Sari la conținut

Goodyear Off Road Campulung Muscel


Postări Recomandate

 

Moto Open:

1. Razvan Radu, Maximilian Balasescu

2. Bogdan Manescu, Nic Ioanitescu

 

Sursa: MuscelTV, organizatorii nu au binevoit sa puna la dispozitie pana in ziua de azi rezultatele oficiale nici macar la ei pe site.

...ce de "incepatori" la open... :crack: si io ziceam ca daca vin poate impusc si io vreun premiu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...ce de "incepatori" la open... :D si io ziceam ca daca vin poate impusc si io vreun premiu :crack:

am remarcat si eu aceeasi situatie..la multe curse ca sa stranga premii,super-piloti se dau la open sau la incepatori iar cei cu adevarat beginner-i sunt spulberati efectiv...(in situatia asta tre sa intram noi la hard ca nu mai avem concurenta din...lipsa de participanti) :crack: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usor de zis,greu de facut :crack:

 

stiu stiu..azi tocmai am incercat niste urcari de hard si am ajuns in chinuri la urgente..menisc ciupit ligamente facute varza...oricum ideea era sa-mi masoare fiecare fortele pe masura experientei..asa ar fi fair-play.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, cam asa e. pe unde am fost in ultimul timp s-a intamplat asa.

 

sunt multi cu experienta care se duca la open/incepatori , dar de ce? nu stiu...

 

eu merg la concursuri/intalniri doar pt traseu si placere de a chinui 300-le, in rest, ma intereseaza mai putin.

 

chiar nu vad nici o placere sa te duci sa te dai la Open cand poti mai mult. chiar ... nu vad farmecul.

 

stef, cum ai reusit? te repari rpd? sau... hibernezi ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, cam asa e. pe unde am fost in ultimul timp s-a intamplat asa.

 

sunt multi cu experienta care se duca la open/incepatori , dar de ce? nu stiu...

 

eu merg la concursuri/intalniri doar pt traseu si placere de a chinui 300-le, in rest, ma intereseaza mai putin.

 

chiar nu vad nici o placere sa te duci sa te dai la Open cand poti mai mult. chiar ... nu vad farmecul.

 

stef, cum ai reusit? te repari rpd? sau... hibernezi ? :D

off topic(si cer scuze)..aiurea..impingeam pe o panta pe amidon din spate si mi-a alunecat piciorul pe namol..

maine cred ca imi da nenea doctoru cizma pana la k de ghips.(azi nu era nimeni competent la urgente)..sper sa nu dar de revelion ma sar turele de ski.. :crack: :crack: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar judecati alb si negru. Totul tine de spiritul de competitie al fiecaruia. Unii vin sa se distreze. Altii vin sa vada daca/cat au mai avansat. La orice concurs de enduro, vremea poate schimba openul in extrem in 30 minute. Si unii nu vor sa se streseze.

Toti cei de pe podiumul de la open sunt oameni care fac enduro de placere si sunt super indreptatiti sa se dea la open. Nu mai fiti carcotasi.

 

PS: imi pare rau de accidentul tau Attilas. Recuperare rapida. Nu ezita sa "tai" daca trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce de "incepatori" la open... :crack: si io ziceam ca daca vin poate impusc si io vreun premiu :crack:

Parerea mea e ca cei care s-au dat la open la Campulung chiar sunt de open.

Problema e ca la Campulung traseul de open a fost zero ca dificultate, iar cel de extrem nu prea a fost de extrem, cel putin in prima zi.

 

PS: Anul viitor, la Buzau, se pregateste cel mai tare concurs :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar judecati alb si negru. Totul tine de spiritul de competitie al fiecaruia. Unii vin sa se distreze. Altii vin sa vada daca/cat au mai avansat. La orice concurs de enduro, vremea poate schimba openul in extrem in 30 minute. Si unii nu vor sa se streseze.

Toti cei de pe podiumul de la open sunt oameni care fac enduro de placere si sunt super indreptatiti sa se dea la open. Nu mai fiti carcotasi.

 

PS: imi pare rau de accidentul tau Attilas. Recuperare rapida. Nu ezita sa "tai" daca trebuie.

 

ionut..nu e chiar asa..la arges de exemplu au intrat la hobby,piloti din sibiu care se dau la expert la romaniacs...in fine,vorba ta fiecare face ce vrea,cum vrea si cand vrea...(sa se inteleaga ca nu ma refer deloc la cursa de fata,iar de cea de la arges..asta mi-a venit in minte pe moment)..

 

PS..am scapat de cutit si ghips pe moment..dar la ski poate in iarna 2008.. :crack:

 

--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 12:31 -------------
pun o poza cu noul meu ktm ptr urmatoarea luna..sper ca nu are nimeni nevoie de el ..dar la necaz il pot imprumuta...

post-15042-1197282632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ce de pareri de la cei care nu au fost acolo....

io m-am dat la open pt ca andrei, coechipierul meu, nu era pregatit pt extrem.

traseul de la open... pai a fost cu doua taisuri toata treaba: daca ar fi fost mai cald la namoalele din primii 15 km ar fi fost sfarsitul pt multi, a fost ger si totul parea ok pana cand m-am dat jos de pe motocicleta si am cazut in gura pe iarba usor dezghetata, almintari nici o problema.... poate doar aderenta aproape zero.

a doua zi, dupa ce coechipierul meu a abandonat, m-am trezit io mai zmeu si dai goneta tata eeeee si sa vezi cum strangi din buci cand ai 90-100 pe macadam si ta trezesti brusc pe gheata si mai vine si stalpul spre tine...

 

capitolul trial: 1 cm de pamant dezghetat si dedesupt surprize-surprize: se pregatea terenul pt Mos Craciun... asa ca cine zice ca s-ar fi descurcat mai bine il poftesc sa vina cu noi si apoi sa isi dea cu parerea.

nu am reusit sa urc o panta de 3(trei)metri lungime si 20grade inclinatie(am incercat si cu picioarele si nu mi-a iesit din prima )

 

organizarea: nota 10

nu a mentionat nimeni ca oamenii astia au organizat un concurs pt masini si au fost total paraleli cu cerintele unui concurs moto.

cu toate astea s-au straduit sa faca cat mai mult pt noi.

 

poze??? pai cu care mana sa mai faci poze frate cand nu stiai de ce sa te mai ti sa nu iti rupi gura?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca nu s-au bagat la open pentru a prinde podium ... au avut ei motivele lor

 

ionut crede-ma ca stiu ce vbesc..nu vreau sa intru in detalii dar e asa cum zic eu..nu te supara pe mine ..

iti dau un PM ca sunt f off topic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...