Sari la conținut

7 Zile In Macedonia Centrala Si Cea De Est


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 253
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I`m in anyway, caci e tura la care ma hotarasc cu ce merg in Grecia. Se pare insa ca la mine s-a blocat teava de mail, ca inca mai astept.... :bow: :bow: si abia astept sa plecam.

 

Verifica in Bulk te rog un fisier cu numele 12-13 aprilie, mailul e trimis inca de pe data de 16 Februarie. :bow:

Daca totusi confirmarea ce o am e doar o iluzie, da-mi de stire si-ti mai trimit o data toate detaliile.

 

 

Pana acum, pentru Bistrita suntem :

 

1.Bubucaty ( 1 pers)

2.Rocristea ( 1 pers )

2.Zamonkh ( 2 pers )

3.Guy_ana ( 1 pers)

 

Cei care mai doresc sa ne insoteasca, sa dea cu ,,prezent,, cat mai curand.

 

Ce facem in weekendul asta ??? Facem o Sighisoara sa ne vedem cu conu Reaper ?:bow: :bow:

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 08:32 -------------</small><br/>

;) O mica intrebare: daca venim in Bucuresti in seara de 27 pt a pleca impreuna pe 28 dimineata spre Grecia ne poate ajuta cineva cu un garaj sau loc de parcare pt doua motociclete ? cazare avem cu moto este problema :bow:

 

Nu te putem ajuta cu un garaj, dar daca vrei, iti putem oferi gazduire langa ale noastre, in fata blocului. Avem si o banca langa, cu camere, noi stam la 1 si oricum in acea noapte eu nu o sa pot dormi, asa ca am sa fac de garda. Zona in care stam e una f linistita, n-am avut niciodata probleme. Daca nu gasiti pana la urma un garaj, luati si aceasta optiune in calcul, apoi dimineata putem pleca la drum impreuna. Daca te intereseaza, da-mi un PM sau un telefon.

Mai ninge la Brasov ??? :bow:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne intalnim sambata la Sighisoara,ramanem peste noapte la o pensiune,vin fiert ,minciuni motociclistice,bla,bla,dormim si duminica ne intoarcem la casele noastre.Cum suna? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne intalnim sambata la Sighisoara,ramanem peste noapte la o pensiune,vin fiert ,minciuni motociclistice,bla,bla,dormim si duminica ne intoarcem la casele noastre.Cum suna?

 

E perfect ! :bow: :bow: ;)

Cine mai vrea sa vina din Bucuresti, ii asteptam sambata, 29 martie la ARC, ora 08.00 ( plecare la 08.30 )

Daca stie cineva cazare acceptabila in Sighisoara, poate ne ajuta cu cateva informatii, daca nu , cred ca ne vom descurca la fata locului.

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooooo :bow: ..serus Cati......mai vine o Busa de la Bistrita........abia astept sa va vad. :bow: ....dau o bere.

Foarte tare, inseamna ca Busa e gata !! :bow: :bow: Felicitari si de-abia astept s-o vad cum arata !

Bem bere muulta, sunt mare amatoare de bere si povesti, de-asta mi se pare super ideea sa ramanem peste noapte, mai ales in compania unor oameni de caracter :bow:. Pe sambata ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E perfect ! :bow: :bow: :bow:

Cine mai vrea sa vina din Bucuresti, ii asteptam sambata, 29 martie la ARC, ora 08.00 ( plecare la 08.30 )

Daca stie cineva cazare acceptabila in Sighisoara, poate ne ajuta cu cateva informatii, daca nu , cred ca ne vom descurca la fata locului.

 

Neata! Din pacate bulkul din Feb l-am sters de mult, si nu am vazut nimic, desi ma uit mereu sa nu se fi strecurat ceva. Probabil ca nu am recunoscut adresa....

Weekend, Sighisoara :bow:

am vorbit deja cu preteni ca mergem pe coclauri, nu cred ca vor sosele. Imi pare rau ca nu a mstiut mai devreme.... Spun daca e loc de intors....

 

In privinta garajului, si eu pot oferi tot unu-doua locuri de parcare in fata blocului, linga a mea. Sta acoolo de ceva vreme si nu i-a facut nimenea nimika. De altfel, cum ii spuneam si lui Caty, pot oferi si doua locuri de cazare, chiar trei daca nu va deranjaza sa dormim la comun.

 

Pe curind!!!!!!!!! Nu mai sta naibii curindul ala o data locului sa ma sui pe el ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sambata dimineata am de lucru o leaca la mobra, sa-i schimb semeringuri la furca, apoi sa ajung la militie cu actele, deci cred ca ma intind pana pe la 2-3, poate ajung si eu pe seara in Sighisoara.

 

In Sighisoara eu am dormit la un hotelas proaspat, cumva modular, dar evident ca am uitat cum se numeste, stiu doar ca era ceva mai departe de centrul orasului, insa foarte primitor din toate punctele de vedere, imi amintesc ca erau placutze cu alb scris pe albastru - indicatoare catre hotelul respectiv care incepeau inca de prin centru. Nu recomand cazare in orasul propriu-zis, este vechi, mucegait, pastreaza din plin nuantzele "medievale" ;), sunt misto de vazut, dar nu de dormit in ele :bow: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sambata dimineata am de lucru o leaca la mobra, sa-i schimb semeringuri la furca, apoi sa ajung la militie cu actele, deci cred ca ma intind pana pe la 2-3, poate ajung si eu pe seara in Sighisoara.

 

In Sighisoara eu am dormit la un hotelas proaspat, cumva modular, dar evident ca am uitat cum se numeste, stiu doar ca era ceva mai departe de centrul orasului, insa foarte primitor din toate punctele de vedere, imi amintesc ca erau placutze cu alb scris pe albastru - indicatoare catre hotelul respectiv care incepeau inca de prin centru. Nu recomand cazare in orasul propriu-zis, este vechi, mucegait, pastreaza din plin nuantzele "medievale" :ok:, sunt misto de vazut, dar nu de dormit in ele :huh: .

 

 

 

Umm , daca e plecam amandoi . Si eu am ceva de mesterit la mobra;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caty,sa ma interesez de un loc de stat peste noapte?

Multumesc inca o data Octavian pentru informatiile despre acea pensiune, maine sun sa vad ce si cum.

 

Cine doreste cazare pentru acest weekend, sa-mi spuna pana maine la pranz. Pana acum am luat in calcul cazare pentru 4 persoane : Eu, RoCristea, Reaper si I-nox, 2 duble. Sambata la 08.30, ARC, dam startul pentru Sighisoara! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunati cand plecati din bucuresti,va vom astepta dupa brasov sa venim impreuna la sighisoara.

 

dupa brasov e drumul super, puteti sa-i dati lejer!

Asa vom face Otto.

Am facut rezervare la acea pensiune pentru 2 duble.

De-abia astept sa plecam !! :ok:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: o sa venim si noi la Sighisora dar nu o sa ramanem peste noapte..asa la un suc((plang copii dupa noi)!!!acum serios ...trebuie de dim sa mergem la o inmormantare a unui motociclist de 28 ani!!!! :huh: :crack: :D dupa care ne asternem la drum pana la voi doua vorbe si un suc si acasa la copii!!! :friends:Caty sper sa nu te superi dar tu vei fii daca vrei omul de legatura ca sa ne vedem! Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: o sa venim si noi la Sighisora dar nu o sa ramanem peste noapte..asa la un suc((plang copii dupa noi)!!!acum serios ...trebuie de dim sa mergem la o inmormantare a unui motociclist de 28 ani!!!! :D :D :lol: dupa care ne asternem la drum pana la voi doua vorbe si un suc si acasa la copii!!! :friends:Caty sper sa nu te superi dar tu vei fii daca vrei omul de legatura ca sa ne vedem!

 

Ce bine ca vin si eu pina la urma la Sighisoara! ca poate ajung inainte sa plecati voi si ne cunoastem, ca sa vb si de Soveja. Eu vin pe ruta prelungita (tot antrenament pt grecia o fi?) cu halte in tirgoviste, cimpulung, bran, brasov, etc., asa ca ajung mai tirziu acolo

:crack: :huh:

 

@ moshulik: timpit la mine estem si dus cu capul obosit mort. Caty dat la mine telefonul tau si eu aruncat hirtia pe care scriam! Check PM. Roger and out

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.....super distractie la Sighisoara si din pacate tre' sa urmeze o zi de luni, extrem de acra. Am ajuns cu bine acasa si abia astept urmatoarea iesire. Sper sa invatam si neste muzici pana atunci....nu de alta, dar ati vazut.....e distractiv!!!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost o zi plina : am reusit sa ne cunoastem/revedem, sa facem schimb de impresii, impreuna am strans suma necesara pentru avans, s-a trecut in revista inca o data itinerariul, am stabilit ca vom merge pe grupulete functie de motoare cu viteze corespunzatoare segmentelor de drum prin care vom trece, la ora 05.30 - 05.45 ne vom intalni inainte de granita de la Ruse urmand ca pe la max 6.00 - 6.15 sa trecem la bulgari.

Va multumesc tuturor pentru prezenta de ieri, abia astept sa ne revedem din nou pe 12 - 13 aprilie unde vom bate in cuie exact orele de intalnire si alte detalii legate de excursia noastra.

Sa aveti o saptamana frumoasa si aveti grija de voi ! :ok:

 

 

 

Te salut cu drag, Caty

Imi pare rau ca la Romexpo nu am apucat sa ne vedem, dar eram cu Raisa si deja era foarte agitata caci i se facuse somnica si fomica. A fost asa fericita ca s-a aflat la multe "vuvuvuv" (asa spune ea la motociclete)si ca era unde se afla gramada mai mare incat spre final nu ma mai intelegeam cu ea. Asa ca daia am fugit si nu am apucat sa ne vedem decat cu sotul tau. Din pacate. Voi incerca sa-ti dau un raspuns cat mai repede in legatura cu 12,13 aprilie. Sa vad la birou cum merg treburile. E un balamuc ... Daca nu apuc sa-ti scriu te sun.

Pupa fetele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.....super distractie la Sighisoara si din pacate tre' sa urmeze o zi de luni, extrem de acra. Am ajuns cu bine acasa si abia astept urmatoarea iesire. Sper sa invatam si neste muzici pana atunci....nu de alta, dar ati vazut.....e distractiv!!!!! :ok:

 

Subscriu la cele scrise de colegul I-nox. Pozele din aceasta minunata iesire au fost puse aici ( zilele urmatoare urmeaza cele ale lui Daianei, daca va avea nervi si timp :crack: : /index.php?...=0#entry1115410

 

Imi pare rau ca din Bucuresti prezenta a fost atat de slaba, ati pierdut o plimbare si o distractie pe cinste ! Data viitoare, in weekendul 12 - 13 aprilie, poate vom fi ceva mai multi, si daca sunt interesati, putem reedita seara din Jo Pub. Adica se va lasa cu karaoke, vin fiert, dans si stat la povesti ! :huh:

 

Maine am sa reactualizez lista pentru Grecia si Bistrita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la cele scrise de colegul I-nox. Pozele din aceasta minunata iesire au fost puse aici ( zilele urmatoare urmeaza cele ale lui Daianei, daca va avea nervi si timp :D : /index.php?...=0#entry1115410

 

Imi pare rau ca din Bucuresti prezenta a fost atat de slaba, ati pierdut o plimbare si o distractie pe cinste ! Data viitoare, in weekendul 12 - 13 aprilie, poate vom fi ceva mai multi, si daca sunt interesati, putem reedita seara din Jo Pub. Adica se va lasa cu karaoke, vin fiert, dans si stat la povesti ! :ok:

 

Maine am sa reactualizez lista pentru Grecia si Bistrita.

:huh: Ma bucur pt voi ca ati reusit sa va distrati la MAXIM!!!!! :crack: Pe de alta parte imi pare rau ca nu am reusit sa venim si noi(inmormantare ,copii e.t.c!!) Pt Grecia trece-ma pe lista cu 2 moto un varadero si tdm !!! deorece am hotarat sa stam si noi in Thasos vreo 2 zile dupa care sa plecam spre sud!! Numai bine!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis, atasez listele actualizate pentru Grecia ( 28 aprilie - 04 mai ) si Bistrita ( 12 - 13 aprilie )

 

Pentru cele 28 de persoane de mai jos, cazarea este asigurata:

1. Bubucaty ( Yamaha FZ6S ) - 1 pers

2. Mih ( Honda CBR600F ) - 1 pers

3. Alex ( Aprilia Pegaso 650 ) - 1 pers

4. Rocristea ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 1 pers

5. Guy_ana ( Honda CB 500 ) - 1 pers

7. Reaper ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 2 pers

9. I-nox ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 2 pers

11.Romi ( Honda CBR 900 ) - 2 pers

12.Moshulik ( Honda VFR 750 ) - 1 pers

13.Otto.tun( Honda 1000 rr )- 1 pers

14.Boomer (Yamaha R1 )- 1 pers

16.Zamonkh ( Honda 1000F ) - 2 pers

18.Camera libera pentru 2 pers.( ocupantii au de achitat 15 eur/pers sau 30/dubla, camera fiind deja arvunita )

19.Zircon ( Yamaha FZ6S ) - 1 pers

20.Carmen ( pasager Rocristea ) - 1 pers

21.Sparcky ( BMW F 650 CS ) - 1 pers

22.Adi ( BMW 12OO CL ) - 1 pers

24.Masina 1, Anca si Mauro ( Vw ) - 2 pers

26.Masina 2,Corina, Alina ( VW Golf ) - 2 pers

28.Masina 3 ( BMW ) - 2 pers

28.Masina 4 ( Audi A6 )

 

Cei care vor alaturi de grupul de mai sus dar cu cazare la fata locului ( o dubla a ramas libera in grupul de mai sus , deci profitati, primii care stiu sigur ca o pot ocupa , se se anunte aici, pe topic ) :

2.Razvan,Cristina ( BMW 1100 S ) - 2 pers

4.Doru_BMW ( BMW GS 1200 A) - 2 pers

8.Rul ( Varadero + Tdm ) - 4 pers

10.Florin ( Yamaha R1 ) - 2 pers

Total : 21 moto, 4 masini, 38 de persoane

 

 

Nu uitati ca intalnirea va fi undeva pe la un 05 dimineata ca pe la 06 sa iesim din Ruse, locul de intalnire ramane sa-l postez ceva mai aproape de eveniment.

Odihniti-va suficient, faceti reviziile si bagajele din vreme, n-o lasati pe ultima suta de metri. Cine nu reuseste sa ajunga la ora stabilita, ramane sa ne ajunga din urma, fara nici o suparare. Recomand fiecaruia sa aibe cel putin o harta a Bulgariei si Greciei , just in case, la fel si numerele de telefon ale participantilor ( pana pe 28 aveti vreme sa faceti schimb de telefoane pe PM-uri sau mess ).

 

Urmeaza lista pentru Bistrita, cu cei care stiu sigur ca vor putea merge :

1.Bubucaty ( 1 pers)

2.Rocristea ( 1 pers )

2.Zamonkh ( 2 pers )

3.Guy_ana ( 1 pers)

 

Inscrierile pentru aceasta tura vor putea fi facute pana pe data de 7 aprilie , urmand ca dupa aceea sa putem face rezervarile. As propune sa mergem sambata intins pana la Bistrita , sa dejunam si sa cunoastem o parte a orasului, dupa care sa ne intoarcem la Sighisoara unde sa si innoptam, si aici sa petrecem inca o seara de neuitat in Jo Pub :( :ok: . Astept parerile voastre. :ok:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis, atasez listele actualizate pentru Grecia ( 28 aprilie - 04 mai ) si Bistrita ( 12 - 13 aprilie )

 

Pentru cele 28 de persoane de mai jos, cazarea este asigurata:

1. Bubucaty ( Yamaha FZ6S ) - 1 pers

2. Mih ( Honda CBR600F ) - 1 pers

3. Alex ( Aprilia Pegaso 650 ) - 1 pers

4. Rocristea ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 1 pers

5. Guy_ana ( Honda CB 500 ) - 1 pers

7. Reaper ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 2 pers

9. I-nox ( Suzuki GSX-R 1300 ) - 2 pers

11.Romi ( Honda CBR 900 ) - 2 pers

12.Moshulik ( Honda VFR 750 ) - 1 pers

13.Otto.tun( Honda 1000 rr )- 1 pers

14.Boomer (Yamaha R1 )- 1 pers

16.Zamonkh ( Honda 1000F ) - 2 pers

18.Camera libera pentru 2 pers.( ocupantii au de achitat 15 eur/pers sau 30/dubla, camera fiind deja arvunita )

19.Zircon ( Yamaha FZ6S ) - 1 pers

20.Carmen ( pasager Rocristea ) - 1 pers

21.Sparcky ( BMW F 650 CS ) - 1 pers

22.Adi ( BMW 12OO CL ) - 1 pers

24.Masina 1, Anca si Mauro ( Vw ) - 2 pers

26.Masina 2,Corina, Alina ( VW Golf ) - 2 pers

28.Masina 3 ( BMW ) - 2 pers

28.Masina 4 ( Audi A6 )

 

Cei care vor alaturi de grupul de mai sus dar cu cazare la fata locului ( o dubla a ramas libera in grupul de mai sus , deci profitati, primii care stiu sigur ca o pot ocupa , se se anunte aici, pe topic ) :

2.Razvan,Cristina ( BMW 1100 S ) - 2 pers

4.Doru_BMW ( BMW GS 1200 A) - 2 pers

8.Rul ( Varadero + Tdm ) - 4 pers

10.Florin ( Yamaha R1 ) - 2 pers

Total : 21 moto, 4 masini, 38 de persoane

Nu uitati ca intalnirea va fi undeva pe la un 05 dimineata ca pe la 06 sa iesim din Ruse, locul de intalnire ramane sa-l postez ceva mai aproape de eveniment.

Odihniti-va suficient, faceti reviziile si bagajele din vreme, n-o lasati pe ultima suta de metri. Cine nu reuseste sa ajunga la ora stabilita, ramane sa ne ajunga din urma, fara nici o suparare. Recomand fiecaruia sa aibe cel putin o harta a Bulgariei si Greciei , just in case, la fel si numerele de telefon ale participantilor ( pana pe 28 aveti vreme sa faceti schimb de telefoane pe PM-uri sau mess ).

 

Urmeaza lista pentru Bistrita, cu cei care stiu sigur ca vor putea merge :

1.Bubucaty ( 1 pers)

2.Rocristea ( 1 pers )

3.Zamonkh ( 2 pers )

4.Guy_ana ( 1 pers)

5.Reaper+Kinga ( 2 pers )

6. I-nox+Triciclistu ( 2 pers )

 

Avand in vedere capacitatea redusa a pensiunii ( doar 6 camere de 2 stele la 80 ron/camera + 10 ron/mic dejun) si ca deja ne-am adunat pentru 5 duble, am sa fac rezervarile vinerea aceasta ( 04 aprilie ). Cine mai doreste sa vina trebuie sa stie ca mai exista inca o dubla la 2 stele si in rest , mai sunt dublele de 3 stele , care insa au un alt pret ( 120 ron/camera + 10 ron/mic dejun ). Vineri sun sa verific ce avem disponibil pentru acea noapte si functie de cererile adunate pana atunci , voi face deja rezervarile. Pentru cei care nu stiu , pensiunea are loc suficent pentru parcarea motoarelor si este la doar 5 min de centru.

Prin amabilitatea lui Levi, un coleg motociclist din Sighisoara, e posibil sa avem 2 mese rezervate in Jo Pub. Astept confirmarea din partea lui cat de curand ! :ok:

:(

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caty, vezi ca daca nu mai aveti loc de cazare la hera, cere de la administratoarea de acolo nr de telefon de la pensiunea joker, care este tot in zona daca mai retii, pe acelasi drum destul de aproape.

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga si pe fratele tau :) pt Bistritza dupa spusele lui Ro mi se cam facu dor de curbele alea nebune asa ca daca nu e timp facem !! Vreauuuuuu si yoooooooooo :ok:

Solo docamdata daca apare "bagaj" te anunt :ok:

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 22:13 -------------</small><br/>Ashea Bro deci am vazut ca exista mai multe feluri, tipuri de liste :guitar: in acest topic asa ca as dorii si eu sa ma incadrezi in lista care sunt in dubii ,pt ca inca nu stiu soto daca pot venii :( si cu ocazia asta as dorii sa particip si la asa zisul antrenament pt Grecia :moto:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...