Sari la conținut

un scuter 50 cc


unnamed
 Share

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am shi yo o intrebare......mi-am cumparat de curand un scuter si cik ar fi nelimitat.....vanzatoru mi-a zis k limitatorul ar fii tzeava kre face legatura dintre motor si toba...asta kre o am yo e mai groasa k cea de la scuterele limitate....yo i-am dat maxim 65......e posibil sa mai existe alt limitator?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot TKR imi arata 75 km pe bord dar cred ca merge cu 70 reali(am mers cu in spatele unui logan care avea 60 si mie imi arata 65), are 700 km si are limitarea scoasa ...

daca tie iti merge cu 70 inseamna ca mergi cu 65 fiind tot peugeot ma gandesc ca indica la fel ca la mine adika incorect :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimis: Joi 04 21, 2005 11:41 am Titlul subiectului:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Yo am o Yamaha TZR50 2001 cu modificari (cilindru de 74cc nu de 50, carburator de 24 si amestecatorul de ulei si benzina scos, adica fac yo amestecatura, si alte modificari minore) care ajunge pe la 160km/h , si va zic motocicleta iti da o senzatie chiar unica caci are o acceleratie de eram sa cad pe spate prima zi, si am mai condus si Suzuki Marrauder 250cc daca iti plac coperele asta o sa-ti placa mult caci e super comoda si usor de condus, yo recomand tutoror celor care nu au mers pe o motocicleta s.o faca ca dupa aceea nu or sa mai vrea sa mai coboare , yo va zic ca yo n-am coborat pana n-am ramas fara benzina.

_________________

 

:rusinica: :cheers: :cheers: :finger: :blink: :D :hug: :hug: :ok: :D-gasit pe un forum

Poate daca o faceai de 125 luai ~289, bineinteles cu amestecul facut de tine, nu de P4C 2.8 + PCU21-FD, 512 DDR400 Kingston, Asus P4P800-E Deluxe, Asus Rad9550Ge/TD 370/540, Maxtor 120gb S-ATA + Seagate 200gb S-ATA, DVD-rw Emprex Dual 8x, Vina 450W .

Hi hi hi .

Acum pe bune daca iei 120 e super tare.Am mers cu yamaha dt '99 de 125 si abia lua 110 dupa bord .(avea ce-i drept 10000 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut, nu va suparati am si io o VESPA din anul 1965(oldtimer) a fost reconditionata in 2006 si ash vrea so vand, am la ea talon-ul original de Italia, 3 viteze, albastru electric, motor de 80 cmc, shi merge cam vreo 80-85 km/h :bigstar: :) dak stiti pe cineva care vrea sa ma anuntzatzi pls pe id meu: "giulliano14@yahoo.com sau pe nr de tel. 0744901854 :blink: ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Un scooter fara limitare, cam 75-80 reali... Tine cont k vitezometrul este facut sa arate bine pana la 45km/h... De aici vin variatile pk unicele diferente dintre ciclomotoarele de acum sunt sasiul si caroseria, motorul cam toate au aceasi marca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cu aprilia sr 50 maerg cu 100 km /h sigur ....am fost cu un preten cu masina......sa nu zik k pe bord imi arata 110........si cu tot k scuteru are aproape 110 kg ii destul de instabil de la 90 in sus...deci...eu zik k un scuter de 49 cu toba si filtru de aer sport cam 110 km/h ii viteza max am uitat sa zik k are scuteru si 25.000 km

post-20581-1194375561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cu aprilia sr 50 maerg cu 100 km /h sigur ....am fost cu un preten cu masina......sa nu zik k pe bord imi arata 110........si cu tot k scuteru are aproape 110 kg ii destul de instabil de la 90 in sus...deci...eu zik k un scuter de 49 cu toba si filtru de aer sport cam 110 km/h ii viteza max am uitat sa zik k are scuteru si 25.000 km

 

eu flutur ca un steag la cat de uscat sunt , si nu mi se pare instabil deloc . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...