Sari la conținut

Up-grade La Rezervor...


Postări Recomandate

In afara de schimbat rezervorul ce alte solutii de 'transportat' benzina mai adoptati?

 

Eu mi-am luat de la Mol o canistra de 5L speciala pt benzina. Desi am fost cu ea softenduro, nu are nici pe dracu, nu curge, nu nimic. Vine si cu un fel de prelungitor pe gura ca sa torni mai usor.

 

Eu o prind pe coada o chinga din aia elastica. De obicei o pun intr-o carpa si intr-un sac de plastic.

 

Am pus o poza, chestia aia de pe spate e. N-am poza cu ea afara.

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 14:29 -------------

ptr ture lungi 2l in rucsac si 2l legati pe aripa fata cu elastice(metoda folosita de f multi cu 2 t)-am vazut la noi la cursa

 

Am vazut si eu ceva chestii pe aripa fata la motoare de enduro ... dar cum naiba o prinzi sa stea? Si nu e prea grea ca sa rupa aripa? Ai niste poze cu a ta prinsa? (eventual nu ingropata in noroi, sa se vada :cheers: )

post-24812-1195648048_thumb.jpg

Editat de ekkemu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de la Mol o canistra de 5L speciala pt benzina. Desi am fost cu ea softenduro, nu are nici pe dracu, nu curge, nu nimic. Vine si cu un fel de prelungitor pe gura ca sa torni mai usor.

 

Eu o prind pe coada o chinga din aia elastica. De obicei o pun intr-o carpa si intr-un sac de plastic.

 

Am pus o poza, chestia aia de pe spate e. N-am poza cu ea afara.

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 14:29 -------------</small><br/>

 

Am vazut si eu ceva chestii pe aripa fata la motoare de enduro ... dar cum naiba o prinzi sa stea? Si nu e prea grea ca sa rupa aripa? Ai niste poze cu a ta prinsa? (eventual nu ingropata in noroi, sa se vada :lol: )

 

fericitule la mine pe codita poate sa stea doar o pasarica dar nu prea mare :cheers:post-15042-1195649063_thumb.jpg

nu am poze cu bidonul pe aripa dar iti explic cum se face..cele mai bune sut bidoanele de coca-cola din cauza formei stranse la 2/3 din forma..un elastic sau power-tape vine exact unde face curbura si inca o bucata imediat dupa dop...aripa la ktm e un pic mai lunga cred ca la capra ta si are si o ranforsare de plastic..oricum trebuie completata in rezervor imediat ce consumi cantitatea de benzina ptr ca este deranjant(bidonul gol se calca in picioare sa-l faci cat mai mic si inapoi in rucsac cu el-cred ca asta face orice endurist care respecta natura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt kmt exc sau sx putem sa cumparam rezervor de 11l, sau in sua 13l...800ron

perfect deacord dar trebuie sa schimbam si seaua ca nu intra pe rezervorul de sx(stiu sigur ca am vrut sa imi iau si mi s-a spus ca tre schimbata si seaua ptr rezervorul ala marit de sx..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce stiu la rezervorul de XC din powerparts saua nu mai trebuie schimbata, dar...nu mai merg protectiile de radiatoare.

 

soso intai ma documentez si apoi scriu:

13 l volume,depending on the model you will need a different seat :exc 03-590.bla bla, exc 04-07-590..bla bla, exc,sx-02-03 590...bla bla....

din catalogul poverparts 2007 off road

 

si in plus de asta am vrut sa cumpar la romaniacs anu asta de la o firma ce vindea piese de ktm in parcul rece si mi-a spus neamtul clar ca trebuie sa schimb seaua neaparat...

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...