Sari la conținut

Z1000 - Ce Parere Aveti ?


DanielM
 Share

Postări Recomandate

De ce va cer parerea? Pentru ca dupa salonul de la Milano unde m-am urcat pe toate motoretele care-mi placeau, mi-am at seama ca nu mai vreau o supersportiva. Pe zx10 pozitia e prea aplecata, lucru pe care eu nu-l mai suport (Coxanele mucles), ZX12 e prea mare totusi, VFR-ul e mult peste posibilitati, Second - Hand nu mi-as mai lua nimc in afara de zx7r.

 

Pe de alta parte, pe strazi in Italia si Austria procentul de motoare sport e mult prea mic, lucru m-a facut sa-mi dau seama ca la "ei" motocicleta e o necesitate nu un moft ca la noi in tara, unde se cauta doar motoarele de "fite" chiar daca majoritatea habar nu au sa mearga pe ele sau sa justifice pentru ce le trebuie sub fund peste 150 de cai.

 

Drept urmare m-am indragostit subit de Z1000, pe care sunt hotarat sa-l am pana la sfarsitul anului asta.

 

D-aia vroiam sa vad ce parere aveti si voi, din curiozitate, pentru ca e un motor despre care nu s-a vorbit aproape deloc.

 

Astept in continuare parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HMMMMM, am vazut pe un anumit site de la noi aceasta motoreta incadrata la sectiunea touring....acu nu ca sint eu carcotash, da unde e bre protectia impotriva vantului? sau se poate comanda un parbriz ( eventual cu stergator) ptr asa ceva? :), este , sau se vrea a fi un streetfighter.....iar cand ma gandesc la acest gen de motoare imi vin in minte numa piloti figuranti :D, zii tu mireo ca nu e asa !!!, asta e motoreta de fuge 250 pe bancu de teste poate nu cu cineva care ia in piept vant de chopper la viteze supersonice :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta e super faina, mai ales datorita designului care imbina placut ideea de naked-street cu cea de viteza. Am vazut un test-drive cu ea pe ABMoteur TV si mi-a placut... Desi e putin prea joasa in fata (probabil ca furca e super-sport...) pt carenajul sumar pe care il prezinta, spatele arata super agresiv si daca o privesti din urma nici nu-ti dai seama ca nu e super-sport... :P In testul respectiv, pilotii au incercat-o atat pe circuit cat si pe drumuri de munte si in oras, iar concluzia a fost unanima: se potriveste peste tot. Cred ca asta a si fost ideea celor de la Kawa cand au conceput-o.

Cat despre ideea de figurantzi pe doua roti care pluteste la noi in tara, intr-adevar exista, dar nu chiar toti posesorii de viteziste le au doar pt asa ceva. Majoritari sunt cei care le si folosesc (chiar daca inca nu avem un circuit K lumea) la valoarea maxima... Si stiu multe cazuri... :D . Parerea mea ar fi ca Z1000 e o alternativa foarte convenabila atat ca pret cat si ca performante, mai ales la conditiile noastre de drum si trafic. Plus ca se pot face o gramada de figuri interesante pe el... B) Varianta tuning arata bestial... :D

Bafta si succese la cumparare!!!

 

P.S. Ce ai tu cu ZX-7R-ul de zici ca doar ala l-ai cumpara second??? Ai tu unul si esti foarte multumit de el??? N-am inteles care-i motivul...??? :P :(

 

Salutare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cea de 750...inca nu exista la kiosc da o sa apara soon, pacat ca are teava normala pe o parte :P

da intr-adevar o sa apara si modelul de 750 si ala e super.

mie unul imi place rau z1000, cred ca mi-l doresc deja, daca ii pui un mic pinten arata de-a dreptul demential si am auzit ca merge tare bine.

au mai fost ceva discutii pe niste forumuri ceea ce inseamna ca starneste interes si asta e bine.

deci daca ai posibilitate sa-l iei la ceva bani, go for it.

aici poza cu kawa z750.

daca te uiti la vanzari o sa o vezi pe cea a lui tremelo

post-6-1064832928.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite poze de la Milano, m-am indragostit imediat de motoreta asta, si dupa cum se va vedea in poze exista un alt parbriz mai inalt, care zic ei ca ofera protectie destul de buna. Este adevarat ca nu stiu cum stai pe ea la 200 unde e de ajuns sa scoti o mana aiurea si sa ti-o rupi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...