Sari la conținut

Va Rog Ajutati`ma


Postări Recomandate

am si eu o mare problema din nou.am nevoie de o anumita piesa de pe la cutia de viteze , eu am gasit`o si pe un site englezesc ,dar care ca aproape orice site nu trimite in romania ( http://www.pjme.co.uk/acatalog/RS125.html , piesa este balance shaft gear).ar putea sa ma ajute cineva sa o aduc?sau macar poate este cineva de prin romania care dezmembreaza sau aduce piese originale de aprilia.piesa asta in romana se traduce ceva de genu: roata antrenat contragreutate ambielaj.e vb despre 2 rotite cu 27 zimti , dar dintre care o parte s`au rupt si nu prea am gasit mai nicaieri.am pus si o poza cu ei poat e va da`ti seama......astept un raspuns destul de urgent de la cine ma poate ajuta

post-20027-1200948900_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mare problema din nou.am nevoie de o anumita piesa de pe la cutia de viteze , eu am gasit`o si pe un site englezesc ,dar care ca aproape orice site nu trimite in romania ( http://www.pjme.co.uk/acatalog/RS125.html , piesa este balance shaft gear).ar putea sa ma ajute cineva sa o aduc?sau macar poate este cineva de prin romania care dezmembreaza sau aduce piese originale de aprilia.piesa asta in romana se traduce ceva de genu: roata antrenat contragreutate ambielaj.e vb despre 2 rotite cu 27 zimti , dar dintre care o parte s`au rupt si nu prea am gasit mai nicaieri.am pus si o poza cu ei poat e va da`ti seama......astept un raspuns destul de urgent de la cine ma poate ajuta

Am sa ma uit pe ebay sa vad ce gasesk...Si dak e de cv trimit...Dar pe sit-ul ala era kitul de piston si segmenti! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai o secunda... de ce rotile alea dintate nu sunt din metal? nu te pune pe ganduri?,s-au distrus dintii pentru ca ai ceva probleme cu ambielajul,asa a fost gandit sa nu crape ambielajul sa distruga si setul motor....sa se sparga unul dintre pinioane

parerea mea e sa mergi la un mecanic bun,cel mai bine unul care a lucrat pe 2t

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pai am fost la un mecanic , si a zis ca el ar putea da comanda de ceva identic din teflon.dar m`am gandit ca poate reusesc sa gasesc ceva original , ca doar nu degeaba au pus aia din plasticul ala....parerea mea

 

Uitete la dezmembrari :what: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am fost la un mecanic , si a zis ca el ar putea da comanda de ceva identic din teflon.dar m`am gandit ca poate reusesc sa gasesc ceva original , ca doar nu degeaba au pus aia din plasticul ala....parerea mea

Teflonul e un plastic alb ca in poza ta. Numai in tigai e gri-inchis spre negru, ca e amestecat cu ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand nimanui carburator de 34 mai ales pe aprilica dasta... am citit pe un forum britanic ca un tip a reusit foarte fain sa caleze motorul si cauza se pare ca ar fi fost carburatorul proaspat schimbat de 34.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand nimanui carburator de 34 mai ales pe aprilica dasta... am citit pe un forum britanic ca un tip a reusit foarte fain sa caleze motorul si cauza se pare ca ar fi fost carburatorul proaspat schimbat de 34.

 

stai linisit ca nu din cauza carburatorului a calat motoru :kiss: eu am avut 34mm pe rs si numa forja a primit toata vara.. si nu a patit nimic... inafara ca am schimbat 2 ambreaje si 2 lamele de power :what:

PS: pe mito am de 35mm si am deja 1000km(il am din decembrie) cu el si nu are nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...