Sari la conținut

Tura Prin Romania 2200 De Km!


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Foarte tare ideea. Felicitari!

In principiu as merge si eu dar mai destul timp pana la plecare.Daca o sa pot sa-mi iau concediu in perioada respectiva am sa vin si eu cu voi.Totusi gasca e destul de mare si am impresia ca nu o sa ne/va incadrati in timp;motivul e simplu:viteza cu siguranta nu o sa fie mai mare de70 de asta sunt foarte sigur,hai sa zicem cel mult 80,iar dupa primele zile oboseala va fi cel mai mare dusman-fara discutie.

In rest, sper sa merg si eu cu voi.multa bafta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunteti prea multi pentru mers in grup, mai ales ca sunteti incepatori. Studiati articolele despre mersul in grup inainte sa plecati, si eventual despartiti-va in grupuri mai mici, de maxim 5 motoare.

Bai nasolule care esti pa persoana fizica!!!! :wave: Si ma intrebai de ce am bagat articolele si tutorialele alea pentru incepatori pe Tanga, ca "oricum nu le citeste nimeni" :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nasolule care esti pa persoana fizica!!!! :wave: Si ma intrebai de ce am bagat articolele si tutorialele alea pentru incepatori pe Tanga, ca "oricum nu le citeste nimeni" :burnout:

 

Pai pe Tanga nu le citeste nimeni, ca sunt numa betivi acolo. Si in plus... nu bagase-i sursa de unde le-ai luat :crack:

 

Asa ca.. nasoalo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe Tanga nu le citeste nimeni, ca sunt numa betivi acolo. Si in plus... nu bagase-i sursa de unde le-ai luat :lol:

 

Asa ca.. nasoalo :crack:

Gheistule! Iar tastezi de sub masa pha?? :burnout: Sa-ti zic ceva de gatu' stii tu cui??? :crack: :wave:

 

Sac sac sac, nu-mi poti da uarn ca nu esti pe tarlaua ta la "Brashov" acolo-shea :lol:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e si frica sa intreb ce e aia "gheist" ... In alta ordine de idei, sfaturile voastre au fost binevenite si vor fi luate in considerare. Iar discutia asta e offtopic si nu prea are ce cauta aici.

Ai dreptate :wave: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti campa in Darste, unde se tine si intalnirea din Brasov. Au si casute pentru cei care nu vor sa stea la cort. Sau mai puteti campa la Reci, la 30 km de Brasov, e destul de fain, puteti face si baie acolo :lol: si va e aproximativ in drum. Ar mai fi lacul de la Codlea... si cam atat cred.

 

Daca vreti la Reci, iesiti din Brasov spre Targul Secuiesc, iar la intersectia cu drumul de Covansa (este un Petrom acolo) faceti dreapta, treceti de satul Reci, si dupa aproximativ 2 km, pe dreapta este o "Oaza de liniste din confort". Daca vreti la Codlea, iesiti din Brasov spre Sibiu, treceti de Ghimbav, Codlea si la maxim 1km de iesirea din Codlea faceti stanga (e un Lukoil parca acolo) si mergeti prin padura inca vreo 2 km pana ajungeti la lac.

Multumesc mult de info raman dator! :crack:

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 22:17 -------------

Foarte tare ideea. Felicitari!

In principiu as merge si eu dar mai destul timp pana la plecare.Daca o sa pot sa-mi iau concediu in perioada respectiva am sa vin si eu cu voi.Totusi gasca e destul de mare si am impresia ca nu o sa ne/va incadrati in timp;motivul e simplu:viteza cu siguranta nu o sa fie mai mare de70 de asta sunt foarte sigur,hai sa zicem cel mult 80,iar dupa primele zile oboseala va fi cel mai mare dusman-fara discutie.

In rest, sper sa merg si eu cu voi.multa bafta!!!!

Ahoi!Multumesc de felicitare! Personal am vrut sa fac o plimbare dar cu ajutorul celor care sunt participanti a iesit ceva destul de frumos si interesant momentan pe hartie; si sper ca sa iasa ceva frumos si la momentul respectiv!Oricum 5-6 persoane sunt dispuse sa faca toata calatoria, deci multi sigur nu o sa fim per total, dar mai e mult pana in mai (aici te-am luat si pe tine in considerare) iar cu privire la nesiguranta prezentarii stai linistit ca nu esti singurul presat de "forte" care nu depind de tine, toti ne chinuim sa facem rost de concediu si alea alea...... :crack:

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 22:21 -------------

Bai nasolule care esti pa persoana fizica!!!! :wave: Si ma intrebai de ce am bagat articolele si tutorialele alea pentru incepatori pe Tanga, ca "oricum nu le citeste nimeni" :burnout:

Ne mai uitam peste ele stai linistita(desi poate le rasfoim numa :lol: ).......oricum nu vreau sa fiu ca magarul in ceata! :lol:

 

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 22:26 -------------
Participanti per total 21 (in principiu)

 

Participanti:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

metalstian 10 zile (In principiu!)

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

dark_alinutza 2-3 zile (primul sau al doilea weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)?

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

iboboc pe 25.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iasi se rezolva cu cazarea... casute sau corturi, la ciric - un loc de agrement aproape de iasi (spre aeroport, vreo 2 km de iesirea din iasi)... sau la letcani (casute plus corturi), unde s'a tinut intilnirea de anul trecut... sau...mai gasim variante..

:burnout:

 

--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 00:32 -------------

in iasi se rezolva cu cazarea... casute sau corturi, la ciric - un loc de agrement aproape de iasi (spre aeroport, vreo 2 km de iesirea din iasi)... sau la letcani (casute plus corturi), unde s'a tinut intilnirea de anul trecut... sau...mai gasim variante..

:wave:

a propos...vin la intilnirea de pe 16, de la brasov...deci semnul intrebarii dispare.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iasi se rezolva cu cazarea... casute sau corturi, la ciric - un loc de agrement aproape de iasi (spre aeroport, vreo 2 km de iesirea din iasi)... sau la letcani (casute plus corturi), unde s'a tinut intilnirea de anul trecut... sau...mai gasim variante..

:burnout:

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 00:32 -------------</small><br/>

a propos...vin la intilnirea de pe 16, de la brasov...deci semnul intrebarii dispare.. :crack:

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trece-ma si pe mine pe lista de participanti.

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 15:17 -------------</small><br/>trece-ma si pe mine pe lista de participanti. foarte posibil o sa vin insotit de o fata, novice 100% cu carnet si motor de anu asta.

 

Actualizare participanti:

 

Participanti:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

metalstian 10 zile (In principiu!)

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Zsak, Pal_chop, Exorcist)

dark_alinutza 2-3 zile (primul sau al doilea weekend)

mas oyama 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

dr_moleu 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

iboboc pe 25.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

:burnout: Si bun venit!Te rog sa mentionezi durata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trece-ma si pe mine pe lista de participanti.

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 15:17 -------------</small><br/>trece-ma si pe mine pe lista de participanti. foarte posibil o sa vin insotit de o fata, novice 100% cu carnet si motor de anu asta.

 

 

misto poza_daca se lasa cu deastea,parca as veni si eu la tura voastra_iti dai seama:2.200 km!_dar nu inteleg bine:persoana in negru este clar ca este o femeie_cea in alb esti cumva tu?_cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto poza_daca se lasa cu deastea,parca as veni si eu la tura voastra_iti dai seama:2.200 km!_dar nu inteleg bine:persoana in negru este clar ca este o femeie_cea in alb esti cumva tu?_cu respect si fara suparare"MC"_

 

pai io nu mai umblu decat cu motocicliste, asa ca te pot pune in tema cu persoana in negru, care evident are alte pasiuni decat motociclismul. chiar nu trebuie sa fugi 2200 de k dupa ea :wave:

 

si...p-astalalta motociclista care vine cu noi n-o atingi ca iese cu :burnout: sa vezi numa ce cb rosu frumusel i-am luat :crack:

 

inca nu stiu exact cum voi sta cu timpul, dar am de gand cam o saptamana sa fiu pe roti la plimbarica cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

si felicitari pentru initiativa :crack:

Vreau sa va atrag atentia ca pe traseul Bistrita - Vatra Dornei - Cimpulung Moldovenesc - Suceava (E576) soseaua este intr-o stare deplorabila - astfaltul este foarte deteriorat (in special in judetul Suceava)- se lucreaza la "modernizare", si viteza de croaziera va fi redusa.

O varianta ar fi ca din Cimpulung Moldovenesc sa faceti dreapta spre Radauti (pasul 3 movile si apoi pasul Palma) pe unde peisajul este superb, astfaltul este impecabil, obiective de vizitat existente (manastirile Moldovita, Sucevita, Bogdana, cetatea de scaun a Sucevei), locuri de servit masa :burnout: si de campat intr-o multime de pensiuni (Moldovita - Sucevita)

satisfactie garantata

 

Este pacat sa colindati Moldova si sa nu va linistiti sufletul la manastirile din codrii Bucovinei

 

alexs

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai io nu mai umblu decat cu motocicliste, asa ca te pot pune in tema cu persoana in negru, care evident are alte pasiuni decat motociclismul. chiar nu trebuie sa fugi 2200 de k dupa ea :lol:

 

si...p-astalalta motociclista care vine cu noi n-o atingi ca iese cu :crack: sa vezi numa ce cb rosu frumusel i-am luat :lol:

 

inca nu stiu exact cum voi sta cu timpul, dar am de gand cam o saptamana sa fiu pe roti la plimbarica cu voi.

Ma bucur ca sunt si motocicliste cu chef de mers!Oricum mai sunt inca vreo doua fete care doresc sa participe, asa ca nu or sa fie singure pintre atatia "baieti rai"! :lol: Sper sa ne vedem pe drum cu bine!

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 22:45 -------------

salutare,

si felicitari pentru initiativa :lol:

Vreau sa va atrag atentia ca pe traseul Bistrita - Vatra Dornei - Cimpulung Moldovenesc - Suceava (E576) soseaua este intr-o stare deplorabila - astfaltul este foarte deteriorat (in special in judetul Suceava)- se lucreaza la "modernizare", si viteza de croaziera va fi redusa.

O varianta ar fi ca din Cimpulung Moldovenesc sa faceti dreapta spre Radauti (pasul 3 movile si apoi pasul Palma) pe unde peisajul este superb, astfaltul este impecabil, obiective de vizitat existente (manastirile Moldovita, Sucevita, Bogdana, cetatea de scaun a Sucevei), locuri de servit masa :wave: si de campat intr-o multime de pensiuni (Moldovita - Sucevita)

satisfactie garantata

 

Este pacat sa colindati Moldova si sa nu va linistiti sufletul la manastirile din codrii Bucovinei

 

alexs

 

:crack:

Bun venit in primul rand!O sa luam in considerare si varianta ta, dar deocamdata trebuie sa studiez alternativa aceasta, oricum am sa analizez ruta propusa de tine totul ca sa ne incadram in timp pentru ca totul sa nu fie obositor si plictisitor! Oricum in Harghita am ales ruta cu cele mai bune drumuri desi o sa fie o portiune un pic rea dar nu e jale se poate merge, dar pana la data cand va avea loc iesirea poate mai fac astia drumul :burnout: ! Am sa mai revin cu date cand am sa am timp liber de la munca, ca deocamdata nu mai am nici timp sa dorm calumea! Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai primit ajutor in legatura cu Bacaul??? eu sunt incepator in ale moto pe un cbr de 125 deci nu stiu prea multe dar fac tot posibilu sa te ajut....... Adrian ma numesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai primit ajutor in legatura cu Bacaul??? eu sunt incepator in ale moto pe un cbr de 125 deci nu stiu prea multe dar fac tot posibilu sa te ajut....... Adrian ma numesc

Din pacate traseul sa modificat!Nu o sa mai trecem pe la Bacau!Citeste topicul te rog si ai sa vezi de ce!

Oricum multumesc de ajutor! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai io nu mai umblu decat cu motocicliste, asa ca te pot pune in tema cu persoana in negru, care evident are alte pasiuni decat motociclismul. chiar nu trebuie sa fugi 2200 de k dupa ea :cheers:

 

si...p-astalalta motociclista care vine cu noi n-o atingi ca iese cu :cheers: sa vezi numa ce cb rosu frumusel i-am luat :wave:

 

inca nu stiu exact cum voi sta cu timpul, dar am de gand cam o saptamana sa fiu pe roti la plimbarica cu voi.

 

 

salut_in sfarsit gasesc un motociclist cu simtul umorului_bravo dom'le_dupa cum vad ,la tine este promotie:platesti doua,primesti una_multumesc pt oferta,dar eu stiu din experienta ca mai bine vin cu "pachetelul" de acasa,ca-i mai sigur_la cea de-a doua nu m-as baga daca iese cu cafteala_tine-o pt lordul ca zicea ca a facut box sau arte martiene,nu stiu exact_cu respect si fara suparare"MC"_

 

P.S.-salut lordule_stiu ca am fost off-topic si te rog sa ma scuzi_nu m-am putut abtine la replica de bun gust a lui ahmed(o fi roman,o fi turc,dar stie de gluma)_lasand la o parte glumele,vad ca ideea ta prinde contur si daca si reuseste,meriti felicitari_cu toate ca tot carcotas voi ramane,sincer,iti doresc sa duci la bun sfarsit ce ai inceput_cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut_in sfarsit gasesc un motociclist cu simtul umorului_bravo dom'le_dupa cum vad ,la tine este promotie:platesti doua,primesti una_multumesc pt oferta,dar eu stiu din experienta ca mai bine vin cu "pachetelul" de acasa,ca-i mai sigur_la cea de-a doua nu m-as baga daca iese cu cafteala_tine-o pt lordul ca zicea ca a facut box sau arte martiene,nu stiu exact_cu respect si fara suparare"MC"_

 

P.S.-salut lordule_stiu ca am fost off-topic si te rog sa ma scuzi_nu m-am putut abtine la replica de bun gust a lui ahmed(o fi roman,o fi turc,dar stie de gluma)_lasand la o parte glumele,vad ca ideea ta prinde contur si daca si reuseste,meriti felicitari_cu toate ca tot carcotas voi ramane,sincer,iti doresc sa duci la bun sfarsit ce ai inceput_cu respect si fara suparare"MC"_

Multam de suportul moral, ce pot sa iti zic, oricat de carcotas ai fii tot, esti bine venit! Iar cu privire la box personal imi place si acuma mai nou m-am reapucat de boxat pentru ca am sac! Asa daca vrei sa iti predau ceva lectii te astept pe la Gheorgheni, iar daca vii la tura ai sa vii cu un pic de stress :cheers:! Numa bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

ma numesc lucian

am un chopper d first bike un royal d 200cc putzin mai mult modificat

as dori sa ma bag si eu in aceasta mica escapada

sunt din tulcea , deci as putea sa va ajut p zona dobrogei

daca reusesc sa iau concediu in perioada aia o sa fiu d la inceput pana la sfarsit cu voi

in legatura cu cazarea si masa din zona o sa ma interesez sa vad p unde e mai convenabil oricum zona tulcea - babadag o cunosc foarte bine

am aproape 14000 km parcusi p 2 rotzi deci cat d cat am ceva experientza

pt detalii as dori sa vb cu icelord mai multe p site sau p mess id-u' meu e Rusky_81

tzinem legatura. :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

ma numesc lucian

am un chopper d first bike un royal d 200cc putzin mai mult modificat

as dori sa ma bag si eu in aceasta mica escapada

sunt din tulcea , deci as putea sa va ajut p zona dobrogei

daca reusesc sa iau concediu in perioada aia o sa fiu d la inceput pana la sfarsit cu voi

in legatura cu cazarea si masa din zona o sa ma interesez sa vad p unde e mai convenabil oricum zona tulcea - babadag o cunosc foarte bine

am aproape 14000 km parcusi p 2 rotzi deci cat d cat am ceva experientza

pt detalii as dori sa vb cu icelord mai multe p site sau p mess id-u' meu e Rusky_81

tzinem legatura. :D :D

Ahoi!Esti bine venit omu', avem nevoie de oameni care au experienta de mers pe doua roti ca suntem multi incepatori :P !Eu de abia am spart 1700 de km! :D Oricum vezi ca te-am bagat in lista de mess!Si bun venit inca o data! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D salutare...ai iesit azi?? :D ...cum e vremea la voi, icelord??

 

Ahoi!Esti bine venit omu', avem nevoie de oameni care au experienta de mers pe doua roti ca suntem multi incepatori :P !Eu de abia am spart 1700 de km! :D Oricum vezi ca te-am bagat in lista de mess!Si bun venit inca o data! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 21:44 -------------</small><br/>@IceLord: am sa ma interesez de un loc de campare si mancare in zona Bacaului, cand am vesti te anunt.

 

Spor si bafta.

 

PS: in functie de timp, am sa va conduc si eu cativa km....

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...