Sari la conținut

Am Si Eu Moto !


doc_exe
 Share

Postări Recomandate

:) :hug: :D

In sfirsit am luat si eu un motor, lam adus din italia . un Kawasaki ZZR600 din 1998 dar intro stare..am ramas shocat.., pot sa zic doar superba....:eek:

 

Pina ce am daor poza asta dar mai pun...

post-22795-1194952050_thumb.jpg

 

am dat pe ea 1600 moto + 200 doua casti shark roshii si pe portbagaju din spate in el inkap 2 casti....

 

aa si btw sunt din rep moldova :eek: asha ca info ;)

 

la acest pret zic ca merita..nush...

 

Acum citeva intrebari la experti :kick:))))

 

1. Discurile de frina din fata... ambele joaca pe suport cam 1 mm..de strins nu prea am vazut cum se poate de stris e normal asta sau e anormal?

 

2. Pe amortizatoru din fata se vad nsiohte urme de ulei , e grav sau nu ?

 

 

cam asta pentru inceput :eek:

 

:what: :moto: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Discurile e normal sa "joace" un pic, doar sunt flotante.

 

2. Urmele de ulei indica faptul ca simeringurile nu mai fac treaba buna. Se schimba.

 

Ca idee, sa fii sigur ca e un motor in regula, du-te la un service bun (nu stiu in Rep Moldova, dar cat de cat aproape ai in Iasi http://www.sprintmotors.ro/ ), fa-i un schimb de ulei de motor+ filtru, o revizie completa (inclusiv simeringurile de fata), lantul, etc.

 

S-o stapanesti sanatos.

 

Ca idee, sfaturi si pareri legate de ZZR 600:

/index.php?...8181&hl=zzr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :D :what:

In sfirsit am luat si eu un motor, lam adus din italia . un Kawasaki ZZR600 din 1998 dar intro stare..am ramas shocat.., pot sa zic doar superba....:eek:

 

Pina ce am daor poza asta dar mai pun...

post-22795-1194952050_thumb.jpg

 

am dat pe ea 1600 moto + 200 doua casti shark roshii si pe portbagaju din spate in el inkap 2 casti....

 

aa si btw sunt din rep moldova ;) asha ca info :kick:

 

la acest pret zic ca merita..nush...

 

Acum citeva intrebari la experti :eek:))))

 

1. Discurile de frina din fata... ambele joaca pe suport cam 1 mm..de strins nu prea am vazut cum se poate de stris e normal asta sau e anormal?

 

2. Pe amortizatoru din fata se vad nsiohte urme de ulei , e grav sau nu ?

cam asta pentru inceput :)

 

:moto: :eek: :eek:

 

 

cati mai multi km cu ea,sa ai grija sa fi deasupra ei,nu dedesupt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Astazi mi-am inregistrat motocicleta si mi-am luat numere.

Am avut ceva probleme cu biricratia care este in organele de drept la noi in tara, unul din experti a banuit ca motocicleta este mai veche de 10 ani , (la noi este limita de virsta), in documente e mentionat ca anu primei inmatrikulari 1998, care si este defapt . Insa acest expert nu a putut sam idemonstreze din ce an e motocicleta insa eu iam demonstrat ca din 1998. Insa el oricum sa incapatinat si a scris la in document ca anul de producere este ne identificat. smile.gif

 

Povestea abia incepe)

 

Merg cu aceste documente la centrul unde se pun la evidenta motocicletele si de unde sa iau numerele de inatriculare, in ordin unde expertul a mentionat ca anul este ne identificat, ashtea de la centru zic ca ei nu pot sa scrie pe Certificatul de inmatriculare anu8l de identificat, il suna pe expert si ala ii zice (aici e cea mai mare poanta) sa scrie in document la anul productiei 1111 smile.gif acum dupa documente am o motocicleta din anul 1111 smile.gif)))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca poti pune o poza cu certificatul si apoi scoate-o la vanzare pe e-bay..cred ca poti sa ceri pe ea macar 500.000 de euro..ce colectionar de motoare nu si-ar dori o capra din 1111... :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doc cum ti-ai luat din Italia?Adica cine ti-a adus-o in tara?Ma intereseaza si pe mine tot din Italia sa-mi iau, ma vazut niste preturi chiar bune, in special pe www.moto.it pt CBR 600.

 

De ce ziceti k sunt naspa moto din Italia, stiti ceva si eu nu?Daca da, please share :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Trebuie sa ajungi in Italia si sa vezi cum merg italienii cu motoarele...si PE UNDE merg...eu am fost in sudul Italiei , in Sicilia...mi-am promis ca nu o sa-mi iau motor de acolo.. :bigstar:

sunt pur si simplu nebuni si nu le pasa de nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au auduso baeteii astea care aduc colete de prin italia portugalia spania , de la basarabenii care lukreaza acolo si trimit diferite bunuri acasa,

 

multi zic ca la italieni motoarele sunt rele, nushtiu eu am nimerito perfect... ideala... paote o vedeti la vriun bike fest prin romania, pe la iasi bacau,,,,

 

dar am mai auzit ca multi germani le cumpara din italia si le revind i n germania , desigur la pret mai mare.

 

in citeva minute bag si poze :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 16:07 -------------
post-22795-1201701872_thumb.jpg post-22795-1201701885_thumb.jpg

post-22795-1201701894_thumb.jpgpost-22795-1201701903_thumb.jpg

post-22795-1201701911_thumb.jpgpost-22795-1201701919_thumb.jpg

post-22795-1201701929_thumb.jpgpost-22795-1201701938_thumb.jpg

post-22795-1201701945_thumb.jpgpost-22795-1201701952_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa ZZR-urile del a Tomina(pt. cunoscatori :kiss: )...poti spune ca ai o motocicleta noua. Intradevar arata impecabil. Sa ai grija de ea, pt. ca ea sa te plimbe-n siguranta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa ZZR-urile del a Tomina(pt. cunoscatori :kiss: )...poti spune ca ai o motocicleta noua. Intradevar arata impecabil. Sa ai grija de ea, pt. ca ea sa te plimbe-n siguranta! :D

 

 

Ce ne mai distram.............(tot pt cunoscatori)

 

Sa ai parte de ia .....este pe departe cea mai vanduta motocicleta de la Tomina ....dealungul a 10 ani s-au vandut peste 700 de zz-r uri.... asa ca daca ai nevoie de orice suna si cu mare placere gasim tot ce ai nevoie...acum si oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

 

multi zic ca la italieni motoarele sunt rele, nushtiu eu am nimerito perfect... ideala... paote o vedeti la vriun bike fest prin romania, pe la iasi bacau,,,,

 

 

 

 

 

 

Poate ne vedem la vara .. la bacau la bike fest :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...