Sari la conținut

Harley Puzzle


13 Todesengel
 Share

Postări Recomandate

Are cineva cont pe e-bay,vreau sa cumpar puzzle asta http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Basket-Case...tem230208330696 ? tel 0721658700 multumesc

 

 

Vehicle Description

 

Up for auction is a Harley basket case that comes with a clear Ohio title. It was titled as a 1974 XLH back in 2001. I was going to rebuild the bike myself but finances have been a problem. My loss could be your gain. Just about everything is there to rebuild this bike, the only thing that I know of that is missing is the wiring harness. The motor is out of a 74 XLH and did run. I was told that the frame is from 1968 but can't verify that as there are no ID markings and from my understanding there were not any on the frames then

post-8289-1199453244_thumb.jpg

post-8289-1199453294_thumb.jpg

post-8289-1199453323_thumb.jpg

post-8289-1199453356_thumb.jpg

post-8289-1199453395_thumb.jpg

post-8289-1199453463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

laurentiu, nu sunt sanse sa licitezi pt el. Proprietarul trimite numai in State. plus ca are pret rezervat, adeca o limita minima la care este dispus sa-l dea. aceasta nu a fost inca atinsa. Acum licitatia este putin peste 1000 de $. o sa-l intreb totushi daca ar fi dispus sa trimita peste ocean, deshi nu cred. Spor!

 

P.S. acum vazui, cel care castiga licitatia trebuie sa vina personal sa ridice piesele. "There is no shipping, this has to be picked up by the winning bidder at there earliest convenaince."

 

Are cineva cont pe e-bay,vreau sa cumpar puzzle asta http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Basket-Case...tem230208330696 ? tel 0721658700 multumesc

Vehicle Description

 

Up for auction is a Harley basket case that comes with a clear Ohio title. It was titled as a 1974 XLH back in 2001. I was going to rebuild the bike myself but finances have been a problem. My loss could be your gain. Just about everything is there to rebuild this bike, the only thing that I know of that is missing is the wiring harness. The motor is out of a 74 XLH and did run. I was told that the frame is from 1968 but can't verify that as there are no ID markings and from my understanding there were not any on the frames then

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... daca ii plateam ,nu-l durea gura sa cheme o firma de expeditie sa-i ia cutiile si sa le puna la drum..nu asta era problema importanta.Oricum cel mai mult il interesau banii,ca daca ii avea ,se juca el cu puzzle-ul,nu mai chema oamenii sa vinda HD la colet.

 

--- Mesaj completat în 04 Jan 2008 22:23 -------------

Multam si eu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica www.1hd1.com si daca iti place ceva pot lansa o intrebare.

oamenii sunt extrem de seriosi (din aia 1% :bigstar: ) si trimit la europa.

 

Poti sa-mi dai, te rog, ceva detalii despre site-ul asta (www.1hd1.com)? Motoarele alea-s de vanzare? Nu scrie nimic despre scopul site-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva cont pe e-bay,vreau sa cumpar puzzle asta

Cont pe ebay isi poate face oricine,dureaza 3 min. sa-ti completezi datele...Chestia e ca trebuie sa stii niste chichitze,cand vrei sa cumperi ceva. Spun din proprie experienta,acum am feedback 49 de puncte,pe ebay. Adica 49 de tranzactii incheiate cu succes si "parafate".Ca unii n-au raspuns ,adica am avut peste 60 de tranzactii. Pot sa te-invat,no problem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-mi dai, te rog, ceva detalii despre site-ul asta (www.1hd1.com)? Motoarele alea-s de vanzare? Nu scrie nimic despre scopul site-ului.

 

Patronii sunt fratii Kenedy, iar unul din ei are Kenedy's Chopers. Ce au pe site e de vanzare daca nu sunt retinute.

Fac parte din cei 1% si sunt buni amici cu Sony B.,de acolo si numele site- ului.1hd1, poate de aia nu sunt foarte ''comerciali'' si mai e si varsta :wink:

Daca iti place ceva sau daca vrei ceva anume da-mi pe mail adresa ta si eu iau legatura cu ei si le dau adresa ta. :P

Fac exporturi frecvent in Europa asa ca nu e o problema cu transport sau seriozitate. Eu am fost si la ei in Oceanside.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...