuterul.

Inca niste lucruri facute de mantuiala in Romania... Adica inregistrarea vehiculelor la Primarie se face probabil in Excel (dar sigur la misto), nu intr-o baza de date, astfel incat informatia aia poate fi impartasita Politiei numai dupa ce se da o noua lege si se elaboreaza regulamentul aplicarii acelei legi (dat fiind ca e vorba de scutere nu exista nici un sprijin serios - adica persoane care merg pe scuter care sa aiba oo-a - asa ca eu ma astept ca elaborarea si trecerea prin Parlament a unei asemenea legi sa dureze macar 2-3 ani), si chiar si asa daca functionara pe a carui calculator salasuiste asa-zisa baza de date daca are calculatorul inchis sau e in concediu de maternitate Politia nu o poate accesa cateva ore sau cativa ani, pentru ca asta este, noi traim in Romania, o tara care te surprinde tot timpul cu legile si uzantele ei aiuritoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...