Sari la conținut

Scurgere Ulei(dar F.putin)


Postări Recomandate

Salut!Am si eu o mica(mare) problema....despre ce este vorba: de la un timp am constatat ca dupa ce mergeam vreo 2-300 km cu motoru, varful cizmei drepte era putin murdar de o depunere,ulterior mi-am dat seama ca de fapt era praf+o picatura de ulei....m-am tot intrebat de la ce poate fi si cred ca am descoperit sursa(atasata in poza)curge foarte foarte putin(1picatura 2 la 2-300 km cum v-am spus) pe langa un surub cu cap inbus de prindere a capacului?De la ce poate fi pt suruburile sunt stranse,de la garnitura??Si daca da de unde pot cumpara si cam cat ma costa?Motocicleta este o Suzuki GSX 600 F an 1999, 30.000 km reali.

Va rog mult ajutati-ma!!!!mersi anticipat! :finger:

post-18502-1196159946_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de surubul din partea superioara a capacului senzor aprindere (cel de langa cilindru) trebuie inlocuita saiba cupru a acestui surub (restul suruburilor nu au asa ceva)

daca picura pe langa alt surub inlocuieste garnitua capacului si evident si cea de cupru mai sus amintita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...