Sari la conținut

Tura Prin Romania 2200 De Km!


IceLord
 Share

Postări Recomandate

salutare, Lordule!! nu pot veni decit intr'un week'end! ne vedem la brasov pe 16.05.2008, seara, probabil dupa 8 pm. si mergem impreuna pina la bicaz (de unde eu voi pleca inapoi spre iasi). imi va face placere (si abia astept) :what: sa te (va) cunosc.. dupa ce stabilesti unde anume ne vedem pe 16 la brasov, da un semn...

<small>--- Mesaj completat în 08 Feb 2008 23:10 -------------</small><br/>ca idee, am putea putin modifica traseul, sa vizitam, dupa brasov, sibiul si sighisoara, si dupa aia sa revenim... bag un link aici..

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...ture=08/02/2008

Noi pe 24 mergem de la bucuresti la cluj si trecem prin sighisoara asa ca pe 16 nu prea pot sa deviez traseul pentru ca multi vor sa vada baile tusnad, lacu sf. ana si zona harghitei!Asa ca daca pe 24 ai sa fii cu noi sigur ai

sa vezi sighisoara, oricum sibiul o sa apara intr-o viitoare calatorie daca asta iese asa cum se planuieste!

Numa bine si detalii apar mai incolo! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi pe 24 mergem de la bucuresti la cluj si trecem prin sighisoara asa ca pe 16 nu prea pot sa deviez traseul pentru ca multi vor sa vada baile tusnad, lacu sf. ana si zona harghitei!Asa ca daca pe 24 ai sa fii cu noi sigur ai

sa vezi sighisoara, oricum sibiul o sa apara intr-o viitoare calatorie daca asta iese asa cum se planuieste!

Numa bine si detalii apar mai incolo! :what:

 

 

Salut LORDULE_Ma bucur ca nu esti suparat pe mine_Eu nu am vrut sa jignesc ci doar sa ne amuzam putin_ Daca nr moto te aseaza in zona respectiva stii bine ca la tusnad bai nu este nimic de vazut_Lacul Sf Ana,da_ Zona harghitei pt motociclisti ar fi drumul de la M Ciuc la Od Sec_Daca vrei sa le arati oamenilor ceva frumos du-i la Sf Ana,apoi din Bv prin padurea bogatii la Sighisoara si mai departe la Tg Mures_Daca prindeti zi cu soare garantez ca vei primi felicitari_La formarea grupului recomand ca cel mai bun(experienta in conducere)sa mearga ultimul_Din copilarie stim ca"urma pazeste turma".Bun trebuie sa fie si cel din fata,dar el va avea alte sarcini fata de cel din spate_Si o gluma pt tine:_daca zici ca ai inima de foc,ai grija sa nu te topesti si sa-i lasi pe baieti incurcati_Cu respect si fara suparare,"MTC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut LORDULE_Ma bucur ca nu esti suparat pe mine_Eu nu am vrut sa jignesc ci doar sa ne amuzam putin_ Daca nr moto te aseaza in zona respectiva stii bine ca la tusnad bai nu este nimic de vazut_Lacul Sf Ana,da_ Zona harghitei pt motociclisti ar fi drumul de la M Ciuc la Od Sec_Daca vrei sa le arati oamenilor ceva frumos du-i la Sf Ana,apoi din Bv prin padurea bogatii la Sighisoara si mai departe la Tg Mures_Daca prindeti zi cu soare garantez ca vei primi felicitari_La formarea grupului recomand ca cel mai bun(experienta in conducere)sa mearga ultimul_Din copilarie stim ca"urma pazeste turma".Bun trebuie sa fie si cel din fata,dar el va avea alte sarcini fata de cel din spate_Si o gluma pt tine:_daca zici ca ai inima de foc,ai grija sa nu te topesti si sa-i lasi pe baieti incurcati_Cu respect si fara suparare,"MTC"_

Cumva o sa ma descurc eu!Nu stiu ce stii tu de zona Harghite dar se pare ca nu stii mult, oricum eu sunt nascut si crescut aici in Harghita si cam stiu zona si sunt multe de vazut, numa timp sa fie! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva o sa ma descurc eu!Nu stiu ce stii tu de zona Harghite dar se pare ca nu stii mult, oricum eu sunt nascut si crescut aici in Harghita si cam stiu zona si sunt multe de vazut, numa timp sa fie! :what:

 

 

Salut,LORDULE_Eu nu am vrut sa deranjez mareata ta idee_Eu mi-am permis sa-mi spun o parere_Nu esti obligat sa tii cont de ea_Cat despre cat cunosc eu zona,stai linistit_Tu poate nici nu erai nascut cand eu faceam tura pe care o propui tu,dar,ATENTIE=CU BICICLETA=_(pot dovedi cu poze si marturii ale celor cu care am fost)_Am batut drumurile de care vorbim cat nu-ti inchipui_Cu tot felul de mijloace de transport_Si stii de ce?_Pt ca dupa parerea mea este cea mai frumoasa zona din tara din toate punctele de vedere:sosele,peisaje,locatii turistice,etc_Nu uita insa un lucru:voi veti fi in primul rand motociclisti_Si in legatura cu asta_Informeaza-te daca nu cumva nr mare de motoare poate fi interpretat de autoritati ca o manifestare si sa fie nevoie de vreo aprobare_Exemplu:nunta din Bucuresti de acum 2 sau 3 ani_Cate nunti nu se fac cu un nr mare de masini?_Dar vezi,cand au aparut motocicletele,imediat s-a schimbat incadrarea_Oare de ce?_Daca vreti sa va considerati echipa de cutreierasi "sa ne cunoastem tara",este ok si asa_Dar aveti grija ca o faceti cu motocicletele si intr-un fel veti fi si imaginea motociclistilor din Romania_Cu respect si fara suparare"MTC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,LORDULE_Eu nu am vrut sa deranjez mareata ta idee_Eu mi-am permis sa-mi spun o parere_Nu esti obligat sa tii cont de ea_Cat despre cat cunosc eu zona,stai linistit_Tu poate nici nu erai nascut cand eu faceam tura pe care o propui tu,dar,ATENTIE=CU BICICLETA=_(pot dovedi cu poze si marturii ale celor cu care am fost)_Am batut drumurile de care vorbim cat nu-ti inchipui_Cu tot felul de mijloace de transport_Si stii de ce?_Pt ca dupa parerea mea este cea mai frumoasa zona din tara din toate punctele de vedere:sosele,peisaje,locatii turistice,etc_Nu uita insa un lucru:voi veti fi in primul rand motociclisti_Si in legatura cu asta_Informeaza-te daca nu cumva nr mare de motoare poate fi interpretat de autoritati ca o manifestare si sa fie nevoie de vreo aprobare_Exemplu:nunta din Bucuresti de acum 2 sau 3 ani_Cate nunti nu se fac cu un nr mare de masini?_Dar vezi,cand au aparut motocicletele,imediat s-a schimbat incadrarea_Oare de ce?_Daca vreti sa va considerati echipa de cutreierasi "sa ne cunoastem tara",este ok si asa_Dar aveti grija ca o faceti cu motocicletele si intr-un fel veti fi si imaginea motociclistilor din Romania_Cu respect si fara suparare"MTC"_

 

 

 

 

"imaginea motociclistilor din romania?"

valeu! hai s-o lasam mai moale.

oricum nu va fi grupul asa mare asta garantez eu, din citi s-au anuntat c-o sa vina..... pe unu o sa-l apuce frica, pe altu nu-l va lasa nevasta, pe altu maica, etc, altu nu ia merge motorul, asa ca io stau linistit ca nu vom fi super mega grup :lol:

 

iar daca va fi asa mare grupul se va diviza in doua, in trei, nu eu decid, si nici nu vreau sa dirijez da sigur eu nu am sa merg intr-un grup mai mare de 5-6 motociclete, nui sanatos!mai ales in zona montana si se va intercala grupele la citiva km unul de altul, cu respecatrea unor reguli simple, ca pastrarea pozitiei in grup, pastrarea vitezei de croaziaera nu doar a unui grup ci si a celorlate sa nu de-a unu peste altul, daca e posibilitatea de comunicare intre grupuri e si mai bine, s.a.m.d

 

reinoiesc echipajul din Crisana cu inca un tovaras de drum, am reusit pina la urma sa-l conving :)

si am mai pulsat cu o zi.

asa ca vom pleca din Oradea intr-o miercuri adica 21.05.2008(ora 05:30), traseul care l-am stabilit eu ramine, cu voi restul ne vom intilni in Ghergheni cind va veti intoarce din Buc.

la intrunirea de la Cluj noi vrem sa ajungem cel tirziu vineri seara in cel mai rau caz simbata amiaza(12), motivul: :wink:

:kiss: :) :lol: :lol:

 

voi posta aici si traseul exact voi deschide un topic nou la Bihor, cu invitatie deschisa pentru cei care doresc sa se alature nu numai din Oradea, oricum voi scrie si ceteva reguli, cei care se abat vor merge pe alt drum, nu vreau sa fac pe grozavul, da in primul rind e siguranta mea si a celorlati si daca cineva nu percepe mesajul, il voi ruga sa-si asume risurile pe cont propriu sau cel putin departe de mine...da nu cu mine,punct, am spus-o! :lol:

voi posta traseul. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu pe 16.05.2008 am zis ca sa ne intalnim la BV vedem cati suntem si stabilim anumite lucruri asa de siguranta, oricum nu prea cred ca o sa fim multi, iar parerea mea e ca daca suntem in grup o sa fim usor sesizati in trafic si poate asa o sa fim si respecati de meseriasii astia din conserve!Oricum eu zic ca la BV se fac niste reguli simple si usor de retinut!Am sa propun in fata sa fie un om cu experienta asa de siguranta si pastrat o viteza tolerabila de mers si pentru incepatori si eu zic ca cei care vor avea curaj sa faca pasul vor fii cei care vor cu adevarat sa faca plimbarea asta!Oricum eu ca incepator am sa risc ca si asa numa o viata am si macar pe asta sa o traiesc asa cum imi place!

Si mas oyama mai astept opiniile pe topic ah si sa nu uit ca e bine venit colegu' tau;si te rog nu le impartii in zece, ca o sa ne complicam prea mult si nu stiu ce o sa iasa..

Numa bine si RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu pe 16.05.2008 am zis ca sa ne intalnim la BV vedem cati suntem si stabilim anumite lucruri asa de siguranta, oricum nu prea cred ca o sa fim multi, iar parerea mea e ca daca suntem in grup o sa fim usor sesizati in trafic si poate asa o sa fim si respecati de meseriasii astia din conserve!Oricum eu zic ca la BV se fac niste reguli simple si usor de retinut!Am sa propun in fata sa fie un om cu experienta asa de siguranta si pastrat o viteza tolerabila de mers si pentru incepatori si eu zic ca cei care vor avea curaj sa faca pasul vor fii cei care vor cu adevarat sa faca plimbarea asta!Oricum eu ca incepator am sa risc ca si asa numa o viata am si macar pe asta sa o traiesc asa cum imi place!

Si mas oyama mai astept opiniile pe topic ah si sa nu uit ca e bine venit colegu' tau;si te rog nu le impartii in zece, ca o sa ne complicam prea mult si nu stiu ce o sa iasa..

Numa bine si RESPECT!!!

 

 

Lord-ule,tu chiar ai mare curaj_Daca un incepator organizeaza asa ceva cu incepatori,aici ai dreptate:este un risc pe care ti-l asumi_Dar,parerea mea:risca doar tu_Nu-i baga si pe altii care poate n-au habar_Daca de la inceput consideri ca este un risc,las-o balta_Sunt multe alte feluri de a te da cu motorul_Dar,chiar asa_De ce sa risti?_Ce vrei sa castigi?_Spui ca o viata ai_Traieste-o cum vrei,dar nu strica viata altora_Daca tot vom muri,ce mai conteaza cum?(parerea ta)_Dar ce este mai important:conteaza cand(parerea mea)_Cu respect si fara suparare"MC"_

 

P.S.-daca ai ceva off-topic,intra pe frecventa de rezerva,ca ne ia de urechi nenea thomas_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lord-ule,tu chiar ai mare curaj_Daca un incepator organizeaza asa ceva cu incepatori,aici ai dreptate:este un risc pe care ti-l asumi_Dar,parerea mea:risca doar tu_Nu-i baga si pe altii care poate n-au habar_Daca de la inceput consideri ca este un risc,las-o balta_Sunt multe alte feluri de a te da cu motorul_Dar,chiar asa_De ce sa risti?_Ce vrei sa castigi?_Spui ca o viata ai_Traieste-o cum vrei,dar nu strica viata altora_Daca tot vom muri,ce mai conteaza cum?(parerea ta)_Dar ce este mai important:conteaza cand(parerea mea)_Cu respect si fara suparare"MC"_

 

P.S.-daca ai ceva off-topic,intra pe frecventa de rezerva,ca ne ia de urechi nenea thomas_

Ok!Am notat parerea ta, oricum nu dau inapoi, numa daca ma strica astia de la lucru dar si asa sigur nu ma las!Iar cu privire la statul in umbra nu prea imi place si de aceea imi place senzatia de a mere in turma! :wink: Numa bine si sa avem parte de multa sanatate ca pe restul le facem noi!

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 11:12 -------------</small><br/>

Ahoi tuturor!

Am revenit cu niste noutati!M-am apucat de facut traseele pe bucati si am sa le postez:

In data de 17.05.2008 va fi urmatorul traseu

Brasov - Sf.Gheorghe - Baile Tusnad (cine doreste putem stationa si aici macar jumate de ora) - Lacul Sf Ana (stationare o ora) - Miercurea Ciuc - Odorhei - Praid (stationare o ora sau mai mult daca doriti sa intram la salina sub pamant) - Gheorgheni

 

Distanta 250 km

Timp estimativ 7 h rotunjit

Drum Bun cam 50% si Foarte Bun 50%!

 

Iar seara daca doriti stam la o bere la barul motociclistilor din Gheorgheni!

post-25613-1203153127_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok!Am notat parerea ta, oricum nu dau inapoi, numa daca ma strica astia de la lucru dar si asa sigur nu ma las!Iar cu privire la statul in umbra nu prea imi place si de aceea imi place senzatia de a mere in turma! :wink: Numa bine si sa avem parte de multa sanatate ca pe restul le facem noi!

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 11:12 -------------</small><br/>

Ahoi tuturor!

Am revenit cu niste noutati!M-am apucat de facut traseele pe bucati si am sa le postez:

In data de 17.05.2008 va fi urmatorul traseu

Brasov - Sf.Gheorghe - Baile Tusnad (cine doreste putem stationa si aici macar jumate de ora) - Lacul Sf Ana (stationare o ora) - Miercurea Ciuc - Odorhei - Praid (stationare o ora sau mai mult daca doriti sa intram la salina sub pamant) - Gheorgheni

 

Distanta 250 km

Timp estimativ 7 h rotunjit

Drum Bun cam 50% si Foarte Bun 50%!

 

Iar seara daca doriti stam la o bere la barul motociclistilor din Gheorgheni!

 

 

Vezi ca ai cam incurcat borcanele_Daca veniti de la Sf Ghe de ce-i duci pe oameni la Tusnad Bai dupa care sa-i intorci la Bixad sa-i duci la Sf Ana_Nu este mai simplu ca de la Sf Ghe sa mergeti mai intai la Sf Ana_Bixad este intre Sf Ghe si Tusnad Bai(pt cei care nu cunosc-din Bixad sa face la dreapta din soseaua principala aprox 15 km care numa' drum de chopere nu e)_Ai uitat ca de la Sf Ghe pana la M Ciuc sunt multe localitati si este plin de radare?_Daca sunteti incepatori si cu chopere viteza medie va fi 50km/h_Asta inseamna ca pe 250km, 5h veti face numai daca mergeti_La cat este de prost drumul pana la Sf Ana,dus intors veti face cam 45-50 min_Cu o ora de stat acolo fac aproape 2h_Cu 5 de la drum=7_Daca mai stati 30min la Tusnad Bai si cel putin o ora la Praid,fac 1.30h_Cu 7 de pana acum=8,30_Le spui oamenilor ca seara ii duci la o bere_Pe banii cui,nu este important_Nu ar trebui sa le spui si unde vor manca si unde vor dormi?_Inca nu am inteles:plimbarea incepe de la Brasov?_Acesta este sectorul de care te ocupi tu?_Cred ca m-am prins-vrei sa te umfli in"cilindri"prin oraselul tau drag_TU CHIAR ESTI INCEPATOR ! (si din nefericire pt tine,nici nu vrei sa recunosti)_OMULE,una e in fata calculatorului si alta sa organizezi ceva si sa umbli cu oamenii dupa tine_Roaga-te sa nu fie incidente si sa nu ploua_Ca de haos nu vei duce lipsa_Cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, lordule! vin sigur! vorba ta, doar daca se intimpla ceva la munca si nu se va putea (proportie de 5% sa se intimple).. excursia este misto!.. lasa'i pe circotasi sa ciriie!! oricum, miine (duminica) voi face traseul miercurea ciuc - brasov cu masina, pentru o prima evaluare (chiar am treaba pe acolo, asa ca profit pentru a vedea dinainte ce ne vei arata!!..:-))..)

deci, in principiu, pe 16.05, ne vedem la brasov!! :kiss: sa :wink: ...

seara frumoasa

 

 

Ok!Am notat parerea ta, oricum nu dau inapoi, numa daca ma strica astia de la lucru dar si asa sigur nu ma las!Iar cu privire la statul in umbra nu prea imi place si de aceea imi place senzatia de a mere in turma! :) Numa bine si sa avem parte de multa sanatate ca pe restul le facem noi!

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 11:12 -------------</small><br/>

Ahoi tuturor!

Am revenit cu niste noutati!M-am apucat de facut traseele pe bucati si am sa le postez:

In data de 17.05.2008 va fi urmatorul traseu

Brasov - Sf.Gheorghe - Baile Tusnad (cine doreste putem stationa si aici macar jumate de ora) - Lacul Sf Ana (stationare o ora) - Miercurea Ciuc - Odorhei - Praid (stationare o ora sau mai mult daca doriti sa intram la salina sub pamant) - Gheorgheni

 

Distanta 250 km

Timp estimativ 7 h rotunjit

Drum Bun cam 50% si Foarte Bun 50%!

 

Iar seara daca doriti stam la o bere la barul motociclistilor din Gheorgheni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj pt dl motociclist YOGI_Eu chiar stiu ce spun cu privire la traseu,spre deosebire de tine care te deplasezi pt "o prima evaluare"_I-am promis lui thomas ca ma voi abtine de la un anumit gen de exprimari_Dar daca sunt provocat..._Fie_Eu nu am "ciriit" stimabile_Oricine isi poate da seama ca am vorbit cat se poate de serios in legatura cu traseul_Nu te du la Sf Ana ca drumul este acoperit de zapada si nu-l vei "evalua" corect_Cu mesajul tau am mai tras o concluzie:la asa organizator,asa "turisti"_Nu sunt convins ca vreau,dar ti-as dori un radar,sa te puna putin pe ganduri_Ai grija_Politistii din zona in care te deplasezi cam dau si amenzi si puncte_Spre deosebire de cei din alte zone,unde o mai scoatem cumva_Mi-a placut chestia cu ciriit-ul,de aceea ma simt dator sa te apreciez si eu:sunt convins ca poza de sub user-ul tau te reprezinta_Succes la evaluari_Cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ai cam incurcat borcanele_Daca veniti de la Sf Ghe de ce-i duci pe oameni la Tusnad Bai dupa care sa-i intorci la Bixad sa-i duci la Sf Ana_Nu este mai simplu ca de la Sf Ghe sa mergeti mai intai la Sf Ana_Bixad este intre Sf Ghe si Tusnad Bai(pt cei care nu cunosc-din Bixad sa face la dreapta din soseaua principala aprox 15 km care numa' drum de chopere nu e)_Ai uitat ca de la Sf Ghe pana la M Ciuc sunt multe localitati si este plin de radare?_Daca sunteti incepatori si cu chopere viteza medie va fi 50km/h_Asta inseamna ca pe 250km, 5h veti face numai daca mergeti_La cat este de prost drumul pana la Sf Ana,dus intors veti face cam 45-50 min_Cu o ora de stat acolo fac aproape 2h_Cu 5 de la drum=7_Daca mai stati 30min la Tusnad Bai si cel putin o ora la Praid,fac 1.30h_Cu 7 de pana acum=8,30_Le spui oamenilor ca seara ii duci la o bere_Pe banii cui,nu este important_Nu ar trebui sa le spui si unde vor manca si unde vor dormi?_Inca nu am inteles:plimbarea incepe de la Brasov?_Acesta este sectorul de care te ocupi tu?_Cred ca m-am prins-vrei sa te umfli in"cilindri"prin oraselul tau drag_TU CHIAR ESTI INCEPATOR ! (si din nefericire pt tine,nici nu vrei sa recunosti)_OMULE,una e in fata calculatorului si alta sa organizezi ceva si sa umbli cu oamenii dupa tine_Roaga-te sa nu fie incidente si sa nu ploua_Ca de haos nu vei duce lipsa_Cu respect si fara suparare"MC"_

Apropo daca vrei sa faci ceva, fa ceva constructiv HELP US! :lol: Daca nu hai sa te fac sa intelegi si tu draga mica carcaotasu' lui taticu' :lol: Pai poate vrea careva sa vada Tusnad Bai :kiss: ?! Si de la Bixad la Tusnad Bai e de mers maxim 15 minute in cele mai rele conditii (PLOAIE NINSOARE TORNADE :) ), si de la Tusnad ne intarcem la Bixad ca sa merem la lacu Sfanta Ana, recunosc ca e un pic rau drumul dar aia nu inseamna ca nu se poate mere! De la Lacul Sf Ana o luam spre Miercurea Ciuc si nu tre sa te intorci inapoi pe la Bixad ca mai este un drum care este foarte bun proaspat facut si daca ar fi sa fie cu doua ore mai lunga calatorie tot nu e de plans dupa ce o sa vada cat de frumoasa e zona nu cred ca o sa se planga nimeni! In al doilea rand daca oamenii vor sa doarma e plin de campinguri aici langa Gheorgheni spre lacu rosu numa chef sa stai sa ai in plus sunt vreo 10 restaurante si nu sunt scumpe deci numa de foame nu mor oamenii!Si in ultimul rand stiu ca mai ai draga mosule in traista niste intrebari hai intreaba-ma!Altfel eu fac asta din placere nu cer nici un ban, nimic.....pur si simplu vreau o sa fac o plinbare cu o gasca care are aceeasi pasiune ca mine si anume MOTOCICLISMUL.......deci zici prezent la TURA motocarcotasule????, sau iti bagi coada intre picioare si fugi?RESPECT Carcatos mic si poate ne aduci si niste bebeluse daca vrei desigur! :)

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:46 -------------</small><br/>

Mesaj pt dl motociclist YOGI_Eu chiar stiu ce spun cu privire la traseu,spre deosebire de tine care te deplasezi pt "o prima evaluare"_I-am promis lui thomas ca ma voi abtine de la un anumit gen de exprimari_Dar daca sunt provocat..._Fie_Eu nu am "ciriit" stimabile_Oricine isi poate da seama ca am vorbit cat se poate de serios in legatura cu traseul_Nu te du la Sf Ana ca drumul este acoperit de zapada si nu-l vei "evalua" corect_Cu mesajul tau am mai tras o concluzie:la asa organizator,asa "turisti"_Nu sunt convins ca vreau,dar ti-as dori un radar,sa te puna putin pe ganduri_Ai grija_Politistii din zona in care te deplasezi cam dau si amenzi si puncte_Spre deosebire de cei din alte zone,unde o mai scoatem cumva_Mi-a placut chestia cu ciriit-ul,de aceea ma simt dator sa te apreciez si eu:sunt convins ca poza de sub user-ul tau te reprezinta_Succes la evaluari_Cu respect si fara suparare"MC"_

Stii ce imi place la tine?Ca esti un carcotas mic :lol: :lol: si ma mira faptul cat efort depui ca sa dezbini (amu' nu te supara pe mine dar cu siguranta avem nevoie de unu ca tine :lol: )pe mine cel putin ma motivezi si mai tare!PACE :wink:!Sau mai facem o rubrica ca si in HR si CV?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciiir, ciiir, ciiir...., motocircotasule.... :wink: ...bem o bere, de control si fara alcool, miine, la baile tusnad???....da, poza de sub user ma caracterizeaza.... :kiss:

 

 

Mesaj pt dl motociclist YOGI_Eu chiar stiu ce spun cu privire la traseu,spre deosebire de tine care te deplasezi pt "o prima evaluare"_I-am promis lui thomas ca ma voi abtine de la un anumit gen de exprimari_Dar daca sunt provocat..._Fie_Eu nu am "ciriit" stimabile_Oricine isi poate da seama ca am vorbit cat se poate de serios in legatura cu traseul_Nu te du la Sf Ana ca drumul este acoperit de zapada si nu-l vei "evalua" corect_Cu mesajul tau am mai tras o concluzie:la asa organizator,asa "turisti"_Nu sunt convins ca vreau,dar ti-as dori un radar,sa te puna putin pe ganduri_Ai grija_Politistii din zona in care te deplasezi cam dau si amenzi si puncte_Spre deosebire de cei din alte zone,unde o mai scoatem cumva_Mi-a placut chestia cu ciriit-ul,de aceea ma simt dator sa te apreciez si eu:sunt convins ca poza de sub user-ul tau te reprezinta_Succes la evaluari_Cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo daca vrei sa faci ceva, fa ceva constructiv HELP US! :lol: Daca nu hai sa te fac sa intelegi si tu draga mica carcaotasu' lui taticu' :lol: Pai poate vrea careva sa vada Tusnad Bai :kiss: ?! Si de la Bixad la Tusnad Bai e de mers maxim 15 minute in cele mai rele conditii (PLOAIE NINSOARE TORNADE :) ), si de la Tusnad ne intarcem la Bixad ca sa merem la lacu Sfanta Ana, recunosc ca e un pic rau drumul dar aia nu inseamna ca nu se poate mere! De la Lacul Sf Ana o luam spre Miercurea Ciuc si nu tre sa te intorci inapoi pe la Bixad ca mai este un drum care este foarte bun proaspat facut si daca ar fi sa fie cu doua ore mai lunga calatorie tot nu e de plans dupa ce o sa vada cat de frumoasa e zona nu cred ca o sa se planga nimeni! In al doilea rand daca oamenii vor sa doarma e plin de campinguri aici langa Gheorgheni spre lacu rosu numa chef sa stai sa ai in plus sunt vreo 10 restaurante si nu sunt scumpe deci numa de foame nu mor oamenii!Si in ultimul rand stiu ca mai ai draga mosule in traista niste intrebari hai intreaba-ma!Altfel eu fac asta din placere nu cer nici un ban, nimic.....pur si simplu vreau o sa fac o plinbare cu o gasca care are aceeasi pasiune ca mine si anume MOTOCICLISMUL.......deci zici prezent la TURA motocarcotasule????, sau iti bagi coada intre picioare si fugi?RESPECT Carcatos mic si poate ne aduci si niste bebeluse daca vrei desigur! :)

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:46 -------------</small><br/>

Stii ce imi place la tine?Ca esti un carcotas mic :lol: :lol: si ma mira faptul cat efort depui ca sa dezbini (amu' nu te supara pe mine dar cu siguranta avem nevoie de unu ca tine :lol: )pe mine cel putin ma motivezi si mai tare!PACE :wink:!Sau mai facem o rubrica ca si in HR si CV?!

 

 

Asa este_PACE !_In sfarsit undeva ai nimerit-o_O faci din placere_Felicitari_Am mai spus si repet:cand cineva spune ca face orice sa-si atinga scopul,il ocolesc_De aceea,voi alege Grecia_Sincer,va doresc timp frumos,distractie la maximum_Aveti grija de voi,de pasagerii vostri,de ceilalti participanti la trafic_Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este_PACE !_In sfarsit undeva ai nimerit-o_O faci din placere_Felicitari_Am mai spus si repet:cand cineva spune ca face orice sa-si atinga scopul,il ocolesc_De aceea,voi alege Grecia_Sincer,va doresc timp frumos,distractie la maximum_Aveti grija de voi,de pasagerii vostri,de ceilalti participanti la trafic_Bafta!

Multumesc! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este_PACE !_In sfarsit undeva ai nimerit-o_O faci din placere_Felicitari_Am mai spus si repet:cand cineva spune ca face orice sa-si atinga scopul,il ocolesc_De aceea,voi alege Grecia_Sincer,va doresc timp frumos,distractie la maximum_Aveti grija de voi,de pasagerii vostri,de ceilalti participanti la trafic_Bafta!

Multumesc! :wink: GRECIA?????????? IT SUCK i hate hot sun !More ICE for me! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca si in grecia va fi super...sa bagi niste poze la intoarcere, circo, please... si sa stii ca si :wink: noi te iubim.... :kiss:

 

Asa este_PACE !_In sfarsit undeva ai nimerit-o_O faci din placere_Felicitari_Am mai spus si repet:cand cineva spune ca face orice sa-si atinga scopul,il ocolesc_De aceea,voi alege Grecia_Sincer,va doresc timp frumos,distractie la maximum_Aveti grija de voi,de pasagerii vostri,de ceilalti participanti la trafic_Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOVE LOVE LOVE.......it KILL'S US ALL! :)

 

--- Mesaj completat în 17 Feb 2008 00:36 -------------

cred ca si in grecia va fi super...sa bagi niste poze la intoarcere, circo, please... si sa stii ca si :wink: noi te iubim.... :kiss:

Si bun venit Ursuletule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: buna dimineata...si bine v'am gasit!!...ne vedem pe 16.05

Ok! :ok: Oricum mai incolo fac o noua lista de doritori!

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 23:24 -------------</small><br/>NEXT STEP! :huh:

Propun pe data de 18.05.2008 sa facem urmatorul traseu:

Gheorgheni-Lacu Rosu-Bicaz Chei-Bicaz(oras)-Poiana Teiului-Tulghes-Boresc-Toplita-Gheorgheni

Total 190 km

Oricum sunt multe de vazut in zona!

Iar in seara de de 18.05.2008 se doarme la Gheorgheni (la alegere cort sau cabanutie km4)

Dupa care in data de 19.05.2008 cu plecare pe la 10.00 cel tarziu spre Bistrita-Vatra Dornei (revin cu date ulterior)

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 00:53 -------------</small><br/>

 

A III-a bucatA! ;) Pentru data de 19.05.2008

Gheogheni-Toplita-Deda-Reghin-Saratel-Bistrita-Vatra Dornei!

Cazare sunt campinguri si cabanute (info de la domnul Bruja Andrei)

Durata calatorie in jur de 5-6 ore!

Distanta 240 de km!

Numa bine! :huh:

post-25613-1203369764_thumb.jpg

post-25613-1203461529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect, ICE LORD...o buna bucata vom merge impreuna si pe 18.05, inseamna..

sugestii: 1. mai fa o data lista cu eventualii participanti..

2. fa pentru fiecare oprire (fiecare seara) o estimare a costurilor (este un aspect care s'ar putea sa intereseze pe multi.

:)

 

Ok! :jump: Oricum mai incolo fac o noua lista de doritori!

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 23:24 -------------</small><br/>NEXT STEP! :P

Propun pe data de 18.05.2008 sa facem urmatorul traseu:

Gheorgheni-Lacu Rosu-Bicaz Chei-Bicaz(oras)-Poiana Teiului-Tulghes-Boresc-Toplita-Gheorgheni

Total 190 km

Oricum sunt multe de vazut in zona!

Iar in seara de de 18.05.2008 se doarme la Gheorgheni (la alegere cort sau cabanutie km4)

Dupa care in data de 19.05.2008 cu plecare pe la 10.00 cel tarziu spre Bistrita-Vatra Dornei (revin cu date ulterior)

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 00:53 -------------</small><br/>

 

A III-a bucatA! :D Pentru data de 19.05.2008

Gheogheni-Toplita-Deda-Reghin-Saratel-Bistrita-Vatra Dornei!

Cazare sunt campinguri si cabanute (info de la domnul Bruja Andrei)

Durata calatorie in jur de 5-6 ore!

Distanta 240 de km!

Numa bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua lista de participanti

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

Kinzo 2004 10 zile

dark_alinutza 2-3 zile (primul weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

Qaz Cat esti dispus sa vii?

metalstian 10 zile! (In principiu!)

iboboc pe 25.05

beculetz16 (ar fi dispus)

yogi (primul weekend)

 

Astept si eu ajutor (info cazare brasov si zona moldova dobrogea si pe langa bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O NOUA REACTUALIZARE DE TRASEU SI CALCULE!

 

Ruta aceasta ar fi:

 

Brasov(cei care vin din sud sunt asteptati aici)-Sf.Gheorghe-Tusnad-Lacul Sfanta Ana-Miercurea Ciuc-Odorhei-Praid-

-Gheorgheni(presupun ca se vor alatura aici cei din Moldova)-Lacu Rosu-Cheile Bicazului-Poiana Teiului-Borsec-Toplita-Gheorgheni-

-Toplita-Deda-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava-Iasi-Vaslui-Galati-Tulcea-Vama Veche-Constanta-Medgidia-Fetesti-

-Bucuresti-Ploiesti-Sinaia-Brasov(OPLTIONAL - se merge la Cluj la intalnire)

 

Distanta si consum mediu:

 

1885km cu un consum mediu calculat la 6l/100km rotunjit pentru rezerva ar fii 120L care costa 480 RON rotunjit!

 

Data propusa de plecare : 16.05.2008 pana si data sosirii 24.05.2008

 

 

 

Activitati intre date:

 

16.05.2008(Brasov - loc de intalnire si campare peste noapte - rog info despre campare sau cazare in zona Brasov)

 

16-17.05.2008 (Brasov cu plecare in data de 17.05 ora 09-10.00)

 

17.05.2008 (traseu Brasov-Baile Tusnad-Lacul Sf.Ana[stationare 1 ora]-M.Ciuc-Odorhei-Praid[stationare 1 ora]

Praid-Gheorgheni)

Distanta 250 km

Consum 15L "rotunjit" medie de 6L/100 de km

Cost 60 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

17-18.05.2008 (campare Gheorgheni Km4 - cort si cabanute[cabanute la 20-30 ron pe noapte] plecare in data de 18.05 ora 09-10.00)

 

18.05.2008 (plimbare Gheorgheni-Lacu Rosu-Bicaz Chei-Poiana Teiului-Borsec-Toplita-Gheorgheni)

Distanta 200 Km

Consum 12L medie de 6L/100km

Cost 48 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

18-19.05.2008 (campare Gheorgheni Km4 - cort si cabanute[cabanute la 20-30 ron pe noapte] plecare in data de 19.05 ora 09-10.00)

 

19.05.2008 (traseu Gheorgheni-Toplita-Reghin(Deda)-Bistrita-Vatra Dornei)

Distanta 240 km

Consum 14L medie de 6L/100km

Cost 56 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

19-20.05.2008 (campare Vatra Dornei plecare in data de 20.05 ora 09-10.00) Multumim domnului Bruja Andrei pentru info!

 

20.05.2008 (traseu Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Suceava-Iasi)

Distanta 245 km

Consum 15L "rotunjit" medie de 6L/100km

Cost 60 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

20-21.05.2008 (campare Iasi - rog info cu privire la locuri de campare sau cazare; 21.05.2008 plecare ora 9-10.00)

 

21.05.2008 (traseu Iasi-Vaslui-Barlad-Galati-Tulcea)

Distanta 300 km

Consum 20 L "rotunjit" medie de 6L/100km

Cost 80 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

21-22.05.2008 (campare Tulcea - rog info cu privire la locuri de campare sau cazare; 22.05.2008 plecare ora 09-10)

 

22.05.2008 (traseu Tulcea-Constanta-Vama Veche)

Distanta 185 km

Consum 12L "rotunjit" medie de 6L/100km

Cost 48 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

22-23.05.2008 (campare Vama Veche - rog info cu privire la locuri de campare sau cazare; 23.05.2008 plecare ora 09-10)

 

23.05.2008 (traseu Vama Veche-Constanta-Medgidia-Fetesti-Bucuresti)

Distanta 300 km

Consum 20 L "rotunjit" medie de 6L/100km

Cost 80 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

23-24.05.2008 (campare pe langa Bucuresti - rog info cu privire la locuri de campare sau cazare; 24.05.2008 plecare ora 09-10)

 

24.05.2008 (traseu Bucuresti-Ploiesti-Campina-Sinaia-Brasov)

Distanta 165 km

Consum 11L "rotunjit" medie de 6l/100km

Cost 44 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

TOTAL KM = 1885 Km

BENZINA L = 120 Litri

COST BENZINA = 480 RON

 

 

OPTIONAL

 

Iar de la Brasov doritorii pot merg la Cluj la intalnire

Distanta 275 km

Consum 17L "rotunjit" medie de 6l/100km

Cost 68 RON (Benzina de 98 la 4Ron/1L)

 

 

ASTEPT OPINII,PARERI SI INFO DESPRE POSIBILITATI DE CAZARE IN ZONELE MENTIONATE MAI SUS......

 

RESPECT!

 

 

--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 20:58 -------------

va astept prin zona

Sper sa ne intalnim! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16.05.2008(Brasov - loc de intalnire si campare peste noapte - rog info despre campare sau cazare in zona Brasov)

 

 

Puteti campa in Darste, unde se tine si intalnirea din Brasov. Au si casute pentru cei care nu vor sa stea la cort. Sau mai puteti campa la Reci, la 30 km de Brasov, e destul de fain, puteti face si baie acolo :) si va e aproximativ in drum. Ar mai fi lacul de la Codlea... si cam atat cred.

 

Daca vreti la Reci, iesiti din Brasov spre Targul Secuiesc, iar la intersectia cu drumul de Covansa (este un Petrom acolo) faceti dreapta, treceti de satul Reci, si dupa aproximativ 2 km, pe dreapta este o "Oaza de liniste din confort". Daca vreti la Codlea, iesiti din Brasov spre Sibiu, treceti de Ghimbav, Codlea si la maxim 1km de iesirea din Codlea faceti stanga (e un Lukoil parca acolo) si mergeti prin padura inca vreo 2 km pana ajungeti la lac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...