Sari la conținut

moto potrivita


Postări Recomandate

Cred ca s-a mai scris despre subiectul acesta o gramada,

cu toate astea nu am reusit sa ajung la o concluzie...

Problema este: pe langa moto de strada pe care o am mai vreau sa iau pe a doua pe care sa o folosesc exclusiv pt. teren(neinscrisa)

Plimbarile pe care le-as face sunt scurte(zona fagarasului)-dealuri, camp, mers la pescuit pe olt, deci maxim o zi!

Acuma intrebarea este:cross? enduro? 250cc 4t?, 125cc?2t?

Mi-ar placea sa aiba un pic de nerv, dar nici sa-ti rupi mainile cu el(ma refer la 2t)

Nici la bani multi nu prea ma gandeam(500E-1000 max)

Astept orice opinie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbari scurte inseamna consum de carburant relativ redus<depinde ce intelegi tu prin plimbari...>. un motor in 4t e mai greutz si mai slabut la demaraj. parerea mea e sa iti iei unul in 2t. eu am avut un dt de 80 cmc care facea fata destul de bine in teren.

apropos vezi ca vinde DCSAN o cagiva de 125 cu vreo 500 euro parca... motorul am inteles ca-i tare fain si pt ce vrei tu sa faci cred ca-i ideal :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbari scurte inseamna consum de carburant relativ redus<depinde ce intelegi tu prin plimbari...>. un motor in 4t e mai greutz si mai slabut la demaraj. parerea mea e sa iti iei unul in 2t. eu am avut un dt de 80 cmc care facea fata destul de bine in teren.

apropos vezi ca vinde DCSAN o cagiva de 125 cu vreo 500 euro parca... motorul am inteles ca-i tare fain si pt ce vrei tu sa faci cred ca-i ideal :D

Mersi de reclama Cataline. Astept clientul la o proba scurta dar sa vina cu bani la el ca sigur il da pe jos daca nu se tine bine de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma va iau de ureki daca mai samsariti aici

on topic...cred ca pt plimbaricile de care zici, un 4 t mic, poate chiar si 125, dar mai degraba un 250-350 cmc ar fi ideal.f economic, fiabil, nepretentios si nezgomotos(pescarii de rau stie de de :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit(citit) de la conoscatori am inteles ca 2T este un

pic mai obositor daca nu vrei sa faci acrobatii cu el, dar

intrebarea este daca in 2-3 ore ajungi sa te resimti

(zgomot, vibratii,regim de turatie al motorului etc) sau nu e asa grav?

As tinde spre 2T pt ca am vazut ca te scoate mai ieftin,

consumul si fiabilitatea fiind lucruri secundare atunci cand

te dai o data la 3 saptamani!

Cat despre zgomot,nu tin neaparat

sa pescuiesc din sa :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa-ti spun eu am si 2T si 4T dar pe coclauri parca mai tovarasesc mi se pare cu 2 T de capacitate mai mica pentru ca e mai usor si relativ puternic ,iar la vibratii daca e bun motorul si nu-si da duhul nu se simt prea tare.Daca mergi in teren greu te resimti mai tare cu un 4T de 350 decat cu un 2T de 125 care e mai usor si poti sa-l tii mai bine si chiar daca cade pe tine poti sa-l ridici sau sa-i dai un branci de pe tine.Si apropo de zgomot sa stii ca nu face foarte tare insa are tobele originale de oras pe alea de coclauri le-am pus pe MinsK la fix.

 

OFF TOPIC : PIT te astept la o proba cu Cagiva si pe urma poti sa-mi spui daca o dau sau nu prea scump,pana atunci daca nu stii despre ce este vorba "TE ROG".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Multumesc tuturor pt. sfaturi!

De ieri, sunt fericitul posesor al unui RM125 :laugh:

 

P.S. Caut tovarasi de tavaleala in zona Fagarasului!

Editat de gizmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ DCSAN

Cine e Sorinache? (baiatu cu ducati?)

Apropos eu sunt ala care te-a tot sunat pt. cauciucul ala de 160.....

A venit?

Da el este dar acuma are un Kawa a vandut Ducatiul.

 

Acuma au venit se sorteaza pret in jur de un mil. si/ buc. daca iei mai multe mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia de 125 e inmatriculata ? si ce kawa am eu ma ?

 

 

Sorinake

Aia d e125 nu e inmatriculata si nici inmatriculabila.

Era vorba de Sorin cu nikul Ghost el a avut Ducati si acum are Kawa si e si din Fagaras.

Uite-l : e cel din planul secund primul e Motobrand

post-7-1116794669_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DCSAN

Ne-am cunoscut cu Ghost, sambata la Ploiesti, dar cu ZX6 mai greu se face cross(cu toate ca vad ca intre timp a incercat un prieten de-al lui :laugh: )

Scuze Ghost!

Inca o data insanatosire grabnica motorului!

 

P.S. Pe amicu meu din Sercaia care ma scoleste in ale cross-ului tot

Sorin il cheama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...