Sari la conținut

Nu Mai Vreau Tzepe!


johnny_danut
 Share

Postări Recomandate

Eu stau intr-o zona de munte si am luat o tzeapa grozava cu un First Bike cu care nu am putut sa urc nicio panta mai serioasa(chiar ajutat de pedale si sunt si slab - 65 kg) . Am mare nevoie de un scuter(nu motocicleta ca n-am chef de dat examene) care sa ma ajute sa ma deplasez ieftin si rapid asa ca va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu o marca sau model nou sau sh pana in 2500 RON care se preteaza la drumuri de munte sau macar la ce ar trebui sa ma uit atunci cand caut unul ( cuplu maxim sau ce alte chestii conteaza ? ) Va multumesc din suflet ! :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu stau intr-o zona de munte si am luat o tzeapa grozava cu un First Bike cu care nu am putut sa urc nicio panta mai serioasa(chiar ajutat de pedale si sunt si slab - 65 kg) . Am mare nevoie de un scuter(nu motocicleta ca n-am chef de dat examene) care sa ma ajute sa ma deplasez ieftin si rapid asa ca va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu o marca sau model nou sau sh pana in 2500 RON care se preteaza la drumuri de munte sau macar la ce ar trebui sa ma uit atunci cand caut unul ( cuplu maxim sau ce alte chestii conteaza ? ) Va multumesc din suflet ! :kiss: :hug:

ceva nou si bun nu ai sa gasesti la banii astia...insa eu iti recomand un scuter 2t la mana a doua...

ceva de genul Yamaha Aerox,Aprilia SR,Piaggio NRG,Mbk Booster si multe altele...

cauta pe www.bikeshop.ro si poate ai sa gasesti ce-ti doresti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...2002-76321.html

Asta e mai aproape de mine , merita? Mersi!

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 23:45 -------------

Booster clar :hug:

 

Nu prea se incadreaza in bani ... da cred ca itzi va placea

 

http://www.autovit.ro/html/7/7/0/9/727709.php

 

Ma scuzi ... e pret CIP. Am vazut dupa :D

De placut imi plac multe dar deja nevasta face urat ca am dat 2200 RON pe troaca de First Bike si ii este frica de alte tzepe si daca o dau iar in bara nu mai pup niciodata moto :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel ...

 

1. E Piaggio.

2. E NRG.

3. Arata bine.

4. Gumele arata bine. Mai putin spatele :D ... am vazut dupa ce am postat :D

5. E Original (adica ... daca are motoru mai mare si ambreiaju original sa stai cu frica sa nu il rupa, acelasi lucru e si cu ambielaju, am dat un exemplu :D). Probabil nu consuma prea mult ...

6. Pretul mi se pare corect.

 

7. Semnal dreapta se gaseste. (sunt baietii pe forum :hug: si nu numai)

8. Oglinzi gasesti cacalau.

9. Sper sa nu te cicale sotia ta :hug: :kiss: ...

 

Trebuia sa zic si calitati si defecte, in opinia mea :D ...

 

Bafta la achizitie! :hug:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un sfat, schimba rolele la FB cu unele de 4 grame si spune-ne dupa aia ce pante urca. E mult mai ieftin decat sa iei altul! Pana mea, cand ai cumparat puteai intreba si tu ce pante maxime poate urca.... ca scrie in fisa de omologare. Al meu parca zice 5%.

 

Da 200 de mii pe role si dupa "jdamii" de lei pe alte consumabile si piese :hug: , spun din experienta :D

 

Oricum, poti incerca :D , ne spui si noua cum se comporta :kiss:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...2002-76321.html

Asta e mai aproape de mine , merita? Mersi!

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 23:45 -------------</small><br/>

De placut imi plac multe dar deja nevasta face urat ca am dat 2200 RON pe troaca de First Bike si ii este frica de alte tzepe si daca o dau iar in bara nu mai pup niciodata moto :D :kiss:

scuterul e bun...dar parerea mea e sa cauti ceva mai nou....si nu uita 2T :hug:

 

--- Mesaj completat în 03 Feb 2008 00:14 -------------
si inca ceva...daca mai comenteaza nevasta...cumpara-ti un PAR :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia Rally LC, am urcat si pante de 30 de grade cu el :kiss: Nu ma crezi? Intreaba-i pe baietii din CSR din Bucuresti :hug: Daca te intereseaza, da-mi un PM

 

 

 

Bafta! :D

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o solutie pt tine:scutere noi din Italia, marca Vinci, cu motor Minarelli 2T (6,4CP) si roata de 130, dar, cel mai ieftin e 32 mil (posibil rate)

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterul e bun...dar parerea mea e sa cauti ceva mai nou....si nu uita 2T :D

Acum nu stiu ce sa zic , eu m-as fi bucurat sa nu dau prea multi bani si sa fie mai aproape de mine ( Vrancea )de aceea intreb daca il iau pe asta fac vreo greseala .

P.S. N-am inteles care sunt alea bilele de 4 g , unde vin in angrenaj si ce rol au . Scuze , nu prea sunt in domeniul meu . Multumesc la toti :D :hug: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste role ... care se pun la variator, nici eu nu stiu prea bine ce rol are variatoru. Stiu ca daca schimbi rolele cu unele mai usoare creste viteza, iar daca schimbi cu unele mai grele creste demarajul.

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te sfatuiesc sa iei fiara asta :hug: numai ca e la galati o sa-ti fie mai dificil sa-l aduci, costa 850 eur...

Si eu :kiss: cunosc scuterul ala si pe proprietar e.... :D il tine in casa,numai uleiuri bune...etc..vezi ca sunt firme de transport...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te sfatuiesc sa iei fiara asta :D numai ca e la galati o sa-ti fie mai dificil sa-l aduci, costa 850 eur...

:kiss: :hug: :D...oo da...am mers si eu cu bestia aia...depaseste orice scuter de pe tot forumul asta ( parerea mea )...dar nu cred ca e genul lui ... baiatul cred ca vrea consum putin ( nu ca la fiara :D )...un scuter simplu 2t e perfect pt el

 

--- Mesaj completat în 03 Feb 2008 22:13 -------------
ca acel booster :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este sa iei MBK-ul deoarece este imatriculat.

piaggio-ul am impresia ca este furat si nu are actele necesare unei inregistrari la primarie deoarece pare dubios ca cere numai 14 milioane pe el ,,sale vand piaggio nrg sport series an sept 2001 ,,, 8000 km stare buna fuge 90 km/h bile si curea schimbata in it ! nu e rulat in ro ! vreau 14 mil ! entrati entrati de cumparati avem di toati! nr tel 0724651403 " asta este o parte din anuntul acela.

Trebuie sa ai grija ca daca iei ceva care nu are acte nu vei putea circula cu el si iti va fi greu si sa ,,scapi " de el.Eu am o Hondita de la 12 ani, am luat-o ca pe bicicleta deoarece at nu se punea acent pe acte si acum nu stiu ce sa fac cu ea ca nu gasesc pe nimeni sa ma ajute :D

Cred ca pana la urma o duc in vreun sat si o dau la vreun taran

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este sa iei MBK-ul deoarece este imatriculat.

 

Ia-l repede sa nu il vada redeye :kiss:

 

E frumos, e intretinut, pretu e ok, e inmatriculat, trage in pante (asta iti garantez), etc ... :D

 

Bafta! :hug:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-l repede sa nu il vada redeye :kiss:

 

E frumos, e intretinut, pretu e ok, e inmatriculat, trage in pante (asta iti garantez), etc ... :D

 

Bafta! :D

Na' ca i-am spus eu :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sezi mumos redeye....ca u ai deja unu care mere bine...omu asta nu are decat unu pe care scrie....is jaf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va spun ca sunt foarte dezamagit . Mbk-ul era inmatriculat dar nu avea certificat(avea declaratie pe propria raspundere) si avea o bataie la motor si alte defecte mai mici , Piaggio NRG era numai de forma anuntul , mi-a mai aratat altul care zicea ca-i din 2003 si el era saracu din 1998 si arata groaznic- 2000 Ron iar acum vrea sa-mi vanda pe asta - http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...2007-76934.html

Am mai gasit un NRG din 2007 la o reprezentanta care a fost busit (cateva zgarieturi si posibil cadru putin strambat - roata fata atinge usor la viraje de caroserie , mi-au spus ca se remediaza) in rest are acte tot , si garantie un an jumate -1000 Euro. Voi ce ziceti sa fac ca m-am saturat de cautat si am ajuns sa dau si mai mult numai sa fiu sigur ca nu iau tzeapa si tot mi-e frica .Toata stima . Multumesc ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...