Sari la conținut

Stie careva?!?!


mocofi
 Share

Postări Recomandate

Mda, dovadă ce bine ai citit ce ţi-am dat ...

 

Dacă dădeai click pe "reţea de distribuţie", ai fi găsit asta:

 

"Realizarea de trasee esapament la comanda clientilor pentru toate tipurile de masini, montaj sisteme de esapament, tuning esapament se poate face in reteua de service-uri specializate PILOT AUTO ( www.pilotauto.ro ). Dispunind de cea mai inalta tehnologie pe acest segment si de produsele BORLA ROMCAT , reteaua de service pentru sisteme de esapament va sta la dispozitie in: PILOT AUTO BUCURESTI ; Sos. Pantelimon nr. 264 sector 2, Bucuresti; Tel/Fax: 021 255 66 53

E-mail: bucuresti@pilotauto.ro ".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

proiectul este functional, dupa parerea mea, dar:

 

- daca folosesti vata minerala, aceasta se va imbacsi dupa o perioada nu foarte lunga de utilizare;

- va trebui sa calculezi cu atentie care va fi distanta optima intre "tubul perforat" si "peretele interior perforat", ca si cea dintre capacele celor doua tevi [intrarea si iesirea]

-nu cred ca va amortiza semnificativ zgomotul, asa ca atentie la normele legale [se ridica talonul pentru asta]

 

Spor la treaba si sa ne tii la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba.jpg

 

 

asa ma gandeam sa-mi fac tobele la Niprul meu. Daca se pricepe careva sa-mi spuna daca e functional proiectul sau ce probleme ar aparea pe parcurs.

Merge 100% dar tre` sa vezi ce gauri dai sau ce tabla deja gaurita folosesti,conteaza f. mult diametrul gaurilor si densitatea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Care ar fi diferenta de sunet in cazul in care gaurile in tub sunt mai mari dar mai "rare" si cazul in care gaurile ar fi mici si "dese" ?

Ce as putea folosi in loc de vata minerala, care am inteles ca se imbacseste ? Am vazut pe undeva vorbindu-se de "E-glass", desi cred ca e cam aceeasi kestie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o treaba imbacsitul ca nu trec gazele prin vata e pusa acolo ca un isonorizant,izolant fonic si sa nu te arda prea tare cand te lipesti de ea nu ca sa treaca gaze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si span, preferabil de aluminiu [il gasesti la atelierele de strungarie], doar ca temperatura se ma transmite pana la exterior, existand riscul sa te arda daca le atingi ... solutie: cover de protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...