Sari la conținut

7 Zile In Macedonia Centrala Si Cea De Est


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Pai - varianta scurta - a fost ca-n filme :rolleyes: . Peisaje, drumuri, motoare, prins ferry-botu la ultima secunda, impartiti ad-hoc asa pe grupuri. A fost foarte relaxata atmosfera, fiecare a mers cum i-a placut, ne-am adunat cu totii de fiecare data in punctele de regrupare stabilite. La ducere a plouat o leaca pe la bulgari, era foarte alunecos pe jos, dar nu a cazut nimeni. Am ajuns in keramotti fix la 6 seara (plecati la 5:30 din Ruse) - urcat in ferryboat si trecut in thasos - intalnit si cu foxbat - dormit acolo 2 nopti. In ziua dintre nopti - evident - "turul de onoare" al insulei. Foarte ca-n filme senzatia, peisajul, muntele in dreapta, marea in stanga...

In a doua seara am incins un gratar, ne-au vizitat bogo, raducu77, ray.

Dimineata iar la drum asa, lejer, numai 300 de km pana in halkidiki - mai precis baza peninsulei sithonia, pe numele ei psakoudia s-a numit localitatea de cazare. In continuare halbere, plaja, apoi unii s-au bagat in "turul de onoare" al peninsulei. Eu nu m-am bagat decat ziua urmatoare, ca n-am vrut sa ma apuce seara. Mai o prajiturica in Neo Marmaras, mai 20 de km, mai o plaja pe la Tirone, si tot asa, din aproape in aproape, pana am apucat de-am vazut si muntele Athos, asa, de departe, prin ceatza. Apoi inapoi, ca se facuse noapte. E... ultima seara - iar halbere la greu pe plaja, pe la 2 jumate am adormit.

La 7 dimineata eram deja in sha in drum spre romanica - dupa 10 ore, la 5 pm eram in bucuresti. Intr-un cuvant SUPER MARFAAAAAAAA .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

. Foarte ca-n filme senzatia, peisajul, muntele in dreapta, marea in stanga...

 

trebuia sa faceti tura in sens invers (marea in dreapta, muntele in stanga) e mai spectaculos si nu trebuie sa te intinzi sa vezi peste banda cealalta :rolleyes:

 

felicitari pentru tura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ellou,

 

pozele se pun AICI

 

thanx.

 

 

am uitat sa specific , pana ma mai joc eu cu umask-ul este un user special de uploader. pentru cine il vrea (din cei cu poze) sa-mi dea PM.

 

10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai - varianta scurta - a fost ca-n filme :banana: . Peisaje, drumuri, motoare, prins ferry-botu la ultima secunda, impartiti ad-hoc asa pe grupuri. A fost foarte relaxata atmosfera, fiecare a mers cum i-a placut, ne-am adunat cu totii de fiecare data in punctele de regrupare stabilite. La ducere a plouat o leaca pe la bulgari, era foarte alunecos pe jos, dar nu a cazut nimeni. Am ajuns in keramotti fix la 6 seara (plecati la 5:30 din Ruse) - urcat in ferryboat si trecut in thasos - intalnit si cu foxbat - dormit acolo 2 nopti. In ziua dintre nopti - evident - "turul de onoare" al insulei. Foarte ca-n filme senzatia, peisajul, muntele in dreapta, marea in stanga...

In a doua seara am incins un gratar, ne-au vizitat bogo, raducu77, ray.

Dimineata iar la drum asa, lejer, numai 300 de km pana in halkidiki - mai precis baza peninsulei sithonia, pe numele ei psakoudia s-a numit localitatea de cazare. In continuare halbere, plaja, apoi unii s-au bagat in "turul de onoare" al peninsulei. Eu nu m-am bagat decat ziua urmatoare, ca n-am vrut sa ma apuce seara. Mai o prajiturica in Neo Marmaras, mai 20 de km, mai o plaja pe la Tirone, si tot asa, din aproape in aproape, pana am apucat de-am vazut si muntele Athos, asa, de departe, prin ceatza. Apoi inapoi, ca se facuse noapte. E... ultima seara - iar halbere la greu pe plaja, pe la 2 jumate am adormit.

La 7 dimineata eram deja in sha in drum spre romanica - dupa 10 ore, la 5 pm eram in bucuresti. Intr-un cuvant SUPER MARFAAAAAAAA .

 

Continuarea cu poze aici : /index.php?...p;#entry1164682 :rolleyes:

 

Invit ca si ceilalti participanti la aceasta excursie sa-si selecteze cateva poze si sa le posteze in linkul de mai sus.

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...