Sari la conținut

Modificari La Nipru


demostene
 Share

Postări Recomandate

Ma orientez spre un Nipru, am gasit unul si ramane de vazut daca este in stare buna. Ceea ce ma cam sperie pe mine este faptul ca dupa cateva estimari am realizat pe la ce bani m-ar duce modificarile pe care vreau sa i le fac..

Motorul asta o sa-l fac cruiser, ceva naked de strada.. O prima investitie ar fi furca fata cu frana pe disc (obligatoriu!!).

Din cate am inteles treb. ceva de pe un motor peste 150 kg si min. 550 CC ca sa compenseze greutatea neprei.

Cam de unde as putea aduce asa ceva la un pret mai rezonabil.. Sa nu dau 200$ pe o furca!

Iarasi, ce presupune frana pe disc spate? Adica care sunt modificarile necesare ca sa-i pus asa ceva? Si pe la ce scoruri daca stiti cumva..

Hai, restul nu-i bai, gasesc eu comenzi, far, rezervor si ma descurc pana si cu aprinderea electronica.. Insa astea nu sunt atat de importante cat frana pe disc care la nepra e o "lifesaver"...

Iarasi, ce carburatoare s-ar potrivi la nepra? Ceva care sa-i mai taie putin din elan la consum insa fara sa pierd prea multa putere. De asemenea daca stiti pe unde se gasesc sau la ce scoruri...

Ma intereseaza ca sa stiu in cat m-as putea incadra cu modificarile si cat timp mi-ar lua..

In aceiasi categorie.. Ma gandeam la un radiator pt ulei insa din cate am inteles nu se potriveste bine cu pompa ei actuala pt ca nu ar mai avea destula presiune. Ce merge facut ca sa imbunatatesc racirea..

Daca mai aveti idei va rog.. nu va sfiiti sa le impartasiti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...