Sari la conținut

Manual De Intretinere Suzuki Dr 200


Postări Recomandate

Stiu ca este cam rara aici pe la noi, insa poate, poate ....... ! Nu stii de unde sare iepurele !

 

In speta este vorba de ,,clona" DR-ului de 200, facuta de chinezoi si asamblata de romanii-brasoveni ! Motorul, insa, este clar de DR200 ! Vreau sa-i fac un reglaj la culbutori, dar nu stiu la ce valori ! Nu ma intereseaza strict un manual, ci doar valorile la jocul culbutorilor - admisie / evacuare !

Nu a fost reglat de cand a fost in magazin !

 

Atasez si doua poze sa va faceti o idee ! Primele doua sunt cu tarlia mea si cealalta cu DR200, ca sa vedeti ,,similitudinea" !

 

Va multumesc ! :bigstar:

post-10224-1201761101_thumb.jpg

post-10224-1201761125_thumb.jpg

post-10224-1201761184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca este cam rara aici pe la noi, insa poate, poate ....... ! Nu stii de unde sare iepurele !

 

In speta este vorba de ,,clona" DR-ului de 200, facuta de chinezoi si asamblata de romanii-brasoveni ! Motorul, insa, este clar de DR200 ! Vreau sa-i fac un reglaj la culbutori, dar nu stiu la ce valori ! Nu ma intereseaza strict un manual, ci doar valorile la jocul culbutorilor - admisie / evacuare !

Nu a fost reglat de cand a fost in magazin !

 

Atasez si doua poze sa va faceti o idee ! Primele doua sunt cu tarlia mea si cealalta cu DR200, ca sa vedeti ,,similitudinea" !

 

Va multumesc ! :bigstar:

pare motor in 4 timpi...daca asa e se regleaza la rece cu o lera de 0.12mm...asta e jocul normal la culbutori in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare motor in 4 timpi...daca asa e se regleaza la rece cu o lera de 0.12mm...asta e jocul normal la culbutori in general.

 

Da, este in 4t ! Stiu ca se regleaza cu lera, stiu ca se face la rece ...... am mai facut operatiunea asta la motoarele ce le-am avut, insa tu zici de 0.12mm ! La ce ? La admisie sau la evacuare ???

 

La un LC4, de exemplu este 0.15-0.20mm la evacuare si 0.10 la admisie ! La ce te referi cand spui 0.12mm ? Valorile sint diferite pentru admisie si evacuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...