Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca 250EXC-ul pe care l-ai testat cam bate la funduletz GS-ul tau :D

Te inseli, din ambele puncte de vedere.. :) Eu n-am GS, am Funduro (Classic), una la mana.. A doua la mana, beemerul meu e mai vanos decat ala (sau, ma rog, ar trebui sa fie, da' tre' sa-l cam dau la puricat).. :)

 

Lejereanu ptr unii, dar gandeste-te ca unii dintre noi se dadeau pentru prima data. Erau 2-3 pante thrilling pentru un novice ca mine.

 

Mie 250-ul mi s-a parut foarte misto, nervoasa, EXTRAORDINAR de stabila.

Da, asta asa e, multi n-aveau nici o treaba.. mie mi-a fost mai usor, avand in vedere ce faceam cu baisicalu'.. Corect, e foarte stabil, dar ma asteptam sa fie mai nervos umpic.. e adevarat ca e in patru timpi, nu m-am dat cu 125-ul in 2t, de ala mi-a fost initial umpic frica.. acu' nu-mi mai e.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inseli, din ambele puncte de vedere.. :) Eu n-am GS, am Funduro (Classic), una la mana.. A doua la mana, beemerul meu e mai vanos decat ala (sau, ma rog, ar trebui sa fie, da' tre' sa-l cam dau la puricat).. :)

 

 

Da, asta asa e, multi n-aveau nici o treaba.. mie mi-a fost mai usor, avand in vedere ce faceam cu baisicalu'.. Corect, e foarte stabil, dar ma asteptam sa fie mai nervos umpic.. e adevarat ca e in patru timpi, nu m-am dat cu 125-ul in 2t, de ala mi-a fost initial umpic frica.. acu' nu-mi mai e.. :)

 

Ah, da. F, am botezat-o :P E mai puternic al tau, eu ma refeream la senzatia pe care o ai cand tragi de gaz la 250exc pe teren accidentat. Am mers si cu F si cu 250exc si mi se pare mult mai brutal si mai salbatic KTM-ul decat F-ul. (Din nou... pe circuit enduro.) Dar poate ma insel, incepator fiind :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da. F, am botezat-o :D E mai puternic al tau, eu ma refeream la senzatia pe care o ai cand tragi de gaz la 250exc pe teren accidentat. Am mers si cu F si cu 250exc si mi se pare mult mai brutal si mai salbatic KTM-ul decat F-ul. (Din nou... pe circuit enduro.) Dar poate ma insel, incepator fiind :)

Da, las' ca's io ala experimentatu', cu 11k de km la activ!! :)

 

La asta ma refeream si eo, la "endureala".. desi offizieru' meu e mai bou (nu pot sa zic "vaca", pen'ca nu-i muiere :) ), trage mai bine decat 250-ul ala, in ciuda diferentei de greutate.. Cand m-am dat cu el pe circuitul de cross de la Campina, am vazut ce poate.. d-aia nu-mi trebuie mai mult.. Si inca nu aveam cauciuce de cross, ci (cel putin pe spate) slick-uri, si aveam furca praf, si kitul de lantz si mai praf..

 

Sincer, ma asteptam sa fiu impresionat de EXC250, si probabil ca as fi facut niscai eforturi sa-mi iau un SM d-asta, pentru oras, in principal, si pentru cross din cand in cand.. dar nu prea merita.. mai bine un 400/450EXC.. ala are vlaga, si nici nu are maintenance-ul la doua ore, ca cele in 2t..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BBL cand va mai duceti la enduro da un semn te rog

 

Noi mergeam la munte si ne-am oprit la Ciolpani. Nu a fost nimic programat.

 

Ne-am oprit sa vedem care e treaba, ne-am intalnit cu Boris pe acolo, care ne-a incurajat sa ne dam, ca e misto.

 

Cica ar fi si weekendul urmator tot acolo, organizat de MotoMania. Daca e, eu m-as mai baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergeam la munte si ne-am oprit la Ciolpani. Nu a fost nimic programat.

 

Ne-am oprit sa vedem care e treaba, ne-am intalnit cu Boris pe acolo, care ne-a incurajat sa ne dam, ca e misto.

 

Cica ar fi si weekendul urmator tot acolo, organizat de MotoMania. Daca e, eu m-as mai baga.

unde ati fost la munte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ati fost la munte?

 

Am dat o fuga pana la Sinaia sa mancam la Cutitu d'Argint. Asa de duminica, vreme frumoasa, numa bun de plimbare. Am fost cu masina, am luat un radar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o fuga pana la Sinaia sa mancam la Cutitu d'Argint. Asa de duminica, vreme frumoasa, numa bun de plimbare. Am fost cu masina, am luat un radar.

:) Bun la gust radarul?

Cu motorul a inceput sa fie frig la munte (am tremurat ceva simbata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Bun la gust radarul?

Cu motorul a inceput sa fie frig la munte (am tremurat ceva simbata)

 

 

Mda, e ciudat, ca am detector, si am mers incet pe langa radar. Ei zic ca aveam 106, eu nu cred. Ala a zis ca daca nu cred sunt ateu. Oricum nu am chef de contestatii. Mai adaug la zestre, contabilizand un total de 8 puncte pana acum (mai am un radar pe autostrada, 170).

 

E frig si dimineata cand vin la munca. Mereu cand ma trezesc zic :azi ma duc cu masina, dar cand vad traficul, imi trece si ma echipez de moto. Parca nu am chef sa dau 25 min pana la munca pe o ora si 20 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e ciudat, ca am detector, si am mers incet pe langa radar. Ei zic ca aveam 106, eu nu cred. Ala a zis ca daca nu cred sunt ateu. Oricum nu am chef de contestatii. Mai adaug la zestre, contabilizand un total de 8 puncte pana acum (mai am un radar pe autostrada, 170).

 

E frig si dimineata cand vin la munca. Mereu cand ma trezesc zic :azi ma duc cu masina, dar cand vad traficul, imi trece si ma echipez de moto. Parca nu am chef sa dau 25 min pana la munca pe o ora si 20 minute.

si eu tot cu moto sint. frig dimineata. weekendul urmator mergi la munte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica ar fi si weekendul urmator tot acolo, organizat de MotoMania. Daca e, eu m-as mai baga.

 

Week-end-ul asta a organizat Motomania.

Week-end-ul viitor e organizat de Motoadventure, odata cu deschiderea showroom-ului lor KTM nou. Si va fi drive-test-ul facut pe circuitul mare, nu pe cel mic de sapt trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Week-end-ul asta a organizat Motomania.

Week-end-ul viitor e organizat de Motoadventure, odata cu deschiderea showroom-ului lor KTM nou. Si va fi drive-test-ul facut pe circuitul mare, nu pe cel mic de sapt trecuta.

Mi s-a parut cam dubios ca reprezentantii n-au cerut permisul, macar de forma.. erau destui copchii p-acolo duminica..

 

Circuitul mare e mai interesant, poate la ala ma dau cu ceva mai zdravan.. :) Stii cumva daca sunt aceleasi "cerinte", sau daca au pretentii mai mari? Ca daca nu ma lasa sa sar cu el (nu ca fratii cutare, da' cat sa ma desprind de la sol, acolo.. :) ), nu are rost sa ma obosesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se apropie ziua roxanei si vreau sa-i cumpar un ceas.

stiti cumva vreun site, sau vreun magazin ?

 

Magazin Chronolink.

E pe 13Septembrie.

Gasesti ceasuri misto,atat Rolex cat si marci mai ieftine.

 

Sau asa : http://ceasurionline.com/index.php?cPath=1_68 modelul no5. :)

Bafta! Te ajutam noi,fetele daca nu te descurci :)

 

Nu mai intra pe site-ul ala,sunt fake-uri.Sorry.

Try this one : http://www.eceasuri.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva recomandari ?

caut un model daily use

chiar si barbatesc...dar mai slim...ca are incheietura nmica

http://www.eceasuri.ro/puma/pm11.html

http://www.eceasuri.ro/puma/pm08.html

http://www.eceasuri.ro/pulsar/ps39.html

http://www.eceasuri.ro/swiss/sw07.html

http://www.eceasuri.ro/skagen/sg19.html (e mai feminin)

 

Mie cam astea mi-au placut :)

Ffff tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...