Jump to content
Kali

Zona Militari

Recommended Posts

Doua degetzele sus cei din Militari, hai! Ca noi am cam ramas de izbeliste. Dr. Taberei s-a inchegat, Crangasi-1 Mai, la fel, numai noi nu.

:P :wink:

Io - Kali

Suzuki GSx600F negru.

"bbbrezent" :wink:

ApriliaPegasoStrada 650 - neagra, ce trezeste locuitorii linistiti :P

Io- NeBuN@Ke

Honda Cbr 600 F2 - alb cu rosu

hop si io ca vad ca e loc.... stau la apusului

Yamaha Thundercat 600R - alb cu rosu :wink:

Prezent si eu cu un Suzuki SV1000s arginitiu pe la Veteranilor :wink:

Hai! Care mai sunteti?

Edited by Borris

prezenta

Transalp 400, stau in Zona Kali :wink:

adica Lujerului, Cora

NU FACEM SI NOI O INTALNIRE SAPTAMANALAAAAA??? :P

:makeout: Kali, vad ca are noroc topicul tau :makeout: bvo!!! dai o bere :makeout:

pey hai sa ma trec si eu, cu toate ca nu-s de acolo. dar poate va fi gajica de acolo si impluct, voi fi si eu:

ionut, 20 ani zuzuki gs 500 F 2006. azi am fost la garaj, i-am dat o cheie. :wink: abia astept caldura :P

Bre, si io p-acilea, Veteranilor cu Uverturii. Fiarele-s la curte...

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 22:57 -------------

prezenta

Transalp 400, stau in Zona Kali :P

adica Lujerului, Cora

NU FACEM SI NOI O INTALNIRE SAPTAMANALAAAAA??? :makeout:

O idee buna! :wink:

:wink: yes, yes.. :P Abia astept vara... :makeout:

'nieatza!

ashea da, adunarea in milita(u)ri!

io, Ion(ut), adicatelea dupa cum zice unii, Jon, fara H, aka 'jonlup' prin internet.

pe diagonala de pieatsa gorjului, o libelula SV650s neagra, stocata langa banca transilvania.

momentan e stocata in service, dar o sa fie prezenta la inceput de sezon \:makeout:/ :wink:

<small>--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 07:19 -------------</small><br/>si ca sa completez la completare, propun primele propuneri de locatie de desfasurare a "ostilitatilor":

1. Bugsy - langa pieatsa veteranilor

2. Gedi - Gorjului, pe str. Moinesti, langa calea ferata - ceva mai ascuns, ce-i drept, dar destul de ok, fara manele.

propun ca "zi de lucru" una din: luni, marti, miercuri sau joi... nu vreau vineri-sambata-duminica pen'ca astea propun sa le folosim pentru plecari negociate in celelalte zile :P

hai, dati si voi cu parerea.

<small>--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 07:44 -------------</small><br/>

Prezent si eu cu un Suzuki SV1000s arginitiu pe la Veteranilor :makeout:

Hai! Care mai sunteti?

sv1000... mmm-mmm-mmm.... unde il tii ascuns? :makeout:

vazusem un sv650s albastru (metalizat?) chiar langa cele 2 statii de metrou gorjului (dreapta, cand mergi spre iesirea din oras)... ai idee cine e, al cui e... ?

Edited by jonlup

Kawa En500A, la veteranilor in spatele pietei.

Era si timpu. Babanu' suzuki gsxr 600 srad. bravo Kali. salutare tuturor si hai cu caldura aia odata

--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 08:48 -------------
Am uitat adresa :wink: . veteranilor normal

Dan Radu

Honda CBF 600

Militari-Valea Lunga ..in zona

:wink: :P Asa, copiii mei, iesiti la lumina :makeout: :makeout:

'nieatza!

ashea da, adunarea in milita(u)ri!

io, Ion(ut), adicatelea dupa cum zice unii, Jon, fara H, aka 'jonlup' prin internet.

pe diagonala de pieatsa gorjului, o libelula SV650s neagra, stocata langa banca transilvania.

momentan e stocata in service, dar o sa fie prezenta la inceput de sezon \:makeout:/ :makeout:

<small>--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 07:19 -------------</small><br/>si ca sa completez la completare, propun primele propuneri de locatie de desfasurare a "ostilitatilor":

1. Bugsy - langa pieatsa veteranilor

2. Gedi - Gorjului, pe str. Moinesti, langa calea ferata - ceva mai ascuns, ce-i drept, dar destul de ok, fara manele.

propun ca "zi de lucru" una din: luni, marti, miercuri sau joi... nu vreau vineri-sambata-duminica pen'ca astea propun sa le folosim pentru plecari negociate in celelalte zile :makeout:

hai, dati si voi cu parerea.

<small>--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 07:44 -------------</small><br/>

sv1000... mmm-mmm-mmm.... unde il tii ascuns? :makeout:

vazusem un sv650s albastru (metalizat?) chiar langa cele 2 statii de metrou gorjului (dreapta, cand mergi spre iesirea din oras)... ai idee cine e, al cui e... ?

Mai, mai cita lume. Chiar nu ma gindeam. Frumos :makeout:

Jonlup, SV-ul nu mi-l tin ascuns. Il tin in fata scarii, doar ca scara aia e un pic ascunsa :P N-am nici o idee cine e cu sv-ul albastru si ca sa fiu sincer nu ma asteptam sa fim atitia prin zona asta. Se cere o iesire :wink:

:makeout: :P :wink:

Stabilim o sambata pt testarea unor sucuri/beri? :makeout:

:makeout: :P :wink:

Stabilim o sambata pt testarea unor sucuri/beri? :makeout:

I'm in! Simbata e bine pentru mine.

In principiu merge si in timpul saptaminii, dar sa fie dupa ora 18 :makeout:

Intrebare: chiar langa gura de metrou de la Armata Popoului dinspre Veteranilor, pe o alee in fatza unei scari, sta o extrem de frumoasa motoreta marca Honda, naked, am venit si eu langa ea si m-am holbat ca babuinul :wink: dar nu mi-am dat seama ce tip e. Oare ma poate lamuri posesorul? :P

in rest cand stabiliti voi, I'm in. Io zic sa ne gasim o carciuma, nu stiu nici un loc de drojdit in zona mea. Cora :makeout: , Plaza :makeout: , Sir :makeout:

hop si eu

in spate la dr.pusca

pana ne demoleaza

Intrebare: chiar langa gura de metrou de la Armata Popoului dinspre Veteranilor, pe o alee in fatza unei scari, sta o extrem de frumoasa motoreta marca Honda, naked, am venit si eu langa ea si m-am holbat ca babuinul :wink: dar nu mi-am dat seama ce tip e. Oare ma poate lamuri posesorul? :P

in rest cand stabiliti voi, I'm in. Io zic sa ne gasim o carciuma, nu stiu nici un loc de drojdit in zona mea. Cora :makeout: , Plaza :makeout: , Sir :makeout:

Motoreta este naked sau semicarenata? In zona aia am vazut o semicarenata gri cu rim stripes-uri rosii si de la distanta mi s-a parut ca e o Yamaha FZ6 Fazer.

Loc de drojdit a spus cineva de Bugsy. Stiti unde e? Cum vi se pare?

I'm in! Simbata e bine pentru mine.

In principiu merge si in timpul saptaminii, dar sa fie dupa ora 18 :P

de acord, i'm in :wink:

Cred ca se numeste Trattoria di Bugsy (scuzati ortografia, nu stiu exact cum se scrie) si e pe undeva intre Rasaritului si Veteranilor, pe Iuliu Maniu, pe partea cu Timonierului, nu cu piata :P

PS: Propun sambata ca zi de drojdit, pen' ca io muncesc de luni pana duminica si am numai sambata libera.. :wink:

Edited by Kali

Da, stiu si eu unde e, e spre fostul Sheriffs, cum vii dinspre Veteranilor, pe partea cu Sheriffs. Am trecut numa prin fatza... nush ce licori minunate se gasesc inauntru... :P Alte propuneri mai sunt? Spre Politehnica? Mai e bodega aia de Dream Pizza de langa Mega Image, nu e cine stie ce, dar au pizza, bere si niste clatiteeeeeee sa iti inchizi copiii in casa :makeout: si vara e si afara, chiar langa parcare.

Sambata cand? In timpul zilei cam am treaba si unii mai muncesc, in timpul serii nu prea o sa se gaseasca doritori doarece o sa fie plecati la troscanit in alte parti...am zis si eu, nu dau cu paru'. :makeout:

@ Borris: da, e argintie, da e semicarenata, dar mie mi s-a parut Honda, cel putin asa scria parca pe ea :wink: Eu zic ca e un CBF, prietenul zice ca e un CB carenat mai shmeker. Oricum, frumoasa jucarie!

Edited by b16dmo

Da, stiu si eu unde e, e spre fostul Sheriffs, cum vii dinspre Veteranilor, pe partea cu Sheriffs. Am trecut numa prin fatza... nush ce licori minunate se gasesc inauntru... :wink: Alte propuneri mai sunt? Spre Politehnica? Mai e bodega aia de Dream Pizza de langa Mega Image, nu e cine stie ce, dar au pizza, bere si niste clatiteeeeeee sa iti inchizi copiii in casa :makeout: si vara e si afara, chiar langa parcare.

Sambata cand? In timpul zilei cam am treaba si unii mai muncesc, in timpul serii nu prea o sa se gaseasca doritori doarece o sa fie plecati la troscanit in alte parti...am zis si eu, nu dau cu paru'. :P

La Bugsy sunt aceleasi licori care se gasesc in orice crisma, doar ca mi se pare ca sunt cam scumpe pentru zona (parerea mea). Mai e inca un bar putin mai spre Gorjului de Bugsy, dar imi convine si Dream Pizza. Clatitele alea rulz :makeout:

La troscanit ma pot duce si dupa ce troscanesc cu voi, deci la mine ora nu e o problema :makeout:

Hotarati-va si dati un comunicat cu adresa bodegii! :wink: Sa auzim de bine!