Sari la conținut

Ce Sa Nu Faci La Un Scooter


tttrix
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

[...]

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Feb 2008 00:15 -------------</small><br/>ce sa nu faceti la un scuter ... sunt multe lucruri ... 1 ar fi sa nu prea faceti whellie ... pt ca din cauza socurilor , si a miscarilor inainte si inapoi ... cup[lati si decuplati rapid ambreiajul si asa se duce rpd ... un sfat a scuterele cu racire pe aer ar fi sa nu prea faca burnout ... pt ca se incinge motorul ... dar mnah :) stiti cum se spune :lol: regulile sunt facute ca sa fie incalcate(unele) altfel care mai e farmecul :lol:

La scuter ambreiajul decupleaza la turatia de relantiu sau cand franezi violent spatele cat sa blochezi pt 1 sec roata, altfel nu decupleaza de nicio culoare :kiss: Deci nu se duce deloc mai repede ambreiajul cand faci wheelie. Se duc mai repede semeringurile la furca si se toceste prematur guma spate.

In cazul lui @mdanut, se "toceste" si spatele daca incerci sa-l pui lumanare :wink:

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

deci nu stiu daca s`a mai spus ca nu am citit dar..am auzit ca din lipsa banilor pt modificare scuterelor multa lumea isi fac o gaura cu un burghiu fin la carburator pe acolo pe unde intra aeru cica mareste viteza cu 60% si consumul cu 200% insa eu va sfatuiesc sa nu faceti asa ceva ..si in caz ca ati facut puteti da comanda la alt carburator :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu stiu daca s`a mai spus ca nu am citit dar..am auzit ca din lipsa banilor pt modificare scuterelor multa lumea isi fac o gaura cu un burghiu fin la carburator pe acolo pe unde intra aeru cica mareste viteza cu 60% si consumul cu 200% insa eu va sfatuiesc sa nu faceti asa ceva ..si in caz ca ati facut puteti da comanda la alt carburator :cheers:

Cine te-a mintit ma in halul asta ? :cheers: :wave: :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simpatici vis mba...ce nu intelegeti ? vrei sa scriu mare ?? auzi`l si pe ala ca cine te`o mintit mai bine taceai ..iti aduk 15 pers care or facut treaba asta numa voi nu ca batman batman..nu`s curios ..ma refeream la faptul ca nu trebuie sa facem asta la scuter ca am obs....ca multi isi fac .. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ce anume sufera ambreiajul sau cureaua atunci cand tzii scuterul accelerat la blana cu frana spate trasa (adica roata spate nu se invarteste)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm....logic ar fi ca s-ar forta cureaua groaznic si daca ar fi de slaba calitate s-ar rupe,asta in situatia in care nu ar aluneca pe fulie...apoi.roata spate fiind blocata,transmisia secundara este blocata,sabotii ambreiajului ar cupla si s-ar freca de clopotul blocat...apoi,depinde de noroc si de calitatea pieselor respective...dar cred ca in nici o situatie viata prea buna nu ar avea....apropo,maryus,profit de raspuns sa te intreb ceva...la motowell magnet city care este dimensiunea boltului care se prinde de piston?de 10 sau de 12mm ?ca m-ar bate gandul sa pun un set de 70 dar nu stiu dimensiunea boltului,am sunat la voi la firma dar.......

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut burnout cu a meu :D si mi s`o rupt cureaua :D & cand mi`am luat alta mi`o zis unu ca o curea te tine minim 10.000 de km maxim 15.000 ..poate sa te tine si 20.000 dak mergi frumos insa dak faci burnout o zis ca nu te tine nici 5.000 :rose: ....in cocluzie eu zik ca nu merita sa faci burnout si pe o roata si de`astea ca numa se strica , nu`i facut pt asa ceva..dak vrei sa faci de`astea i`ati ceva mai mare :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

asfalt uscat si salutari cu farul :rose: :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...