Sari la conținut

Arcuri Ambreiaj


loza
 Share

Postări Recomandate

Ma eu am galbene pe tot...asa e stock. Think about it. Si da loza, la variatorul MHR, in poza lui apar si arcurile rosii, deci e logic sa pui rosu :blink: asa e recomandat

 

mde... dak sunt rosii in poza asta nu inseamna ka astea sigur vor fi optime pentru configuratia motorului tau. De asta si se numeste TUNING (setare) shi nu BUYING AND INSTALLING :laugh: iti setezi kum itsi place mai mult, indiferent de ce recomanda producatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da koyotina....de-aia se numeste FIRMA DE TUNING sa ti le seteze ei pentru tine si nu sa le setezi tu marele mecanic, care chiar daca esti nu ai tu habar cat au inginerii de la malossi sau polini. La setul ala e recomandat rosu deci cu rosu merge cel mai bine. Incheiati discutia asta ca e penibila...da nu se potrivesc la toate motoarele, faceti si voi asa frumos ca loza si vorbiti cu un profesionist (nu stiu sigur daca exista in Romania) si va spune el ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da koyotina....de-aia se numeste FIRMA DE TUNING sa ti le seteze ei pentru tine si nu sa le setezi tu marele mecanic, care chiar daca esti nu ai tu habar cat au inginerii de la malossi sau polini. La setul ala e recomandat rosu deci cu rosu merge cel mai bine. Incheiati discutia asta ca e penibila...da nu se potrivesc la toate motoarele, faceti si voi asa frumos ca loza si vorbiti cu un profesionist (nu stiu sigur daca exista in Romania) si va spune el ce si cum.

 

FIRMA DE TUNING nare de unde sa stie ce motor ai tu, ce kit ai, ce role in variator, ce arc de conversie, ce transmisie primara si secundara, si la urma urmei nici ce toba ai (fiecare are intervalul sau de turatii optime). dak tot o tsii pe a ta ( cumpar si imi instalez ca s-au gandit altii pentru mine) nu ai dekit.

Good Luck!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai "copii,"nu va mai certati aiurea,am deschis acest topic pentru ca nu am vazut sa fie altul si m am gindit ca poate cu informatiile de aici ajutam pe careva..inclusiv pe noi insine..

Eu sint din Buc.si aici exista un service foarte bun(parerea mea)..i am spus omului ce am eu pe motor acum..si ma sfatuit dupa cum ati vazut si voi...asta nu inseamna ca trebuie sa faceti exact ce scrie acolo..era o informatie care ajuta sau nu......depinde de ..om :laugh:

bafta la toata lumea....peace :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a raspunde la intrebarea initial pusa, aduc niste date direct din Catalogul Malossi:

 

SPORT Spring Set:

n. 3 Ø thread 1,6 color white k=2,1

n. 3 Ø thread 1,7 color green k=2,6

n. 3 Ø thread 1,8 color yellow k=3,4

 

MHR Spring Set:

n. 3 Ø thread 2,0 color red k=5,6

n. 3 Ø thread 2,1 color blue k=7,0

n. 3 Ø thread 2,2 color black k=8,9

 

unde

n. 3 =>> set de 3 arcuri

Ø thread X =>> diametrul firului

k = y =>>constanta de elasticitate

 

GATA! :friends:

 

Have FUN!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...