Sari la conținut

Ajutatima La Aprilia Sr50 Injectie


alex_dobos_1987
 Share

Postări Recomandate

buna sunt nou venit pe forum si as avea nevoie de ajutorul vostru,am o aprilia sr50 pe injectie din 2003 si cam la 10 zile dupa ce am cumparato a inceput sa faca figuri la motor,parca da rateuri(explozii cand accelerez)si seara se si pot observa flacari pe toba si merge f rau si distruge bujiilele innegreste si dak bag o bujie noua functioneaza aprox 3 ore continuu dupa care o iau de la capat.eu sunt din mures si dak careva cun un service sau ce poate sa aiba motorul mas bucura si eu.va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On:S-ar putea sa fie injectorul dus

Off:Omule !! Ai facut thread triplu !! si trebuia sa postezi la "service scutere" !

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand vad ca multa lume zice "mai bine iti iei scuter second hand de firma decat etc etc etc....." asta inseamna scuter second hand...pacat ca ai dat o gramada de bani si nu te poti bucura de el....

scuze de off topic...astea cu injectie sunt mai complexe...unii carora li sa bulit injectoarele chiar ai auzeam de facut modificari sa le bage carburator...

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule nu incepe iar cu "rasismu", am mai avut o discutie legata de treaba asta cu nou vs. second daca iti mai aduci aminte :cheers: ...Unii mai priceputi in privinta alegerilor altii mai putin si tot asa, nu ma mai repet. Si ca sa nu fiu intocmai offtopic, te'as sfatui mai degraba sa suni la un service autorizat decat sa astepti un raspuns aici care incepe cu "cred ca", "banuiesc", "s'ar putea" si asa mai departe care poate fi sau nu, adevarat. Cu un telefon in 5 minute ai mai multe sanse sa afli exact ce ai nevoie. Incearca la www.scuter-centre.ro , numarul de telefon il gasesti la sectiunea "Contact"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dezkreator....intelegem noi ce zici tu cu "ce e nou e nou..." dar din pacate suntem uniii cu bugtul limitat si nu ne permitem ceva nou....sa nu-ti mai zic ca eu sincer decat sa dau vreo 3 000 euro pe un scuter....mai bine mi-as lua masina second...macar nu ma ploua....oricum uita-te in ce situatie is eu...am 500 euro! ma bucur de gasesc ceva cat de cat second ca de unu nou...si mai sunt multi ca mine...asa ca asta e...

ontopic: un prieten a avut aceasi prblema la injectie""...facea cam ce ai descrs tu...el s-a dus la un service si a fost nevoit sa schimbe injectorul(cu tot cu pompa), si cablurile care aveau probabil un scurt si au dus la acel defect! Dar cel mai bine e sa cauti un service chiar auto daca nu gasesti una specializata si sa vezi ce-ti zic ei!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Injectorul...sper doar sa nu fie scump. Pentru dacia papuc e 40 lei/bucata :D. Fa cum a zis crettz...dute la un service bun :P :cheers:

Pai....sa ia de papuc :) sau de Logan :() :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF : Baiatu cu Magnet City .. da tu crezi ca nu o sa ai niciodata probleme la china ta nu?

 

ON : Posibil injectoru :finger:

 

N-am zis ca nu o sa am pb cu ea,desi eu sper sa fie cat mai putine...dar era vb de alta discutie pe care tu probabil nu o cunosti si asta nu implica scuterul meu...asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...