Sari la conținut

Route Planner Map !


Diablo_666
 Share

Postări Recomandate

Sall all,

cine poate sa me ajute cu niste informatii ??? :kick:

vreau sa-mi spuneti un program online sau soft care sa pot planifica o iesire in EUROPA

pas cu pas. Adica- pun punct pe Timisoara, pun punct pe Szeged si el trage linie, imi scrie km si timp eventual costuri si pe traseu sa pot pune semne si sa scriu obiectivele de vizitat .

Sa pot modifica traseul si sa-l pun eu prin localitati mai mici, nu vreau autostrada. :crack:

 

Si separat daca stie cineva un program online care sa-mi arate pe harta(ex: Harta Ungariei) toate obiectivele interesante de vizitat, ca eu sa-mi pot alege pe cele care se afla pe langa traseul meu sau chiar sa-mi modific/creez traseul in functie de obiective.

 

Era sa uit, excursia se vrea a fi din Timisoara pana la Paris !

Cine a mai fost ma poate ajuta cu informatii(traseul, obiective,km, costuri).

 

mersi mult !

 

asfalt uscat... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ce pot sa spun....

 

am folosit pentru planificarea traseului BlackSeaTour2007 microsoft Auto-route 2001 (acoperea tarile ce ma interesau atunci, acopera si europe, la un nivel sufiecient de bun)

 

dar...la distante mari a furat un 10 -15 % (una era suma km dati de program si alta a fost cit a parcurs roata pe drum)

 

in mare, am fost multumit de el fiindca>

 

calculeaza distantele in km/mile

 

da consumul

 

poti baga si pretul carburantului (variabil de la tara la tara)

 

poti lista

 

usor de manevrat pe PC

 

Pt tura ce o planific la vara....caut alt route-planner cu urm specificatii

 

1. sa dea dist in km

2. acoperire pe eurasia (europa + asia)

3. consum

4.pret carb

5. diferente de nivel

6.rezolutie buna (la nivel de sat/drum comunal)

7. simplu, usor de manevrat si folosit

8. granite si puncte de trecere a frontierei si zonele cu granite cu probleme updatate

 

am incercat Auto-route 2007 ---- mare dezamagire,....e numai pe UE ...wax...ca acoperire e mult mai slab ca variantele precedente...pg e mult mai stufor...ma intereseaza drumurile, nu cafenele si hoteluri....etc et cetc

 

o sa urmaresc topicul asta, poate imi sugereaza cineva ceva pg (ViaMichelin NU acopera decit europa si o parte din Rusia..nu e destul:(

 

 

 

PS. pt o tura in europa as lua de la librarie harti de hirtie...as visa cu pixul in mina pe ele toata iarna si as pleca...la cum is indicatoarele si tablele organizate si puse in europa...nu te poti pierde...de ex cred ca nimeresti PARIS cam de pe oriunde in franta...+++ zonele adiacente de frontiera in DE, Belgia, italia, etc:)

Editat de tafu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult de informatii :)

am luat si eu auto route 2007 si nu sunt prea multumit :D

 

imi place mai mult cum iasa pe google/maps

are cam tot ce vrei tu dar nu cred ca acopera si Rusia

are si km si gas si altitudine si coordonate(sunt chestii ce pot fi adaugate-o multime)

 

problema e ca nu stiu sa salvez dupa ce fac un traseu...

 

cel mai corect e cu harta de hartie mai ales in Europa :(

doar ca harta de hartie nu-mi arata ce-mi poate spune cineva care a mai fost pe acolo :rolleyes:

 

asfalt uscat :crack:

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 17:07 -------------
uite aici o harta super misto(Columbeanu :)))

asta cautam si banuiam ca e in google :D :) :rock: :)

cum se face si salveaza asa o harta ?

 

@Baiazid-e - zi si mie cum ai facut-o si salvat-o !

 

 

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 17:08 -------------

mersi mult de informatii :)

am luat si eu auto route 2007 si nu sunt prea multumit :P

 

imi place mai mult cum iasa pe google/maps

are cam tot ce vrei tu dar nu cred ca acopera si Rusia

are si km si gas si altitudine si coordonate(sunt chestii ce pot fi adaugate-o multime)

 

problema e ca nu stiu sa salvez dupa ce fac un traseu...

 

cel mai corect e cu harta de hartie mai ales in Europa :)

doar ca harta de hartie nu-mi arata ce-mi poate spune cineva care a mai fost pe acolo :rock:

 

asfalt uscat :blbl:

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 17:07 -------------</small><br/>uite aici o harta super misto(Columbeanu :)))

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&amp...mp;z=6&om=1

asta cautam si banuiam ca e in google :rock: :) :rock: :D

cum se face si salveaza asa o harta ?

 

@Baiazid-e - zi si mie cum ai facut-o si salvat-o !

 

 

--- Mesaj completat în 20 Dec 2007 16:10 -------------
haide-ti nu va sfiiti, stiu ca multi a-ti facut o tura Romania-Franta !

 

nu aveti niste recomandari ? niste trasee pitoresti prin Alpi(sau pe la poalele Alpilor) ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sall all,

cine poate sa me ajute cu niste informatii ??? :bigstar:

vreau sa-mi spuneti un program online sau soft care sa pot planifica o iesire in EUROPA

pas cu pas. Adica- pun punct pe Timisoara, pun punct pe Szeged si el trage linie, imi scrie km si timp eventual costuri si pe traseu sa pot pune semne si sa scriu obiectivele de vizitat .

Sa pot modifica traseul si sa-l pun eu prin localitati mai mici, nu vreau autostrada. :D

 

Si separat daca stie cineva un program online care sa-mi arate pe harta(ex: Harta Ungariei) toate obiectivele interesante de vizitat, ca eu sa-mi pot alege pe cele care se afla pe langa traseul meu sau chiar sa-mi modific/creez traseul in functie de obiective.

 

Era sa uit, excursia se vrea a fi din Timisoara pana la Paris !

Cine a mai fost ma poate ajuta cu informatii(traseul, obiective,km, costuri).

 

mersi mult !

 

asfalt uscat... :lol:

salut

la multi ani

incearca pe www.viamichelin.com

sau da click aici

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int.../MaHomePage.htm

 

e interesanta excursia pe care vrei sa o faci. o parte din traseu l'am parcurs si eu (cu masina, insa).

recomandare: din austria, mergi spre nordul italiei. treci prin alpi si ai niste peisaje super. cred ca sunt vreo 60 de tuneluri, misto luminate. dupa ce vizitezi nordul italiei (venezia, verona, milano, torino), intri in sud/estul frantei (nissa) si urci pe valea loirei. ajungi in paris si te intorci prin germania.

scrie perioada, ca as face si eu traseul asta.

poate mergem impreuna :P :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Auto route 07 este satisfacator dar nu are Romania si Bulgaria detaliate ( doar ceva drumuri europene).

Cu toate ca traseul pe care vreau sa-l fac nu include Bulgaria :o as vrea sa am un program cu toate hartile !

ale Europei cel putin :( :blink:

Am vazut la cineva Route66 2003 era ok dar vreau sa incerc Route66 2005 !

 

A folosit cineva Route66 2005 ? pareri ?

 

Da-ti si voi detalii despre Route Plenner-e !

Cine ce foloseste, cat e de bun, ce harti are !

 

 

asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pentru planner route mi se pare mai indicat autoroute 2007, este mult mai usor de folosit si este intr-adevar o scula profii....route 66 este sa zic putin mai detaliata dar este specializata pe gps routing (ceea ce va sfatuiesc pe toti, un telefon mobil symbian route66 7.3 si totul va fi mult mai usor )

 

bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...