Sari la conținut

Honda Bali Info


ramses86
 Share

Postări Recomandate

salutare! am primit un honda bali ""cadou ca era cat pe ce sa-l arunce:P" si as avea vreo 2 inttrebari....asta merge bine si constant dar la max 55km/h....e limitat sau asta e top speed? e de prin 98'...deci are o varsta...ca sa nu zic de aspect...uh...paote stie cineva un site cu ceva idei de tunning pt honda bali...si ultima intrebare ar fii la ce probleme sa ma astept? am auzit ca hondele sunt bullet proof...asa e?

merci!!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Bali daca nu ma insel are 110 sau 120 in bord. Are un prieten la tara si merge de voie cu 100 singur si cam 85-90 cu o persoana. Deci... la 55km/h cat zici k merge al tau ori e limitat ori are vreo problema tehnica ceva. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... eu am un honda sh50 din `96 cand l`am luat nu prindea mai mult de 60km\h, am mers cu el vreo 4000-5000 km pana mi sa rupt cureaua.

Am dat comanda la honda de curea(110ron) si de rolele alea de la variator(70ron) cu cureaua noua am prins 70km\h si cand am pus si rolele am prins 80km\h.

Schimba piesele astea si e posibil sa iti mearga mai rpd si daca e de 49cc nu cred ca e limitat astea se limiteaza la 45km\h :finger: .

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am primit un honda bali ""cadou ca era cat pe ce sa-l arunce:P" si as avea vreo 2 inttrebari....asta merge bine si constant dar la max 55km/h....e limitat sau asta e top speed? e de prin 98'...deci are o varsta...ca sa nu zic de aspect...uh...paote stie cineva un site cu ceva idei de tunning pt honda bali...si ultima intrebare ar fii la ce probleme sa ma astept? am auzit ca hondele sunt bullet proof...asa e?

merci!!! :finger:

e de 50cmc sau 100cmc?

ala de 100cmc daca esti mai usurel si vant din spate ii cred ca ii dai cat are pe bord(adica 140).Eu i-am dat 120 mai mult nu ii dadeam ca nu mergeau semnalizari,numar nu avea,permis nu am.Fara nicio modificare.Atasez si 2 poze cu scuterul sa va faceti o idee cat de zdreanta e si cat de bine fuge.

post-20339-1196356256_thumb.jpg

post-20339-1196356288_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... ala din poza e modelul. Am mers 2 pe el cu aprox 90km/h. Si era cel de 50cmc. Am ramas placut impresionat de scuter...desi nu era tocmai nou si nici foarte bine intretinut. Cred ca este un scuter bun in general dar al tau cum am mai spus ori e limitat, desi putin probabil la varsta sa ori are vreo problema tehnica vezi variator, curea role ori motorul e obosit si atat mai duce. Daca e motorul se simte...urca greu in viteza, demaraj prost, scoate mai mult fum etc dar daca are toate "simptomele" unui motor bun si cand ajungi la viteza aia nu mai vrea nici in ruptul capului sa urce peste atunci clar e ceva din transmisie. Numai bine :finger: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
salutare! am primit un honda bali ""cadou ca era cat pe ce sa-l arunce:P" si as avea vreo 2 inttrebari....asta merge bine si constant dar la max 55km/h....e limitat sau asta e top speed? e de prin 98'...deci are o varsta...ca sa nu zic de aspect...uh...paote stie cineva un site cu ceva idei de tunning pt honda bali...si ultima intrebare ar fii la ce probleme sa ma astept? am auzit ca hondele sunt bullet proof...asa e?

merci!!! :cheers:

trebuie sa mearga mai mult ,oricum are un motor foarte bun si rezistent daca ai nevoie de piese sunama 0742881607 sau euro100kgs@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...