Sari la conținut

Cauciucuri Michelin Pilot Race


Trotinel
 Share

Postări Recomandate

Probabil ca au fost anunturi,dar asta nu ma incalzeste cu nimic, prietenul meu putea ajunge in spital sau mai rau.Acum...fiecare cu optiunile si norocul lui.Cand ma uit la pozele alea ma bucur ca sunt fan Pirelli si Metzler :scratch:

 

 

 

 

Sa incerce sa i se returneze banii. Nu cred ca ar mai avea incredere in altele de la acelasi producator. Am avut si eu ceva probleme legate de Michelin, dar la auto. Michelinul, pe partea de anvelope auto, are prostul obicei sa faca foarte repede galme pe laterale daca anvelopa e frecata de vreo bordura sau alte asemenea. La moto, e al 4-lea set de gume Michelin pe care le folosesc si nu am avut nici cea mai mica problema.....E adevarat ca nici nu alerg cu ele la limita. Pe ZZR am avut si Michelin si Pirelli. Michelinul mi se pare mai ok ca aderenta (si Pirelli se comporta exemplar pe ud) pe uscat, dar e mai instabil la viteze mari. Pe de alta parte se lasa ceva mai repede motorul pe viraje incaltat cu ele. Oricum, despre pilot road II am citit numai lucruri bune, nu am idee daca nu au si ele defecte de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea complicata chestia cu returnarea de bani.Dar increderea in producator mi-a disparut,bine ca nu a fost mai rau.Raman la Pirelli si Metzeler,sunt foarte multumit de grip mai ales ca prind destul de des ''curse'' ude si chiar ne place :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am Pilot Power si pentru uscat sunt EXTRAORDINARE dar daca ai prins apa mai mult de 30km/h nu iti recomand. Pe orice pata de apa pierzi aderenta imediat. Ca durata de viata undeva pe la 8000 km se duc dar inca o data iti repet pe asfalt sunt jos palaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am Pilot Power si pentru uscat sunt EXTRAORDINARE dar daca ai prins apa mai mult de 30km/h nu iti recomand. Pe orice pata de apa pierzi aderenta imediat. Ca durata de viata undeva pe la 8000 km se duc dar inca o data iti repet pe asfalt sunt jos palaria.

 

 

Exact la asta ma refeream si eu cand recomandam pilot road. Sunt mai potrivite pentru folosit in conditii de zi cu zi. E adevarat ca nu au aceleasi performante pe circuit......Trebuie sa te gandesti doar cum vei folosi mai mult motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am Pilot Power si pentru uscat sunt EXTRAORDINARE dar daca ai prins apa mai mult de 30km/h nu iti recomand. Pe orice pata de apa pierzi aderenta imediat. Ca durata de viata undeva pe la 8000 km se duc dar inca o data iti repet pe asfalt sunt jos palaria.

Eu auzeam ca sunt foarte bune si pe ploaie,chiar ma gandeam sa le incerc,dar dupa ce am vazut patania....pas . Bine,si un Pirelli poate avea defect de fabricatie dar deocamdata nici nu am vazut,nici nu am auzit de asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Io am pus un Pilot Power 2CT 190/50 sh in locul unui Dunlop 208 RR 180/55, desi cam toti spuneau ca nu e bine, deoarece geanta este de 5.5 inch. Si eu ma asteptam sa se stringa pe geanta si sa bombeze, dar la aceeasi turatie a motorului am aceeasi viteza ca si cu cel vechi, deci circumferinta rotii nu a crescut.

 

 

cel mai bine este sa iti pui ce trebuie ca deaia se fac toate felurile de anvelope

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...